NB I: Csercseszov: "Bízom benne, hogy a nemzetközi színtéren még jobbak leszünk, ezúttal a BL-ben"; Vignjevic: "Lehet, hogy a félidőben 2-3 játékost le kellett volna cserélnem" - edzői

Az NB I 30. fordulójának szombati játéknapján három mérkőzést rendeztek - így értékelték a látottakat a vezetőedzők.
Csakfoci.hu 2023. május 7., vasárnap 9:20
Szerző: Csakfoci.hu 2023. május 7., vasárnap 9:20

Újpest-Vasas 1-1

A mérkőzésről ide kattintva olvashatsz bővebben!

Nebojsa Vignjevic (Újpest):

Ideges voltam a mérkőzés során, és főleg saját magammal perlekedtem, mert úgy éreztem, hogy falra hányt borsó volt az, amiről egész héten beszéltem a játékosoknak, különösen a Ferencváros elleni mérkőzés után.

- Arról volt szó, hogy fent kell tartani a motivációt, játszani kell a játékunkat, de én ebből nem sokat kaptam vissza. Oldalváltások, beadások, kapura lövések; az első félidőben ezekből keveset láttam. Azt éreztem, hogy a játékosaim villogni akarnak, egyéni megoldásokat akarnak, szépen akarnak futballozni, de nem volt meg a megfelelő végjáték. Az én hibám is volt, hogy belenyúltam aztán a mérkőzésbe, de ennek ellenére nem kaptam azt, amit elvártam volna a játékosaimtól, ez főleg az első félidőre volt igaz. Mondhatni, hogy a látott játék alapján örülnöm kell az egy pontnak. A játékosaim is látták, hogy mit jelent az, hogy hol voltunk korábban, és milyen gyorsan lehet akár visszazuhanni is a tabellán. Szerettem volna lehetőséget adni a játékosaimnak, hogy bizonyítsák be, mire is képesek. A fiatalszabály miatt Varga Balázst szerettük volna minél tovább a pályán tartani. Vannak olyan játékosok, akik elég kevés játéklehetőséghez jutottak és szerettem volna őket is kipróbálni. Illetve azt akartam látni, hogy reagál-e a csapatom, mit csinál ebben a helyzetben. Azt azért kijelenthetjük, hogy már nem nyomja olyan szörnyű feszültség vagy nyomás a vállunkat. Olyan helyen állunk, ahol ez a nyomás kezelhető. Nem akartam azt sem kockáztatni, hogy valakit agyonhajtok és a végén kihullik, úgyhogy elsősorban arra vártam, milyen reakció lesz a csapatom részéről. Lehet, hogy tévedtem, és a félidőben 2-3 játékost le kellett volna cserélnem. (m4sport.hu)

Desits Szilárd (Vasas): - Egy csapat csak annyit tud a pályán nyújtani, amit az ellenfél enged. Úgy gondolom, hogy az első félidőben a gólon kívül volt még 2-3 olyan lehetőségünk, amiből szerezhettünk volna gólokat. Sajnos ahelyett, hogy azokat értékesítettük volna, kaptunk egyet. 1-1-el mentünk a szünetre, majd a második félidőben az ellenfél jobb volt nálunk. A múltkori mérkőzéshez hasonlóan kihagyott a koncentráció és megbüntettek minket. (m4sport.hu)

