Edzőmeccsek: Szoros meccset játszott a Puskás a Slavia Prahával, a Vidi ciprusi csapatot vert - videó

Vasárnap Ausztriában, illetve Szlovéniában lépett pályára a két Fejér megyei NB I-es élcsapat. Egy győzelem és egy vereség lett a mérlegük.
Dudás Gábor 2022. július 10., vasárnap 19:20
Szerző: Dudás Gábor 2022. július 10., vasárnap 19:20

A Puskás Akadémia a welsi Mauthstadionban találkozott a cseh második Slavia Prahával. A prágaiak a 32. percben, a nigériai Moses Usor hatalmas góljával kerültek előnybe. Addig is inkább a csehek játszottak mezőnyfölényben, de komoly helyzet a gólig nem igazán alakult ki.

?????? ? Mosese Usora ? #slapus

Közzétette: SK Slavia Praha – 2022. július 10., vasárnap

A 40. percben egyenlíthetett volna a Puskás: Urblík a középpályáról nagyszerűen vette észre Slagveert, aki kibirkózta a labdát Zahedinek, az iráni csatár pedig éles szögből lőtt is, de Mandous kapus hatalmas bravúrral kiütötte a jobb alsó sarokba tartó bombát - írja a pfla.hu.

A második játékrészre öt helyen változtatott Hornyák Zsolt, aki a középpályára Corbut és Favorovot, a támadósorba a hazatérő Kiss Tamást, Komáromit és a nyáron igazolt Colleyt hozta be - emellett a taktikai felállás is módosult. Az 52. percben Usor újra eltalálta a kaput, ám Markek szépen védett, csakúgy, mint egy perccel később, amikor egy Ewerton-szabadrúgást paskolt ki a felső léc alól. Az 56. percben Colley készített le szépen egy labdát az időközben beállt Skribeknek, aki jobbról középre adott, ám a játékszer elsuhant a kapu előtt.

Folyamatosan jöttek az újabb cserék a felcsútiaknál, a csehek pedig a 70. percre az egész kezdőjüket lecserélték, de továbbra is jó iramú összecsapást láthatott a közönség. A Puskás szinte teljesen eltüntette a két gárda kerete közti értékbeli különbséget, de a Markeket váltó fiatal Pécsi Árminnak kétszer is komoly védést kellett bemutatnia a hajrában. A végén maradt az 1-0 a Slaviának.

Felkészülési mérkőzés, Ausztria:

Puskás Akadémia - Slavia Praha 0-1 (Usor 32.)

PFLA: Markek - Szolnoki, Spandler, Stronati, Mezghrani - Urblík, Van Nieff, Nagy Zs. - Slagveer, Baluta, Zahedi

(csereként pályára lépett: Pécsi, Komáromi, Corbu, Favorov, Kiss T., Corbu, Skribek, Major M., Puljic)

A MOL Fehérvár a ciprusi bajnokság egyik élcsapatával, az Arisz Limasszollal csapott össze Szlovéniában, Keréknekfelen. A ciprusiak rendkívül agresszívan, már a saját 16-osunk előterében letámadták a magyar csapatot a meccs elején és ekkor ők is birtokolták többet a labdát.

Az első lehetőség is az Arisz előtt adódott, Yiannik 14 méteres lövését Kovácsik védte. A folytatásban is ő, illetve Spoljaric veszélyeztette a legtöbbet a Vidi kapuját, de a helyzetek kimaradtak, Michael Boris együttese pedig vezetést szerzett. A 16. percben Kodro értékesítette higgadtan a Petrjak felrúgásáért megítélt büntetőt (1-0) - derül ki a molfehervarfc.hu tudósításából.

A 25. percben azonban jött is az egyenlítés: Brown adta be a bal szélről a labdát, amit Spoljaric fejelt 7 méterről a bal felső sarokba (1-1).

Az első félidő azonban végül magyar előnnyel ért véget: a 40. percben Petrjak kapott jó ütemű kiugratást, majd a bal szélről a középen üresen érkező Kodro elé passzolt, aki 7 méterről nem hibázott (2-1). Igaz, a végén Struski a felcő lécet találta telibe, de maradt a 2-1 a szünetre.

A fordulás után szinte azonnal egyenlíthetett volna a limasszoli gárda, de előbb Kovácsik védett, majd a kipattanót Thodoros vágta a kapu fölé. A félidő derekán a Vidi is közel járt a gólhoz. A 68. percben, egy gyors kontra végén Dárdai passzát követően Zivzivadze lőtt 10 méterről kapura, a labda a kapus lábában elakadt, a kipattanót aztán Dárdai közelről a felső lécre rúgta. Tíz perccel később a csereként beállt Kovács kapus két nagy bravúrral őrizte meg kapuját a góltól. A hajrában pedig Slogar lövését Rus a gólvonalról vágta ki, maradt így a fehérvári siker a végére.