Fotó: Facebook/ZTE FC

NB I: A Zalaegerszeg hazai győzelemmel biztosította be élvonalbeli tagságát - videó

A Zalaegerszeg 1-0-ra legyőzte a Puskás Akadémiát a 30. forduló nyitómérkőzésén.
Csakfoci.hu 2024. április 26., péntek 21:52
Szerző: Csakfoci.hu 2024. április 26., péntek 21:52

Az OTP Bank Liga 30. fordulójának első mérkőzésén a negyedik helyen álló Puskás Akadémia annak reményében látogatott a Zalaegerszeg otthonába, hogy egy esetleges győzelem esetén egy pontra megközelítheti a harmadik Paksot az NB I tabelláján.

A találkozó elején rögtön adódott lehetőség mindkét kapu előtt: előbb Nagy Zsolt beadása után lőtt Puljic ballal a kapushoz, majd Mance az ötös bal sarkáról továbbított jobb alsó mellé. Mim indult meg a jobboldalon, majd laposan adott középre, ott az érkező Mance 16 méterről Pécsihez lőtte.

A 26. percben Brandon kísérletezett egy távoli lövéssel, Bedi önfeláldozóan fejjel hatástalanította a próbálkozást. Aztán a másik kapunál Mance lőtt léc fölé egy labdaszerzést követően. Összességében a ZTE játszott valamivel nagyobb mezőnyfölényben, azonban igazán nagy lehetőség egyik kapu előtt sem alakult ki.

A félidő hajrájában aztán a Puskás dolgozta ki az első 45 perc legígéretesebb helyzetét, ekkor Corbu indítása után Maceiras tekert középre Puljic irányába, aki vetődve a bal alsóba fejelt, Dombó azonban szépen szögletre ütötte a labdát.

A második játékrész első húsz percre nem tartogatott nagy helyzetet, aztán a 65. percben Corbu ballal lőtt a jobb felső mellé egy Puskás-kontra legvégén. A 71. percben azonban mégis a Zalaegerszeg szerzett gólt: Medgyes balról passzolt középre pontosan Sajbánhoz, aki üresen állva közelről a kapuba passzolt (1-0).

A 84. percben egy jobbról beívelt Puskás-szöglet után Golla előbb fejjel, majd lábbal is próbálkozott, azonban mindkét kísérlete elhalt a védőkben. A 88. percben Németh Dániel lőtt a kapu mellé, miután Mance remekül indította a támadót. A 89. percben a mérkőzés talán legszebb jelenetét láthattuk: egy beadást követően Favorov fejelt a bal alsó irányába, Dombó azonban elképesztően nagy védéssel őrizte meg kapuját. Ez a bravúr végül három pontot ért a ZTE-nek, amely a nyolcadik helyre lépett fel a tabellán, ezzel hivatalosan is az NB I-ben kezdi meg a következő idényt.