Fotó: kecskemetite.hu

NB I: A Kecskemét az EKL-búcsú után bombagóllal és győzelemmel vigasztalódott - videó

A KTE magabiztos játékkal 3-1-re verte a Kisvárdát az NB I hétfő esti bajnokiján.
Budai László 2023. augusztus 7., hétfő 21:56
Szerző: Budai László 2023. augusztus 7., hétfő 21:56

Nagy lendülettel kezdte a Kecskemét a hétfő esti, Kisvárda elleni bajnokit. A 7. percben az egyik új igazolás, Pálinkás lőtt kissé kiszorított szögből, hét méterről, de Petkovic nagyot fogott a röviden. Szűk félórával később szinte teljesen hasonló szituációban hárított a kisvárdai kapus, aki ezután Nagy lövését is bravúrral ütötte el, de a védőknek nem sikerült felszabadítaniuk, Májer labdaszerzése után így Szuhodovszki tekerhetett, és a 16-os jobb csücskétől óriási gólt ragasztott a jobb felsőbe (1-0).

Pár perccel később már kettő volt a KTE előnye: ezúttal is Májert lehetett dicsérni, aki kiválóan tekert jobbról a hosszúra, onnan pedig Pálinkás a léc alá bólintott - Petkovic csak beleütni tudott a labdába (2-0).

A Kisvárda még a szünet előtt visszajött a meccsbe: Varga Bence rossz kirúgása került Spasichoz, aki 25-ről tüzelt is, Varga próbálta kiütni a labdát, de az a felső léc belső részéről a saját kapujába pattant (2-1).

A második játékrészben is a hazaiak léptek fel támadólag, ez először a 60. percben mutatkozott meg helyzetben is, ekkor Leoni tört be a tizenhatoson belülre, majd 10 méterről, laposan és igen gyengén lőtt, így Petkovicnak nem okozott gondot a hárítás. Tíz percre rá hasonló helyzetből Szalai spiccelt az ötös bal sarkáról, Petkovic ismét a helyén volt.

A Kecskemét az utolsó pillanatokban még a kegyelemdöfést is megadta: Horváth K. jobb oldali szöglete után Szalaihoz csorgott a labda, aki a kapu közepébe lőtt (3-1).

Szuhodovszki bombagólja a bejegyzés második oldalán látható

A bejegyzés megtekintése az Instagramon

M4 Sport (@m4sportofficial) által megosztott bejegyzés

NB I, 2. forduló

Kecskemét-Kisvárda 3-1 (Szuhodovszki 35., Pálinkás 39., Szalai 93., ill. Spasic 45.)

Kecskemét: Varga B. - Szűcs, Belényesi, Szalai - Májer (Iyinbor, 87.), Vágó, Szuhodovszki, Kiss B. (Tóth B., 46.), Leoni - Nagy K. (Meskhi, 70.), Pálinkás (Horváth K., 62.).
Kisvárda: Petkovic - Kovacic (Alic, 80.), Jovicic, Széles - Cipetic, Lucas (Szőr, 80.), Ötvös, Vida - Czékus (Makowski, 46.), Mesanovic (Ilievski, 64.), Spasic.

Nagy Ádám
Hamarosan eldőlhet az Olaszországban légióskodó magyar válogatott középpályás, Nagy Ádám sorsa.
Hertha
Dárdai Pál
Dárdai Pál bejelentette, hogy nem marad a következő szezontól a berliniek vezetőedzője.
A szombati bajnoki előtt a helyi műsorközlő és a hazai drukkerek elbúcsúztatták Szalai Attilát, biztosra vehető tehát, hogy a magyar védő az idény végén, kölcsönszerződése lejárta után távozik a Freiburgtól. (sportal.hu)