Patthelyzet a magyar csapatnál: „Vagy belemennek a csökkentésbe, vagy csődbe viszik a klubot”

Egyelőre nincs egyezség a tulajdonos és a játékosok között az NB II meglepetéscsapatánál. A Siófok futballistái nem fogadták el a klub bércsökkentésre vonatkozó ajánlatát.
Privacsek András 2020. április 7., kedd 15:17
Egyelőre nincs egyezség a tulajdonos és a játékosok között az NB II meglepetéscsapatánál. A Siófok futballistái nem fogadták el a klub bércsökkentésre vonatkozó ajánlatát.
Szerző: Privacsek András 2020. április 7., kedd 15:17
A legfrissebb hírekért kövess minket a Csakfoci Google News oldalán is!

Egy hete számoltunk be róla, hogy az NB II 5. helyén álló Siófok radikális bércsökkentésre készül, mivel a klubot is elérték a koronavírus-járvány negatív gazdasági hatásai. György Tamás, a klub tulajdonosa honlapunknak elmondta, a csapat játékosai nem fogadták el az ajánlatot. Információink szerint a futballisták az eddigi gyakorlatnak megfelelő csökkentést vállalták volna egységesen, de úgy tudjuk, a siófoki esetben ennél többről van szó.

- Egyelőre nincs egyezség, patthelyzet van. Bízom benne, hogy a játékosok megértik, nincs más választásuk. Rendkívül kevés mozgásterünk van, valós veszély a csőd.

Van egy rendelkezésre álló forrás, amit szét tudunk osztani a játékosok között, de tíz egységből nem tudunk húsz egységet fizetni.

- Vagy belemennek a csökkentésbe, vagy csődbe viszik a klubot, de így sem, úgysem lesz több pénzük – mondta a klubtulajdonos.

Korábban a Nyíregyháza, az ETO, a Gyirmót és a Dorog is bejelentette, hogy jelentősen csökkenteniük kell a játékosok bérét, ugyanakkor Budafokon a szezon végéig nem változnak a fizetések.

Címkék: #NB II #Siófok
Átigazolások
DAC
Új sportigazgató
A már eddig is a DAC-nál dolgozó belga Jan-Pieter Martens veszi át a sportigazgatói pozíciót az új szezontól.
Újpest
Tijanit megküldték
Muhamed Tijani Újpestre igazolását követően egy cseh portál nem éppen hízelgő portrét közölt róla, amelyben „renitens” játékosként és "félresikerült" igazolásaként jellemezték.
Maradna klubjánál
Gera Dániel
"Jelenleg úgy érzem, tartozom a szurkolóknak, ezért nem szeretném elhagyni a Persepolist" - mondta Gera Dániel (Bővebben itt!).
Tovább az összes átigazoláshoz