Paks-Debrecen 0-0

Bognár György (Paks): - Szerintem taktikailag a srácok megoldották azt, amiről beszéltünk. Gyakorlatilag végig az ellenfél térfelén játszottunk. Minőségben annyira nem voltunk jók, a héten több játékosunk is bajlódott kisebb sérüléssel és a középpályán láttam, hogy Papp és Balogh is elfáradt, őket le is kellett cserélni az utolsó 10 percre. Szerintem jövő héten kiegyenesedünk és folytatjuk tovább. Nem vagyok elégedetlen, mert az a pici minőség, az a pici plusz hiányzott, hogy megnyerjük ezt a mérkőzést. Ha az első félidőben sikerült volna gólt lőni, amikor lényegesen gördülékenyebben játszottunk, akkor a Debrecen se bekkelt volna ennyit, többet felvállaltak volna ők is. A csatárok bizonyos szempontból ki vannak szolgáltatva, ha a középpályán gyorsabban meg tudtuk volna játszani őket, akkor azért ebben több sansz lett volna. Varga Barnabás sem edzett a héten, sérüléssel bajlódott és ez látszott is a játékán. Szeretnénk a legjobb helyezést elérni ebben a szezonban, erre megvan minden esélyünk. (m4sport.hu)

Srdjan Blagojevic (DVSC): - Az első 30 percben szenvedtünk azzal, hogy fel tudjuk venni a tempót, nagyon agresszíven védekezett a Paks és nem tudtuk a saját játékunkat játszani. Aztán sikerült lőnünk egy gólt, amit les miatt nem adtak meg. A második félidőben mondtam a srácoknak, hogy bátrabbnak kell lenniük és hinnünk kell magunkban. Voltak helyzeteink, főleg kontrákból, nagy nyomás volt a csapaton, mert nagyon nehéz volt a Paks ellen idegenben játszani. (m4sport.hu)

Ferencváros-Kisvárda 3-0

Sztanyiszlav Csercseszov (FTC): - Tegnap kaptuk a hírt, hogy bajnokok lettünk, így nem volt időnk ünnepelni, hiszen készültünk a mai meccsre. Szerettünk volna jól és eredményesen játszani a fantasztikus szurkolóink előtt. Azt hiszem, ez sikerült is. Ilyen hangulatra és ilyen meccsre számítottam. Tudtuk jól, hogy a Kisvárda egy harcos, fizikálisan is erős csapat erős kontrajátékkal. Az első félidőben is kompaktak voltunk, de a második játékrész jobban sikerült, és végül simán meg is nyertük a találkozót. Tavaly, amikor megérkeztem, egy pont volt csupán az előnyünk, idén – többé-kevésbé – végig stabilan játszottunk. Boldog vagyok, hogy sikerült megvédeni bajnoki címünket. Bízom benne, hogy a nemzetközi színtéren is még jobbak leszünk a következő szezonban, ezúttal már a Bajnokok Ligájában. (fradi.hu)

Milos Kruscic (Kisvárda): - Az első félidőben úgy, ahogy tartottuk magunkat, volt egy tervünk, amihet sikerült is alkalmazni. Elöl mindig hiányzott valami, ami már az utóbbi mérkőzéseken is. Az utolsó passzra vagy lövésre gondolok, amelyekből meg lehettek volna a nagy helyzetek. Az első félidei védekezésünkre sok panasz nem lehetett. Szünet után nagyon korai gólokat kaptunk, ami után érdemben már nem tudtunk változtatni. Egyéni hibák is jellemeztek bennünket, a szélen nagyon könnyen átjátszották a játékosunkat, és Lisztes Krisztián beállítása is döntőnek bizonyult, az ő egyéni megmozdulásai és cselei meghatározták ellenfelünk játékát. A második játékrész első tíz perce rémálomszerűnek bizonyult, és ha a Ferencváros otthonában kétgólos hátrányba kerül egy csapat, akkor annak onnan már nincs visszaút. (kisvardafc.hu)

Az MU-ba tart?
Lőw Zsolt
Van esély rá, hogy a Chelsea után egy másik nagy angol klub, a Manchester United is alkalmazza Thomas Tuchelt, valamint állandó segítőjét, Lőw Zsoltot.
Ő lehet az új edző
A csakfoci.hu információi szerint Tóth Mihály a legesélyesebb jelölt a Mezőkövesd vezetőedzői pozíciójára, vele kezdheti meg az NB II-es idényt a borsodi csapat.
Muhamed Besic
A csakfoci.hu információi szerint biztossá vált, hogy Muhamed Besic a szezon végén távozik a Ferencvárostól.