Fotó: twitter.com/OL

EL, EKL: A Lyon simázott és továbbjutott, Holender és Lang csapata is ikszelt – eredmények, videók

A Sparta Praha felett aratott háromgólos győzelmével továbbjutott a Lyon, simán nyert a Napoli is az EL-ben. Az EKL-ben Lang a 15. percben lépett pályára, és eldőlt, hogy csapatával már nem juthatnak tovább.
Nyikes Zoltán 2021. november 4., csütörtök 21:28
Szerző: Nyikes Zoltán 2021. november 4., csütörtök 21:28

Az Olympique Lyon 3-0-ra legyőzte a vendég Sparta Praha együttesét a labdarúgó Európa-liga csoportkörének csütörtöki, negyedik fordulójában, ezzel biztosította továbbjutását a sorozat egyenes kieséses szakaszába. A francia csapat négy kör után százszázalékos mérleggel, 12 ponttal vezeti az A csoportot, amelyben a Sparta Prahának és a Rangersnek egyformán 4-4 pontja van, az utolsó helyezett Bröndby pedig kétpontos.

Az Eintracht Frankfurt az Olimpiakosz otthonában aratott 2-1-es diadallal kedvező helyzetbe került a továbbjutás szempontjából: a német alakulatnak így már 10 pontja van és az élen áll, míg a csoport másik csütörtöki meccsén, 21 órától a magyar válogatott Szalai Attilát is foglalkoztató, kétpontos Fenerbahce az egypontos és sereghajtó belga Royal Antwerp vendége lesz.

A C csoportban a Napoli átvette a vezetést az eddig első Legia Warszawától, amelyet a két héttel ezelőtti 3-0 után ezúttal Varsóban 4-1-re ütött ki. A West Ham United először veszített pontokat a csoportkörben, miután 2-2-es döntetlenre végzett a vendéglátó KRC Genkkel. Az angolok helyzete így is jó, 10 pontjukkal vezetik a H csoportot, amelyben később Dinamo Zagreb-Rapid Wien összecsapást rendeznek. (MTI)

Európa Liga, 4. forduló:

A-csoport:

Bröndby (dán)-Glasgow Rangers (skót) 1-1 (Balogun 45., ill. Hagi 77.)
Olympique Lyon (francia)-Sparta Praha (cseh) 3-0 (Slimani 61., 63., Ekambi 92.)

Könnyedén nyert a Lyon

B-csoport:

Real Sociedad (spanyol)-Sturm Graz (osztrák) 1-1 (Sörloth 53., ill. Jantscher 38.)
AS Monaco (francia)-PSV Eindhoven (holland) 0-0

C-csoport:

Legia Warszawa (lengyel)-SSC Napoli (olasz) 1-4 (Emreli 10., ill. Zielinski 51., Mertens 75., Lozano 79., Ounas 90.)

Így nyert a Napoli

D-csoport:

Olimpiakosz (görög)-Eintracht Frankfurt (német) 1-2 (El Arabi 12., ill. Kamada 17., Hauge 92.)

A hosszabbításban nyert a Frankfurt

E-csoport:

Galatasaray (török)-Lokomotiv Moszkva (orosz) 1-1 (Feghouli 43., ill. Kamano 73.)

H-csoport:

Genk (belga)-West Ham United (angol) 2-2 (Paintsil 5., Soucek 88. - öngól, ill. Benrahma 59., 82.)

Így mentett egy pontot a Genk

A magyar válogatott Holender Filip csapata, a Partizan Beograd, valamint Lang Ádám együttese, az Omonia Nicosia is döntetlent játszott a labdarúgó Konferencia-liga csoportkörének csütörtöki, negyedik fordulójában. A belgrádiak a belga KAA Gent otthonában 1-1-et játszottak, és bár győzelmükkel biztosították volna a továbbjutásukat, nagy lépést tettek felé a döntetlennel is.

Holender sérülés miatt nem volt tagja a keretnek. A ciprusi csapat házigazdaként szintén 1-1-re végzett a svájci FC Basellel, Lang a 15. percben lépett pályára. Az Omonia már biztosan nem juthat tovább, mert bár pontszámban még utolérheti a Baselt, az egymás elleni eredmények a svájciaknak kedveznek.

A Holman Dávidot súlyos térdsérülés miatt nélkülöző Slovan Bratislava 4-1-re győzött a gibraltári Lincoln Red Imps vendégeként. (MTI)

Európa Konferencia Liga, 4. forduló

A-csoport

Maccabi Tel-Aviv (izraeli)–HJK (finn) 3-0 (Kuwas 22., Lingman 65. - öngól, Hozez 93.)
LASK (osztrák)–Alaskert (örmény) 2-0 (Nakamura 12., 87.)

B-csoport

Flora Tallinn (észt)–Anorthoszisz (ciprusi) 2-2 (Sappinen 55., Zenjov 58., ill. Christofi 29., Popovic 33.)
Gent (belga)–Partizan Beograd (szerb) 1-1 (Tissoudali 80., ill. Urosevic 65.)

C-csoport

Zorja Luhanszk (ukrán)–CSZKA Moszkva (orosz) 2-0 (Zahedi 87., Sayyadmanesh 95.)

D-csoport

Randers (dán)–Jablonec (cseh) 2-2 (Hammershoy-Mistrati 46., Kubista 53. - öngól, ill. Cvancara 73., Kratochvil 83.) Kiállítva: Odey 91., ill. Kubista 94.)
AZ Alkmaar (holland)–CFR Cluj (romániai) 2-0 (Gudmundsson 5., Pavlidis 86.)

F-csoport

Lincoln Red Imps (gibraltári)–Slovan Bratislava (szlovák) 1-4 (Chipolina 45+3., ill. Green 17., 25., Cavric 67., Mraz 71.)

H-csoport

Kajrat Almati (kazah)–Qarabag (azeri) 1-2 (Kante 68., ill. Wadji 58., Zoubir 72.)
Omonia Nicosia (ciprusi)–Basel (svájci) 1-1 (Kakoulis 17., ill. Millar 57.)