Fotó: kisvardafc.hu

NB I: Gyorsan hátrányba került Kisvárdán, de Dzsudzsák két gólpasszának is köszönhetően fordított a Loki - videók

Vajda Botond nagyszerű góllal egyenlített, majd a lefújásig még kétszer betalált a Loki, így nem tudott zárkózni a kiesőhelyen álló Kisvárda.
Póczik Dávid 2024. március 30., szombat 16:25
Szerző: Póczik Dávid 2024. március 30., szombat 16:25

Az NB I 26.fordulójának első szombati mérkőzésén a sereghajtó Kisvárda hazai pályán fogadta a Debrecen együttesét.

Az összecsapás első igazán nagy lehetősége - a Kisvárda örömére - rögtön gólt is hozott, az ötödik percben Camaj jobbról gurított vissza az alapvonalról, az érkező Mesanovic 9 méterről lőtt, a labda pedig Baranyain megpattanva kötött ki a jobb alsóban (1-0).

A folytatásban néhány percre beszorította a hazaiakat a Loki, azonban nagy lehetőség nem adódott a DVSC előtt. A 25. percben aztán Ferenczi lövésébe vetette bele magát egy várdai védő, majd Szuhodovszki lőtt ballal a kapu fölé.

A 39. percben összejött a Loki egyenlítése: Dzsudzsák tette ki a jobbszélre a labdát Vajdának, aki egy átvétel után betört a 16-oson belülre, befelé cselezett, majd hét méterről a jobb felsőbe tekert, 1-1.

A szünet után azonnal átvette az irányítást a Loki és több helyzetet is kidolgozott már a játékrész elején. Előbb Vajda jobbról érkező beadása tökéletes volt Dominguesnek, aki néhány méterre a kaputól középre fejelt az üresen érkező Bárány elé, de hosszan tette ezt, így nem tudta a szinte teljesen üresen tátongó kapuba továbbítani a játékszert.

Az 54. percben fordított a Loki: Dzsudzsák a tizenhatos bal sarkáról emelt a kapu elé, ahol érkezett Domingues és öt méterről a kapu közepébe fejelt a védők gyűrűjében, 1-2.

Két percre rá Kovács mozdult ki 11 méterre a kapujából és bokszolta el a labdát röviden, éppen a 16-oson álló Dzsudzsákhoz, aki az üres kapura emelt rögtön, de Ötvös kifejelte a gólvonalról.

A következő helyzet is a vendégeké volt, a 63. percben egy szép akció végén Ferenczi balról ívelt középre, ahol teljesen üresen érkezett Domingues, de 6 méterről, nagy ziccerben a bal sarok mellé fejelt. A 82. percben Bódi balról húzott befelé, majd laposan passzolt a középen üresen álló Dzsudzsákhoz, aki 11 méterről azonnal kapura fordult és ballal célba vette a jobb sarkot, Kovács viszont menteni tudott. A szöglet után Dreskovic fejelhetett, ám ezt is védte a fiatal kapus.

A sok kihagyott vendéghelyzet aztán majdnem megbosszulta magát a 86. percben, amikor Matic fejese a kapufán csattant. A 90. percben aztán végképp eldöntötte a három pont sorsát a Loki, a csereként beállt Manrique 16 méterről tekert a bal sarokba, 1-3.

Az utolsó előtti helyen álló Kisvárda tehát egy újabb lépést tett az NB II felé, míg a Loki négy pontra megközelítette a harmadik helyen álló Vidit.

NB I, 26. forduló

Kisvárda-Debreceni VSC 1-3 (Mesanovic 5., ill. Vajda 39., Domingues 54., Manrique 90.)

Várda: Kovács - Ötvös, Jovicic, Széles (Wellington Nem, 73.) - Navrátil, Nikolov, Makowski (Matic, 60.), Cipetic, Lucas (Melnyik, 60.) - Mesanovic (Ilievski, 68.), Camaj (Spasic, 60.)

DVSC: Megyeri - Baranyai, Dreskovic, Lagator, Ferenczi - Ojediran, Szuhodovszki (Loncar, 68.) - Vajda (Szécsi, 78.), Dzsudzsák (Manrique, 87.), Domingues (Bódi, 78.) - Bárány

Van Dijk megint Szoboszlait piszkálta az edzésen, látni kell a magyar játékos reakcióját - videó
Megint megtalálta egymást a Liverpool csapatkapitánya és a magyar játékos.
Ubochioma Meshack
Ubochioma Meshack a következő szezont is ZTE színekben tölti, az NB I-es klub lehívta a 22 éves nigériai támadó szerződésében lévő opciót.