Fotó: mtkbudapest.hu

NB I-es felkészülés: Az MTK nagy adok-kapok után, a Kecskemét kapott gól nélkül nyert

Ellentétes edzőmeccset játszott a két NB I-es csapat szerda délután.
Budai László 2024. január 17., szerda 15:57
Szerző: Budai László 2024. január 17., szerda 15:57

Két NB I-es csapat is pályára lépett szerdán 14.00-tól felkészülési mérkőzésen: az MTK az NB II-es Kozármisleny, míg a Kecskemét - kétszer 50 perces félidővel játszott meccsen - a koszovói élvonal második helyén álló KF Llapi ellen.

A KTE rögtön góllal indíthatta volna edzőmeccsét, Zeke azonban kihagyta a nagy helyzetet, akárcsak a szünet előtt nem sokkal beálló Meszhi, akit a 42. percben szereltek ziccerben. Ami késik, nem múlik: Meszhi az 53. percben Szendrei labdaszerzése és jó átadása után kilőtte a rövid sarkot, ezzel előnybe kerültek a lila-fehérek.

A hajrában még Pálinkás is betalált, a csatár az Artner felrúgása miatt megítélt 11-est értékesítette, a Kecskemét tehát végül 2-0-ra nyert.

Felkészülési mérkőzés

Kecskemét-KF Llapi (koszovói I.) 2-0 (Meszhi 53., Pálinkás 91. - 11-esből)*

Kecskemét, I. félidő: Varga B. - Májer, Szabó A., Belényesi, Katona L., Zeke - Vágó L., Zsótér, Banó-Szabó (Meszhi, 40.), Horváth K. - Lukács D.
Kecskemét, II. félidő: Fadgyas - Nagy O., Szűcs K., Polyák, Iyinbor, Leoni - Meszhi, Szendrei (Artner, 77.), Derekas (Kovács, 77.), Helmich - Pálinkás

*kétszer 50 perces félidővel játszották le a mérkőzést

A Kecskemét meccsénél sokkal jobban potyogtak a gólok az MTK és a Kozármisleny találkozóján. Vezetést a mislenyiek szereztek Molnár Á. bal sarokba helyezett labdájával, majd Kirchner 20 méteres tekerése után már 2-0 volt az állás.

Az MTK azonban néhány perc alatt fordítani tudott: előbb Németh fejelte Spalek beadását a kapuba, majd Kosznovszky lőtt gólt lapos kísérletével 13 méterről, végül Molnár R. lőtte ki a hosszút egy pazar szóló után.

Ezzel sem volt még azonban vége az első félidei gólparádénak, amit Kirchner 15 méteres, védhetetlen lökete zárt (3-3).

A csapatok a második félidőben ott folytatták, ahol az elsőben abbahagyták. Ismét a kék-fehérek kerültek előnybe: Spalek passzát Horváth A. vágta a léc alá. Nem kellett azonban sokat várni a válaszra sem, a Kozármisleny részéről megint csak Kirchner - ezúttal 10 méterről - talált be az ellenfélnek.

Az újabb MTK-vezetést jelentő gól már egy friss igazolástól érkezett: Antonov remek beadását a debütáló és alig néhány perce a pályán lévő Jurina bevetődve passzolta a hálóba (5-4). Mivel az utolsó bő húsz percben már nem született gól, így az MTK 5-4-re nyerte a kilencgólos találkozót.

MTK-Kozármisleny (NB II) 5-4 (Németh 25., Kosznovszky 32., Molnár R. 33., Horváth A. 53., Jurina 67., ill. Molnár Á. 11., Kirchner 24., 41., 65.)

MTK: Rácz - Varju, Stumpf, Kocsis, Vadnai - Horváth A., Thiam - Spalek, Kosznovszky, Molnár R. - Németh K.
MTK, a 60. perctől: Rácz - Hej, Kádár, Nagy Zs. - Kovács M., Kata, Végh, Bognár, Antonov - Spalek (Jurina, 65.), Stieber.

NB I-es felkészülés: Spanyol csapat ellen ikszelt a Diósgyőr
A Diósgyőr felkészülési mérkőzésen 1-1-re végzett a spanyol CD Estepona csapatával.
Nikola Serafimov
Nikola Serafimov új szerződést kötött a Fehérvárral, így az északmacedón válogatott védő minden bizonnyal marad a nyár után is a Vidinél. (Nemzeti Sport)
Lucas
A Fehérvár elleni mérkőzés az utolsó előtti hazai meccse lehetett a Kisvárda 34 éves csapatkapitányának, Lucasnak, aki összesen kilenc év után távozhat az idény végén csapatától. (Nemzeti Sport)
Angliában még mindig azt hiszik, aláírt fehérvári szerződése ellenére megtarthatják a Vidihez tartó George Dobsont.