Bécsben zárta nyári felkészülését a Paks - áll a klubhonlapon.
A vezető gólt az osztrákok szerezték meg: A bal oldalon vezetett támadás végén Saljic tette fel a pontot az i-re a 16. percben. A fordulást követően az 52. percben Markovic a bal oldalon tört előre, lapos középre adására Fischer érkezett, és közelről a paksi kapuba passzolt. Nem sokkal később Silye a jobb oldalon került lövőhelyzetbe a tizenhatoson belül, majd nagy erővel a hálóba lőtt. Nem sikerült elfejelni egy előrevágott labdát, amellyel ziccerbe kerültek a hazaiak, Wels pedig értékesítette a lehetőséget. Hettwer egyedül törhetett kapura, első próbálkozását még bravúrral hárította Kovácsik, a kipattanónál azonban már tehetetlen volt.
Felkészülési mérkőzés:
FK Austria Wien - PAKSI FC 4 - 1 (1 - 0) (Saljic 16', Fischer 52', Wels 65', Hettwer 67' ill. Silye 53')
Paks: Kovácsik - Silye (Szendrei 85'), Szekszárdi (Lenzsér 60'), Vas, Vécsei, Zeke - Windecker, Papp, Horváth (Pető 46') - Haraszti (Hahn 46') - Szalai (Böde 60')
Cserék: Gyetván, Lenzsér, Győrfi, Lapu, Kuzma, Debreceni, Gyurkits, Pető, Szendrei, Hahn, Böde, Wiesner
A ZTE két nap alatt két edzőmérkőzést is játszik, erre való tekintettel a keret is megoszlott a két találkozó között - számolt be róla a klubhonlap.
Az első húsz percben tapogatózó játék folyt a pályán, a csapatok a nagy hőségben meglehetősen lassú tempót diktáltak. A ZTE ukrán ellenfele többet birtokolta a labdát, de néhány távoli lövésen kívül – amelyek nem okoztak különösebb gondot Borsos Vilmosnak – ők sem tudtak komoly gólhelyzetet kialakítani.
A 30. percben egy támadás után kissé fennmaradt a ZTE, és a kinyíló védelme mögé könnyűszerrel juttatta be a labdát az Epitsentr. Egy jobb oldali lövőcsel és visszagurítás után a labda Maksym Evpak elé került, aki átvételét követően közelről, jobb lábbal lőtt, ám próbálkozása egyenesen Borsos kezei közé érkezett, a magyar kapus pedig magabiztosan fogta a labdát.
Nem sokkal később ismét az ukrán csapat veszélyeztetett, ezúttal a rendkívül aktív Daniel Rutda révén. A bal szélső a bal oldalon kapott labdát, majd éles szögből próbálta bevenni Borsos kapuját, aki remek reflexszel ért le a lapos lövésre, és szögletre hárított.
Az ivószünet után a ZTE felélénkült, és az első félidő hajrájában beszorította ellenfelét a kapuja elé. Több remek kombinációt és egyéni megmozdulást is láthattunk, de ennek ellenére továbbra sem tudtak komoly gólhelyzetet kialakítani. A fiúk kaput találó lövés nélkül zárták az első negyvenöt percet.
A második félidőt jobban kezdte a zalai alakulat , mint az elsőt, és ez egy korai, ígéretes támadással, majd az 58. percben góllal is párosult. Fernando Vera ugratta ki a jobb szélen a frissen beállt Arthur Henrique-t, aki megverte védőjét, majd laposan középre gurított a visszalépő Babos Bence elé. Babos remekül ismerte fel a helyzetet, és a passzt követően jobb lábbal a jobb alsó sarokba gurított. (1–0)
A gól után is aktív maradt a Zalaegerszeg, és a folytatásban egy szögletből is sikerült veszélyeztetnie. Henrique jobb oldali sarokrúgása remekül kanyarodott középre, ahol Rózsa magasra emelkedett, és a hosszú sarok felé csúsztatott. A labda és a kapus is repült, utóbbinak azonban nem kellett közbeavatkoznia, mivel a fejes kevéssel elkerülte a kaput. Ennek ellenére remek próbálkozás volt.
A hátralévő bő félóra azonban komolyabb helyzetek nélkül telt el, így a ZTE egygólos győzelmet aratott a negyedik felkészülési mérkőzésén.
Felkészülési mérkőzés:
ZTE FC 1–0 FC Epitsentr (Babos 58.)
BORSOS - GARAI (70’ RICHARDS) - RÓZSA - VERA - LÓPEZ - PETRÓK - MADAKI - TEIXEIRA - BABOS (59' CHUKWUDI) - ALFONSO (33’ SANTOS) - MAIGANA (51’ HENRIQUE)