Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd

Ott folytatta a magyar válogatott, ahol abbahagyta: Szoboszlai-góllal vertük a törököket az év első meccsén - videó

A magyar válogatott pénteken Szoboszlai Dominik 11-esből szerzett góljával győzte le 1-0-ra a szintén Eb-résztvevő Törökországot a Puskás Arénában, a két csapat felkészülési mérkőzésén.
Dudás Gábor 2024. március 22., péntek 22:41
Szerző: Dudás Gábor 2024. március 22., péntek 22:41

A két olasz kapitány (Rossi és Montella) nagy taktikai csatáját is hozó első félidő első felében kevésszer kerültek veszélybe a kapuk. A törökök igyekeztek letámadni a mieinket, Rossi pedig azzal húzott meglepőt, hogy Szoboszlait néha egészen visszahúzódva, egyfajta mélységi irányítóként játszatta.

Az első védést a kezdőcsapatba hosszú idő után visszatérő Gulácsi mutatta be Yüksek közeli lövésénél a 20. percben. Válaszul néhány perccel később Sallai dolgoztatta meg 17-ről Günokot. A török kapus aztán a 37. percben mutatta be a meccs addigi legnagyobb bravúrját, amikor a Szoboszlai beívelt szabadrúgása után a léc alá belsőző Sallai lövését remek reflexmozdulattal hárította. Két perccel később megint nem jártunk messze a góltól: Szoboszlai ezúttal szögletből adott be, Varga pedig közvetlen közelről, a kapust is megelőzve a jobb sarok mellé fejelt.

A 43. percben Gulácsinak is munkája akadt, méghozzá kétszer: előbb Kökcü 12 méteres lövését csípte el a Lipcse kapusa, majd Akgün 15 méteres löketét is védte nem sokkal később.

A félidőre maradt a 0-0, Marco Rossi pedig láthatóan nem volt elégedett a történtekkel.

Hogy a kapitányi dorgálás miatt, vagy sem, nem tudni, de szinte azonnal jött a magyar gól a szünet után! A 47. percben 11-eshez jutottunk, miután Szoboszlai - a saját maga által kiharcolt  - szabadrúgása után Lang fejelt, a labda pedig Enes Ünal kezén csattant. Az egyértelmű büntetőt Szoboszlai magabiztosan váltotta gólra, megszerezve a magyar válogatott első találatát a 2024-es évben (1-0).

Igyekeztek rákapcsolni a törökök a kapott gól után, de hol a magyar védelem, hol Gulácsi állta a labda útját, utóbbi például az 55. percben, amikor Calhanoglu kellemetlen 20 méteres lövését ütötte középre, de az ollózós ismétlés nem talált kaput.

A 66, percben viszont majdnem megszületett a második magyar gól: Szoboszlai és Sallai üyges összjátéka után utóbbi passzolt szépen Vargához, aki ballal vette célba a bal alsót, de Günok kapus a helyén volt.

Nem sokkal később újoncot avatott a magyar válogatott, a berlini Dárdai Márton váltotta Baloghot a pályán.

A Hertha játékosa nem sokkal később komoly bajba is került, de hiába lépett meg tőle a Juventusban futballozó Yildiz, Gulácsi remekül zárta a szöget a ziccernél. A 77. percben a Real Madrid légiósa, Güler is tesztelte a hálóőrt, de Gulácsi védte a 12 méteres lövését. Eddigre már állandósult a vendégcsapat nyomása - és így is zajlott le már a találkozó hátralévő része.

De a csattanó így is majdnem a miénk lett: a négyperces ráadás közepén a padról beszállt Kleinheisler tűzte kapura a labdát 18-ról, a lövése kipattant a török kapusról, az üresen érkező - és a leshatárról vagy inkább azon túlról induló - Schäfer a kapuba passzolt. De hiába, érvénytelenítették a gólját.

A lefújáskor még Kleinheisler és Ismail lökdösődött egy sort, a feleket szétválasztották, a magyar válogatott pedig 1-0-ra megnyerte első idei meccsét.

Marco Rossi tanítványai immár 13 találkozó óta veretlenek, ilyen hosszú sorozatra legutóbb a legendás Aranycsapat volt képes az 1954-ben elveszített berni világbajnoki döntő után. Puskásék akkor 18 összecsapáson nem találtak legyőzőre.

A nemzeti együttes legközelebb kedden a koszovói csapatot fogadja barátságos mérkőzésen a Puskás Arénában.

Válogatott felkészülési mérkőzés, Puskás Aréna:

Magyarország - Törökország 1-0 (Szoboszlai 48. - 11-esből)

Magyarország: Gulácsi - Balogh (Dárdai M., 67.), Lang, Szalai A. - Nego (Bolla, a szünetben), Schäfer, Nagy Á. (Styles, 60.), Kerkez (Nagy Zs., 60.) - Sallai (Kleinheisler, 80.), Szoboszlai - Varga B. (Ádám, 80.)

Törökország: Günok - Celik (Aktürkoglu, 77.), Kabak, Akaydin, R. Yilmaz (Müldür, 28.) - Yüksek, Kökcü (Güler, 61.) - Akgün (B. A. Yilmaz, 77.), Calhanoglu, Yildiz (Uzun, 77.) - Ünal (Yazici, 61.)

Rossi őszintén a törökök legyőzéséről: "Nem a mai volt a legjobb napunk, a döntetlen igazságosabb lett volna"
Így értékelte Marco Rossi szövetségi kapitány a magyar válogatott 1-0-s győzelmét Törökország ellen.
Ubochioma Meshack
Ubochioma Meshack a következő szezont is ZTE színekben tölti, az NB I-es klub lehívta a 22 éves nigériai támadó szerződésében lévő opciót.