Fotó: fradi.hu

Stankovic a Fradi-támadókról: "Akár 50 gólt is szívesen látnék tőlük", DVTK: "A srácok az elmúlt napokban megéltek egypár dolgot, de..." – edzői értékelések

Az NB I 18. fordulójának szombati játéknapján három mérkőzést rendeztek - így értékelték a látottakat a vezetőedzők.
Nyikes Zoltán 2024. február 3., szombat 20:37
Szerző: Nyikes Zoltán 2024. február 3., szombat 20:37

Zalaegerszeg-Fehérvár FC 3-1

A mérkőzésről ide kattintva olvashatsz bővebben!

Márton Gábor (ZTE): – Nyertünk, aminek nagyon örül mindenki, helyenként jól is játszottunk, a mi helyzetünkben ezek voltak a legfontosabbak. Felszabadult még nem lehetek, még van vissza 15 forduló, de természetesen az első mérkőzés mindig nagyon fontos, ez adhat egy lendületet a csapatnak. Örülök annak is, hogy láttunk olyan dolgokat a pályán, ami a közönségnek is tetszett, ez is nagyon fontos része a futballnak. (fehervarfc.hu)

Bartosz Grzelak (Vidi): – Nagy motivációval érkeztünk a mérkőzésre, sajnos már a 9. percben kaptunk egy könnyű gólt egy szögletet követően. Ez nem fér bele idegenben, amikor egy olyan csapat ellen játszol, aki a tabella hátsó részében van és minden pontra szüksége van. Egyébként egész jól játszottunk az első félidőben, az hiányzott, hogy az ellenfél védelme mögé kerüljünk és veszélyesebbek legyünk a tizenhatoson belül. A játékrész végén rosszkor kaptunk gólt, a félidőben az öltözőben elmondtam, hogy jobban kell nyomnunk. Ez volt, amikor sikerült, veszélyesebbek voltunk, 2-1 után arra készültünk, hogy megindítjuk az utolsó nagy rohamokat az egyenlítésért, viszont utána kaptunk még egy elkerülhető gólt. Ki kell elemeznünk a kapott gólokat, de biztos vagyok benne, hogy erősebben fogunk visszatérni. (fehervarfc.hu)

Kisvárda–Ferencváros 1-3

Feczkó Tamás (Kisvárda): – A Ferencváros nagyon jó csapat anélkül is, hogy ilyen gólokat ajándékozzunk nekik. Jól kezdtük a meccset, a támadózónában nagyon sok labdát tudtunk szerezni, de ami bosszantó, hogy ebből nem tudtunk helyzeteket kialakítani. Az első félidő teljesen rendben volt, hiszen az első kaput eltaláló lövéséből szerzett gólt a Fradi. Nem férnek bele ezek a hibák senki ellen, nemhogy a Fradi ellen. A harmadik kapott gól lezárta a mérkőzést, hiszen még 0-2 után volt esélyünk visszajönni a meccsbe, próbáltunk ráfrissíteni, de olyan gyorsan jött a harmadik kapott gól, hogy azzal vége is lett a meccsnek. Bosszantó, hogy ki nem kényszerített gólokat kaptunk. Ezen kívül volt sok helyzete a Fradinak, sok labdát veszítettünk a középső zónában, amiből nagyon jól jött át támadásba a Fradi. Kár a harmadik góljukért, hiszen 0-2 után még volt erő és mentalitás a csapatban, aminek nagyon tudok örülni, de az a gól megpecsételte a mérkőzést és az utolsó húsz perc már csak a Fradiról szólt. Két gólt ajándékoztunk, mellette pedig még az első félidő végén Pesic akár el is dönthette volna a meccset a mi indításunkból, három ilyen óriási hiba senki ellen nem fér bele. Annak örülök, hogy végre pontrúgásból tudtunk gólt szerezni, illetve az első félidő végén volt lehetőségünk az 1-1-hez, de ettől sokkal többet kell majd nyújtanunk a támadóharmadban. (M4 Sport)

