Fotó: vasasfc.hu

NB II-es edzőmeccsek: Patinás klub ellen fordított kétgólos hátrányból a Vasas, "duplázott" a Kozármisleny - eredmények

Így alakultak a másodosztályú csapatok szerdai felkészülési mérkőzései.
Póczik Dávid 2024. január 17., szerda 16:30
Szerző: Póczik Dávid 2024. január 17., szerda 16:30

Szerdán több NB II-es csapat is érdekelt volt felkészülési mérkőzésen, a másodosztályú együttesek közül elsőként a Budafok lépett pályára, amely 3-2-re le is győzte az élvonalbeli Mezőkövesdet.

Kevésbé alakult sikeresen a Pécs találkozója, a baranyaiak ugyanis hazai környezetben 2-0-ra kikaptak az NB III-ban szereplő Kaposvári Rákóczitól - tájékoztatott a mérkőzésről a somogyi klub hivatalos honlapja. A Kozármislenyre két találkozó is várt, Aczél Zoltán együttese előbb a Soroksártól (2-1), majd az MTK-tól (5-4) is vereséget szenvedett. A Siófok német ellenfél ellen ért el gól nélküli döntetlent, míg a Kazincbarcika-Tiszakécske gyors gólváltást követően 1-1-re végződött.

A Vasas a harmadik törökországi edzőmeccsén a 26-szoros bolgár bajnok Levszki Szófia ellen mérkőzött meg. A félidőben a szófiai csapat került előnybe, miután egy jobb oldali kis szöglet után a hosszú saroknál helyezkedő Tsunamihoz ívelték a labdát a bolgárok, aki középre fejelte a játékszert, amely még azelőtt áthaladt a gólvonalon, hogy az érkező csapattársak beleértek volna - számolt be a meccsről a vasasfc.hu, amely arról is tájékozatott, hogy a 30. percben sérülés miatt le kellett cserélni Holender Filipet, akit Zimonyi Dávid váltott a folytatásban.

A második játékrészben korán kettőre nőtt a Levszki előnye: Lima ment el a jobb szélen, egy csellel becsapta Deutschot, majd az érkező Stefanovhoz passzolt, aki 8 méterről a kapuba lőtt. A 60. percben aztán a cserekén beállt Faragó kapott labdát a 16-os jobb oldalán, amelyet a mögötte érkező Hinorához passzolt, aki 17 méterről, védhetetlenül lőtt a bolgár kapuba - ezzel szépítettek az angyalföldiek. A 71. percben az egyenlítés is összejött a Vasasnak: Faragó passzolt a 16-os előterében helyezkedő Ihrig-Farkashoz, aki egy igazítás után tökéletesen csavart a bolgár kapu bal alsó sarkába, a labda a kapufáról pattant a hálóba.

A 81. percben a vezetés is összejött a magyar együttes számára: egy  labdaszerzést követően Tóth Milán ugratta ki a balján meginduló Papp Csongort, aki egyedül mehetett kapura, majd a kifutó Andreev felett elegánsan emelt a kapuba, ezzel pedig beállította a 3-2-s végeredményt.

Felkészülési mérkőzések - NB II-es csapatok

Mezőkövesd-Budafok 2-3 (Szilágyi 7., Molnár 73., ill. Nándori 32., Zsóri 42. - 11-esből, Elek 67. - 11-esből)

PMFC-Kaposvári Rákóczi FC 0-2 (Mayer M. 66., Babinszky 85.)

PMFC: Varasdi – Terbe, Takács Zs., Szeles, Majnovics – Krausz, Hudák – Harsányi I., Gera Z., Bukovics – Nagy T.
(csereként pályára lépett: Varga D., Varga B., Soós, Ócsai, Ramez, Kaszás, Pejovic, Tóth G., Szabó M., Máris, Bachesz)
Kaposvár: Horváth F. (Mikler, a szünetben) – Ekker, Heil, A., Harsányi D. (Ipolyi-Várkonyi, a szünetben), Pusztai (Czimmermann, a szünetben) – Horváth B. (Pintér M., a szünetben ), A. Mazzonetto (N. Mazzonetto) – Babinszky, Szederkényi (Rituper, a szünetben), Bíró D. (Ötvös, a szünetben) – Hampuk (Mayer M., a szünetben)

Kazincbarcika-Tiszakécske 1-1 (Kotula 29., ill. Takács T. 31.)

Barcika: Megyeri - Székely, Szekszárdi M., Papp, Heil, Kotula, Szekszárdi T., Kártik, Csatári, Pinte, Gante
(cserék: Schramkó, Ternován, Dobozi, Süttő, Pekár, Szabó B., Kovács Sz., Vincze, Csilus T., Csilus Á., Fekete V.)
Kécske: Kiss Á. - Balázs B., Fodor F., Szőr, Grünvald, Bertus, Lehoczky, Cipf, Kocsis D., Torvund, Takács T.
(cserék: Viczián, Gyurján, Bencze, Sági, R. Prokop, Kryvotsiuk)

Soroksár-Kozármisleny 2-1

Luckenwalde (német, Regionalliga)-Siófok 0-0

Levszki Szófia-Vasas 2-3 (Tsunami 15., Stefanov 50., ill. Hinora 60., Ihrig-Farkas 71., Papp 82.)

Vasas: Jova – Pávkovics (Ódor, a szünetben), Otigba (Deutsch, a szünetben), Baráth – Girsik (Faragó, 59.), Sztojka (Kapornai, 69.), Urblík (Puskás, 62.), Doktorics (Rab, 59.) – Hinora (Tóth M., 72.), Holender (Zimonyi, 30., Papp, 77.), Radó (Ihrig-Farkas, 62.)

MTK-Kozármisleny (NB II) 5-4 (Németh 25., Kosznovszky 32., Molnár R. 33., Horváth A. 53., Jurina 67., ill. Molnár Á. 11., Kirchner 24., 41., 65.)

Kleinheisler László
A Jutarnji List horvát lap szerint a 49-szeres magyar válogatott játékos megtartására nincs opciója a Hajduknak, és Kleinheisler egyébként sem váltotta meg a világot.
ZTE FC
A vezetőség úgy döntött, hogy aktiválja az Oleksandr Safronov kontraktusában lévő plusz egyéves opciót, ami a mai nap folyamán meg is történt, így a következő szezonban is a ZTE-nél folytatja a 24 éves védő.
KTE
Szűcs Kornél
A lila-fehér klub hosszú távra megállapodott 22 éves alapemberével, Szűcs Kornéllal.