Fotó: twitter.com/spursofficial

EL, EKL: Conte győzelemmel debütált a Tottenhamnél, Mourinho csapata megint nem bírt a norvégokkal - videók

Az Európa Ligában Szalai Attila nélkül nyert simán a Fenerbahce, míg az Európa Konferencia Ligában ötgólos első félidő után aratott győzelmet a Tottenham az új edzőjével.
Nyikes Zoltán 2021. november 4., csütörtök 23:48
Szerző: Nyikes Zoltán 2021. november 4., csütörtök 23:48

A magyar válogatott Szalai Attilát is foglalkoztató Fenerbahce 3-0-ra nyert a Royal Antwerpen vendégeként a labdarúgó Európa-liga csoportkörének csütörtöki, negyedik fordulójában, ezzel életben tartotta továbbjutási esélyét. A magyar védő ezúttal a kispadon kezdett, és a 73. percben cserélték be.

A C csoportban az angol FA Kupa- és Szuperkupa-győztes Leicester City nem bírt a vendég Szpartak Moszkvával, amellyel úgy játszott 1-1-es döntetlent, hogy a hazaiaktól a 75. percben Jamie Vardy tizenegyest hibázott.

Az E csoportban az Olympique Marseille és a Lazio játszott egymással izgalmas, 2-2-es döntetlent. A vendég olasz együttesben a válogatottal nyáron Európa-bajnok Ciro Immobile 160. gólját szerezte, ezzel minden idők legeredményesebb Lazio-futballistája lett. (MTI)

Eredmények, csoportkör, 4. forduló:

C csoport:

Leicester City (angol)-Szpartak Moszkva (orosz) 1-1 (0-0)

Az állás: 1. Napoli 7 pont, 2. Legia Warszawa 6, 3. Leicester City 5, 4. Szpartak Moszkva 4

D csoport:

Royal Antwerpen (belga)-Fenerbahce (török) 0-3 (0-3)

Az állás: 1. Eintracht Frankfurt 10 pont, 2. Olimpiakosz 6, 3. Fenerbahce 5, 4. Royal Antwerpen 1

E csoport:

Olympique Marseille (francia)-SS Lazio (olasz) 2-2 (1-1)

Az állás: 1. Galatasaray 8 pont, 2. Lazio 5, 3. Olympique Marseille 4, 4. Lokomotiv Moszkva 2

F csoport:

Crvena zvezda (szerb)-Midtjylland (dán) 0-1 (0-0)
SC Braga (portugál)-PFC Ludogorec (bolgár) 4-2 (3-1)

Az állás: 1. Braga 9 pont, 2. Crvena zvezda 7, 3. Midtjylland 5, 4. Ludogorec 1

H csoport:

Dinamo Zagreb (horvát)-Rapid Wien (osztrák) 3-1 (2-1)

Az állás: 1. West Ham United 10 pont, 2. Dinamo Zagreb 6, 3. Genk 4, 4. Rapid Wien 3 korábban:

G csoport:

Ferencváros-Celtic FC (skót) 2-3 (1-2)
Bayer Leverkusen (német)-Real Betis (spanyol) 4-0 (1-0)

Az állás: 1. Bayer Leverkusen 10 pont, 2. Real Betis 7, 3. Celtic Glasgow 6, 4. Ferencváros 0

Így nyert a Bayer

A csoport:

Bröndby IF (dán)-Rangers FC (skót) 1-1 (1-0)
Olympique Lyon (francia)-Sparta Praha (cseh) 3-0 (0-0)

Az állás: 1. (és továbbjutott) Olympique Lyon 12 pont, 2. Sparta Praha 4 (4-7), 3. Rangers FC 4 (3-4), 4. Bröndby 2

B csoport:

Real Sociedad (spanyol)-Sturm Graz (osztrák) 1-1 (0-1)
AS Monaco FC (francia)-PSV Eindhoven (holland) 0-0

Az állás: 1. Monaco 8 pont, 2. Real Sociedad 6, 3. PSV Eindhoven 5, 4. Sturm Graz 1

A kedden kinevezett Antonio Conte vezetőedző irányításával a Tottenham Hotspur házigazdaként 3-2-re legyőzte a holland Vitesse csapatát a labdarúgó Konferencia-liga csoportkörének csütörtöki, negyedik fordulójában. A londoniak a mérkőzés harmadánál már három góllal vezettek, ám a vendégek a szünet előtt felzárkóztak 3-2-re, ráadásul az 59. percben az argentin Cristian Romero kiállítása miatt a Tottenham emberhátrányba került. Ennek ellenére több találat nem született, ráadásul a meccs hajrájában a hollandok közül ketten is piros lapot kaptak.

Korábban José Mourinho és Nuno Espirito Santo vezetőedzői időszakának elején is a dél-koreai Szon Hjung Min szerezte a Spurs első gólját, ahogyan ezúttal Conte első meccsén is. Sikerével az angol csapat megelőzte a Vitesse-t a G csoport tabelláján, és a francia Stade Rennes mögött a második helyen áll.

A C csoportban Mourinho jelenlegi csapata, az AS Roma hazai pályán 2-2-t játszott a Bodö/Glimttel, vagyis nem tudott visszavágni a norvégoknak a két héttel ezelőtti 6-1-es vereségért. (MTI)

C csoport:

AS Roma (olasz)-Bodö/Glimt (norvég) 2-2 (0-1)

Az állás: 1. Bodö/Glimt 8 pont, 2. AS Roma 7, 3. Zorja Luhanszk 6, 4. CSZKA Szófia 1

Mourinhóék döntetlenje

E csoport:

Union Berlin (német)-Feyenoord (holland) 1-2 (1-1)
Slavia Praha (cseh)-Makkabi Haifa (izraeli) 1-0 (0-0)

Az állás: 1. Feyenoord 10 pont, 2. Slavia Praha 6, 3. Makkabi Haifa 4, 4. Union Berlin 3

F csoport:

PAOK Szaloniki (görög)-FC Köbenhavn (dán) 1-2 (1-1)

Az állás: 1. FC Köbenhavn 9 pont, 2. Slovan Bratislava 7 (8-5), 3. PAOK 7 (6-4), 4. Lincoln Red Imps 0

G csoport:

Tottenham Hotspur (angol)-Vitesse (holland) 3-2 (3-2)
Stade Rennes (francia)-NS Mura (szlovén) 1-0 (0-0)

Az állás: Stade Rennes 10 pont, 2. Tottenham Hotspur 7, 3. Vitesse 6, 4. NS Mura 0

Így nyert a Spurs

EL, EKL: A Lyon simázott és továbbjutott, Holender és Lang csapata is ikszelt – eredmények, videók
A Sparta Praha felett aratott háromgólos győzelmével továbbjutott a Lyon, simán nyert a Napoli is az EL-ben. Az EKL-ben Lang a 15. percben lépett pályára, és eldőlt, hogy csapatával már nem juthatnak tovább.