Dejan Stankovic (FTC): – Ez volt az első mérkőzésünk, megkezdtük a bajnokság második szakaszát, ráadásul három pontot szereztünk, ami jó eredmény. Az első 15-20 percben kicsit be volt húzva nálunk a fék, sok helyzetet hagytunk ki, utána viszont magunkra találtunk, megszereztük a vezetést, illetve Pesics révén tovább növelhettük volna az előnyünket. Sajnálatos a második félidőben szögletből kapott gól, nem szeretek rögzített helyzetből gólt kapni. Az ilyen szituációkra a jövőben jobban kell figyelnünk. Szeretnék köszönetet mondani a Kisvárdának, egyben gratulálni is az ellenfélnek, valamint a kisvárdaiak vezetőedzőjének is. Ez volt az első meccsünk februárban, de még jónéhány találkozó vár ránk. Örülök, hogy Loncar és Habib Maiga az elejétől kezdve a pályán volt, de boldog vagyok, hogy a sérülése után újra becserélhettem Varga Barnabást, valamint bemutatkozhatott Kenan Kodro és Edgar Szevikjan is.

Mit profitálhat a Ferencváros Kodro és Szevikjan érkezéséből, valamint Varga Barnabás visszatéréséből? – következett az újságírói kérdés.

– Remélhetőleg sok gólt, ám az biztos, hogy több rotációs lehetőséget is jelent az ő érkezésük. Habár három csatárról beszélünk, mindhárom játékos különböző stílust képvisel. Eredményes szereplést várok tőlük, hiszen szükségünk is van sok gólra. Akár 50 gólt is szívesen látnék tőlük, hiszen ahhoz, hogy megnyerjük a kupát, a bajnokságot és helyt álljunk a nemzetközi porondon is, szükség lesz jó teljesítményekre. (fradi.hu)

Debreceni VSC–Diósgyőri VTK 2-2

Srdjan Blagojevic (DVSC): - Vegyes érzéseim vannak, kaotikus meccs volt a diósgyőri vezető gól után. Előtte kontrolláltuk a meccset, jól teljesítettünk, minimum három gólt is szerezhettünk volna, de mentálisan sokként ért minket az ellenfél találata. A második gól után nagyon nehéz volt visszajönni, de szeretném megdicsérni a játékosokat, mert kétgólos hátrányból jöttünk vissza a meccsbe. Nem vagyunk teljesen elégedettek, mert nem győztünk, de legalább nem is vesztettünk. (M4 Sport)

Simon Miklós (DVTK): - Nem tartottam volna a mait bravúrgyőzelemnek, nagyon jó csapatunk, minőségi játékosaink vannak, és úgy készültünk, hogy itt ma nyerni fogunk. Nyilván nem volt egyszerű a kiállítás után, de tudtunk úgy cserélni, hogy kifejezetten nagy helyzeteink voltak, és le tudtuk volna zárni a meccset. Itt megint visszakanyarodnék arra, hogy a "ha" meg a "volna" nem játszik a fociban. Aki nem rúg gólt, az kaphat, ez van. A srácok az elmúlt egy-két napban megéltek egypár dolgot, de meg kell dicsérnem őket, mert túltették magukat a rajtuk és komoly erőket mozgósítottak, hogy ezt a mérkőzést megnyerjük. (M4 Sport)

Újpest: Küszöbön a tulajdonosváltás, hamarosan magyar kézbe kerülhet a csapat - részletek
Egy hazai nagyvállalat lehet, amely anyagi forrást biztosít az Újpest megvételére.
Stefan Drazic
Ügynöke megerősítette, hogy Drazic a ZTE-től és az Újpesttől is kapott ajánlatot, de van egy harmadik magyar érdeklődő is, sőt külföldről már négy ajánlat is befutott. A támadó még nem döntött a folytatásról. (nso.hu)