EL/EKL: Otthon leckéztették meg a Dortmundot, Szalai Attiláék sem jártak sikerrel - eredmények, videók

Hatalmas pofonba szaladt bele a Dortmund, amely hazai pályán 4-2-es vereséget szenvedett a Rangers ellen az Európa Ligában. Az Európa Konferencia Ligában Szalai Attila végig a pályán volt a Fenerbahcéban, az isztambuli együttes odahaza kapott ki 3-2-re a Slavia Prahától.
Csakfoci Admin 2022. február 17., csütörtök 20:41
Szerző: Csakfoci Admin 2022. február 17., csütörtök 20:41

Európa Liga, a nyolcaddöntőbe jutásért, 1. mérkőzések

Barcelona-Napoli 1-1 (Torres F. 58. - büntetőből, ill. Zielinski 29.)

A játéknap rangadóján a Napoli 1-1-es döntetlent ért el a Barcelona vendégeként, úgy, hogy a szünetben még vezetett, ám a második félidőben Ferran Torres tizenegyesből szerzett góljával kiegyenlített a Barcelona.

Dortmund-Rangers 2-4 (Bellingham 51., Guerreiro 82., ill. Tavernier 38. - büntetőből, Morelos 41., Lundstram 49., Zagadou 54. - öngól)

A skót csapat az első félidőben kevesebbet birtokolta a labdát, mint ellenfele, viszont veszélyesebben futballozott, hat próbálkozásból négyszer eltalálta a hazaiak kapuját, s ezekből két gól született, így a Rangers vonult a szünetre kétgólos előnyben.

A folytatásban négy perc alatt harmadszor is eredményes volt a glasgow-i alakulat, és hiába szépített nagyon hamar a Dortmund, egy öngól végleg megpecsételte a sorsát, igaz, a szépítés a hajrában még összejött neki.

Sheriff Tiraspol-Braga 2-0 (Thill 43. - büntetőből, Adama Traoré 83.)

A Bajnokok Ligája csoportkörében meglepetéseredményekkel harmadikként záró moldovai Sheriff Tiraspol 2-0-ra verte otthon a portugál Bragát.

Zenit-Betis 2-3 (Dzuyba 25., Maclom 28., ill. Rodríguez 8., Willian José 18., Guardado 41.)

A Zenit 3-2-re kapott ki az EL főtábláján a Ferencvárossal azonos csoportban szerepelt spanyol Betistől.

A visszavágókra egy hét múlva kerül sor, a döntő pedig május 18-án Sevillában lesz.

Konferencia Liga, a nyolcaddöntőbe jutásért, 1. mérkőzések

Fenerbahce-Slavia Praha 2-3 (Pelkas 58., Zadioglu 83., ill. I. Traoré 45., Dorley 62., Lingr 64.)

A cseh együttes az első félidő végén került előnybe, de az isztambuli csapat a szünet után nem sokkal egyenlíteni tudott. A prágaiak a következő hat percben viszont kétszer is eredményesek voltak, közben Szalai Attila a 61. percben sárga lapot kapott. A Fenerbahcének aztán a 83. percben sikerült újabb gólt szereznie, de így is kedvezőtlen helyzetből várja a visszavágót.

Midtjylland-PAOK 1-0 (Andersson 20.)

A dán Midtjylland pedig ugyanilyen arányban győzte le a vendég görög PAOK Szaloniki gárdáját.

PSV-Maccabi Tel Aviv 1-0 (Gakpo 11.)

A PSV Eindhoven a vártnál kisebb különbséggel, 1-0-ra nyert otthon az izraeli Makkabi Tel-Aviv ellen.

Rapid Wien-Vitesse 2-1 (Drujif 1., Grull 16., ill. Openda 74.) - kiállítva: Stojkovic 65. (Rapid Wien)

A Rapid Wien az utolsó 25 percben emberhátrányban futballozva is diadalmaskodott, mégpedig 2-1-re a holland Vitesse-szel szemben.

A visszavágókat egy hét múlva rendezik, a nyolcaddöntő sorsolását jövő pénteken tartják.

A döntőre május 25-én, Tiranában kerül sor. (MTI)

EL/EKL: Szoboszlai csereként büntetőt harcolt ki, Holender nélkül nyert idegenben a Partizan - eredmények, videók
Ez történt az EL-ben és az EKL-ben a 21 órakor kezdődött mérkőzéseken.