Fotó: MTI/Illyés Tibor

NB I: Lisztes beköszönt a 18. születésnapján, a Fradi a második félidőben hengerelt a Kisvárda ellen

A Fradi a második félidőben nyújtott meggyőző játékával legyőzte a Kisvárdát, a 18. születésnapját ünneplő Lisztes is betalált a találkozón.
Póczik Dávid 2023. május 6., szombat 21:38
Szerző: Póczik Dávid 2023. május 6., szombat 21:38

A Fradi már bajnokként fogadta a Kisvárda csapatát a Groupama Arénában, az új ferencvárosi közönségkedvenc, Lisztes Krisztián 18. születésnapján.

A 7. percben az Újpest ellen duplázó Gojak fejjel vette be a kisvárdaiak kapuját, azonban az asszisztens lest jelzett, így a gólt nem adták meg. A 14. percben Hindrich védte Owusu lövését, az ismétlés ezután egy várdai védőről pattant szögletre.

Pár perccel később Spasic 18 méteres lövését védte szépen Dibusz. A 22. percben Baráth távoli lövésébe beleértek a védők, de Hindrich így is fogta a próbálkozást. Samy Mmaee fejese hullott éppen a kapus ölébe a 27. percben. Néhány támadással később Gojak csúnyán kapu fölé rúgott egy visszakészített labdát.

Az első félidő hajrájában még Jovicic fejesénél kellett kimozdulnia Dibusznak, aki kiejtette a labdát, de a Fradi-védők fel tudtak szabadítani.

A második félidőben rögtön az első helyzetét gólra váltotta az FTC. Traoré a 16-os jobb sarkáról tekert középre egy labdát, az érkező Pászka az ötösön belülről bólintott a jobb felsőbe, 1-0. Néhány perccel később már 2-0-ra vezetett a Fradi. Traoré robogott el a jobb oldalon, majd adott középre. Átadása megpattant egy védőn, de a labda így is eljutott Lisztes Krisztiánhoz, aki jobbal, 7-8 méterről a kapuba lőtt, 2-0.

Az 56. percben Gojak 22 méterről, ballal vette célba a kaput, próbálkozása elsuhant a bal kapufa mellett. Később Gojak jobbról adott be egy szögletet, S. Mmaee érkezett és 6 méterről, ballal a jobb alsóba lőtt, 3-0. A 69. percben a gólszerző testvére, Ryan Mmaee is célba vette a kaput, ám a csatár némivel kapu fölé lőtt.

A 74. percben Sagal lépett ki, átemelte Hindrichet, de Navrátil még a gólvonal előtt, becsúszva rúgta ki a hálóba tartó labdát. A hajrában a csereként beállt Vida 16 méterről tüzelt, Dibusz a léc alól tolta ki a remek lövést.

NB I, 30. forduló

Ferencvárosi TC-Kisvárda 3-0 (Pászka 49., Lisztes 53., S. Mmaee 63.)

FTC: Dibusz - Botka, Knoester, S. Mmaee, Pászka - Baráth, Gojak (Esiti 80.) - Owusu (Lisztes, a szünetben), Zachariassen (R. Mmaee, a szünetben), Marquinhos (Sagal 63.) - A. Traoré (Mercier 75.).

(cserék: Bogdán, Mercier, R. Mmaee, Esiti, Abena, Auzqui, Lisztes, Sagal)

Kisvárda: Hindrich - Hej, Jovicic, Kovacic, Leoni (Alic 63.) - Melnyik, Lucas (Karabeljov 56.) - Navrátil, Spasic (Ilievski 79.), Camaj (Vida 79.) - Mesanovic.

(cserék: Petkovic, Karabeljov, Vida, Enes, Széles, Ilievski, Biró, Szőr)

Interjú ifj. Lisztes Krisztiánnal: “Talán már többet is elértem, mint 15 perc hírnév”
Lisztes Krisztián a hirtelen jött ismertség pozitív és negatív oldaláról, a Szoboszlai Dominikkal való összehasonlításról, a mentális erősségről és első tetoválásáról is beszélt. Interjú.