Fotó: nyiregyhazaspartacus.hu

NB II: A Szpari nyerte a szuperrangadót és már az NB I-ben érezheti magát - videók

A több mint egy félidőt emberhátrányban játszó Vasas csak szépíteni tudott a Nyíregyháza ideiglenes otthonában, így Tímár Krisztián csapatáé lett a három pont.
Csakfoci.hu 2024. április 20., szombat 14:20
Szerző: Csakfoci.hu 2024. április 20., szombat 14:20

Szuperrangadót rendeztek szombaton, dél után nem sokkal az NB II-ben, ahol a bajnokságot hét ponttal vezető Nyíregyháza játszott a második Vasassal. A Balmazújvárosban játszó "hazaiak" három-, a vendégek négymeccses győzelmi sorozattal érkeztek a párharcba.

A Szpari már a 9. percben vezetést szerzett: Gresó ugratta ki pazarul a védők mögé jól befutó Nagy Dominikot, aki az ötös bal csücskétől, ballal, Jova lábai között a kapuba gurított (1-0).

A Vasas próbálkozott a gyors egyenlítéssel, de Bakti és Berecz kísérlete is az oldalhálóban kötött ki.

A Nyíregyháza is aktív maradt azonban, a 22. percben egy előre vágott labda után Kovácsréti nyert meg egy párharcot Baráthtal szemben, majd 22-ről, nem sokkal lőtt a bal felső mellé.

Nem sokra rá ismét Kovácsréti vitte fel a labdát, majd egy csel után 20 méterről, tökéletesen lőttek ki ballal a bal alsót (2-0).

Ezután is a Szpari maradt támadásban: Farkas beadása után Beke veszélyeztetett, a támadó fejese fölé szállt. A Vasas védők az egész első félidőben igen bizonytalanul játszottak.

Tovább súlyosbodtak ráadásul a vendégek gondjai a szünet előtt, a 39. percben Hidit szorongatták, akinél kicsit elszakadt a cérna, és csúnyán, talppal rácsúszott Bekére - Berke azonnal kiállította az angyalföldiek játékosát, a Szpari támadója szerencsére nem sérült meg.

Nem csoda, hogy Gera Zoltán a szünetben alaposan belenyúlt csapatába: Pávkovicsot, Urblíkot, Radót és Tóthot lehozta, a helyükre Ódort, Vidát, Szalayt és Buktát küldte.

A cserék megtették hatásukat, a Vasas sokkal agresszívabb lett és jobban nézett ki a játéka, ez azonban helyzetekben nem mutatkozott meg az első negyedórában, igaz, ekkor a Szpari sem tudott veszélyes lenni.

Aztán a 60. percben Berecz lőtt 20-ról a szólója után, Alaxai kézzel blokkolt a 16-oson belül, így a Vasas 11-eshez jutott, amelyet Berecz magabiztosan a bal felsőbe bombázott (2-1).

A Szpari rögtön próbált feljebb kapcsolni a kényelmes tempóból, és pár perc után visszaállította a kétgólos különbséget. Beke szöglet utáni fejese még mellé szállt, ám a következő támadásból már gólt lett: Gengeliczki ugratta ki kiválóan a balon meglógó Bekét, aki várt-várt, majd a hosszúra, az érkező Farkas elé emelt, ő kapásból próbált centerezni, Doktorics azonban beleért a labdába, és mindezt olyan szerencsétlenül tette, hogy az a saját kapujában kötött ki - öngól (3-1).

Az újabb hazai találat pedig már végképp eldöntötte a mérkőzés sorsát, ezt követően már nem tudott új erőre kapni az angyalföldi gárda és magabiztosan őrizte meg előnyét Tímár csapata, amely így tíz pontra növelte előnyét az élen a Vasassal szemben.

NB II, 29. forduló

Nyíregyháza-Vasas 3-1 (Nagy D. 9., Kovácsréti 31., Doktorics 66. - öngól, ill. Berecz 61. - 11-esből) - piros: Hidi M 39. (Vasas)

Nyíregyháza Spartacus FC: Dala – Baki, Alaxai, Gengeliczki – Farkas B., Kesztyűs (Sigér Á., 69.), Nagy D. (Oláh B., 83.), Nagy B. – Gresó (Vass P., 77.), Beke (Novák Cs., 77.), Kovácsréti (Tamás, 83.).

Vasas FC: Jova – Pávkovics (Ódor, 46.), Otigba, Baráth B. – Bakti (Girsik, 81.), Berecz, Hidi M. S., Urblík (Vida M., 46.), Doktorics – Tóth M. (Szalay Sz., 46.), Radó (Bukta, 46.).

Interjú az NB I küszöbén álló klubtulajjal: "Én vagyok a karmester, meg a pénzeszsák is, nem fog kilyukadni a zsebem"
Csodának nevezi, hogy ebben a szezonban így szerepel a Nyíregyháza, ugyanakkor tudja, mit kellett megváltoztatnia ahhoz, hogy ennyire eredményes legyen a klub. Toronymagasan vezetik az NB II-t, pedig messze nem ők a másodosztály leggazdagabb csapata. Elárulta, mennyit keres egy kulcsembere és azt is, hogy ő maga mennyire ért a futballhoz. A Szparit hosszú távon az NB I-ben látja, sőt, az európai kupákban. Interjú Révész Bálinttal, Magyarország egyik legnagyobb fuvarozó cégének alapítójával, a Nyíregyháza Spartacus tulajdonosával.