Topligák: Megsemmisítették a Manchester Unitedet, Lewandowski-mesternégyes - videók

A Tottenham Hotspur kiütéses, 6-1-es győzelmet aratott a Manchester United otthonában az angol labdarúgó-bajnokság negyedik fordulójának vasárnapi játéknapján. A Bundesligában a Bayern hétgólos meccsen verte a Herthát, Robert Lewandowski négy találatig jutott.
Dudás Gábor 2020. október 4., vasárnap 20:18
Szerző: Dudás Gábor 2020. október 4., vasárnap 20:18

A Manchester United már az első percben büntetőt kapott, ezt Bruno Fernandes értékesítette, utána viszont beindult a Tottenham, amely a két gólt és egy gólpasszt jegyző dél-koreai Szon Hung Min vezetésével 4-1-re vezetett 45 perc után, ráadásul Anthony Martialt, a Vörös Ördögök francia csatárát kiállították.

Érdekesség, hogy a manchesteriek történetük során először kaptak négy gólt egy félidő alatt a Premier League-ben, ahol ez volt az 1079. mérkőzésük. A fordulást követően Serge Aurier első és Harry Kane második találata tette teljessé a kiütést. Az MU előzőleg az 1986–1987-es idényben veszítette el az első két hazai bajnokiját. (az MTI híre nyomán)

Premier League, 4. forduló:

Manchester United - Tottenham 1-6 (B. Fernandes 2. – 11-esből, ill. Ndombélé 4., Son Hung Min 7., 37., Kane 30., 79. – a másodikat 11-esből, Aurier 51.) - piros lap: Martial (MU, 29.)

Arsenal – Sheffield United 2-1 (Saka 61., Pépé 64., ill. McGoldrick 84.)

Wolverhampton Wanderers – Fulham 1-0 (Pedro Neto 56.)

Leicester City – West Ham United 0-3 (Antonio 14., Fornals 34., Bowen 83.)

Southampton – West Bromwich Albion 2-0 (Djenepo 41., Romeu 69.)

20:15: Aston Villa - Liverpool

A Bundesliga 3. fordulójában a négygólos Robert Lewandowski vezérletével nyert a Bayern München a Hertha ellen hazai pályán. A berliniek kétszer is visszajöttek a meccsbe, de végül 4-3-ra kikaptak.

Bundesliga 3. forduló:

Bayern München - Hertha 4-3 (Lewandowski 40., 51., 85., 93., ill. Cordoba 59., Cunha 72., Ngankam 88.)

Wolfsburg - Augsburg 0-0

A Lazio 1-1-es döntetlent játszott az Internazionaléval az olasz labdarúgó-bajnokság harmadik fordulójának vasárnapi játéknapján. A rangadón Lautaro Martinez góljával a 30. percben a vendégek szereztek vezetést, a házigazdák az 55. percben Szergej Milinkovic-Savic találatával egyenlítettek. A 69. percben megfogyatkoztak a rómaiak, Ciro Immobilét állította ki a játékvezető, de az emberelőnyt nem tudta gólra váltani a milánói gárda, amely - Stefano Sensi 86. percben kapott piros lapját követően - szintén tíz emberrel fejezte be a találkozót.

Az Inter két győzelem, a Lazio egy-egy győzelem és vereség után ért el döntetlent. A két gárda ezt megelőzően legutóbb 2017 decemberében nem bírt egymással a Serie A-ban, azóta az Inter háromszor, a Lazio kétszer kerekedett felül riválisán.

Két vereség után először nyert a Parma, amely a Veronát múlta felül, utóbbi együttes két győzelem után először szenvedett vereséget. (MTI)

Serie A, 3. forduló:

Lazio - Internazionale 1-1 (Milinkovic-Savic 55., ill. L. Martinez 30.)

AC Milan – Spezia 3-0 (Rafael Leao 57., 78., T. Hernandez 76.)

Benevento – Bologna 1–0 (Lapadula 66.)

Parma – Hellas Verona 1-0 (Kurtic 1.)

Atalanta – Cagliari 5-2 (Muriel 7., Gomez 29., Pasalic 37., Zapata 42., Lammers 81., ill. Godín 24., Joao Pedro 52.)