Fotó: dvsc.hu

NB I: A Honvéd fordítására két varázslatos Loki-gól volt a válasz

3-2-re győzött Kispesten, egy rendkívül fordulatos bajnokin a DVSC. A hazaiak ugyan pár perc alatt fordítani tudtak a második félidőben, de egy üres kapus találatnak és egy szenzációs, sarkazós köténygólnak köszönhetően egy pontot sem szereztek.
Dudás Gábor 2023. február 19., vasárnap 19:24
Szerző: Dudás Gábor 2023. február 19., vasárnap 19:24

Jobban kezdett a Loki, amely a kapu előtt is veszélyesebb volt a meccs első felében. Dzsudzsák forintos labdáiból többször is nagy helyzetbe kerülhettek volna a társak, de többször hiányoztak a fontos utolsó mozzanatok a vendégakciókból. Azért így is akadt dolga Szappanosnak, például Gomis fejesénél a 9. percben.

A félidő közepén Lovric egyedül védte meg a Honvéd kapuját a góltól, előbb Manrique elől mentett a gólvonalnál, majd belevetődött Sós közeli ismétlésébe is. A 27. percben viszont már senki nem óvta meg a hazaiak hálóját: egy ügyes akció végén Sós szépen kanyarintott be balról, az ötösön érkező Babunski pedig a kapuba fejelte a labdát (0-1).

Öt perccel később jöhetett volna a kispesti egyenlítés, de Lukic rossz megoldást választott nagy helyzetben, majd a 34. percben Tamás a 16-os bal sarkáról találta el a lécet, hogy aztán Doka ismétlése szögletre vágódjon. Maradt így a 0-1 a félidőre.

Gyorsan jött a hazai gól a fordulás után: a 47. percben Mitrovic felívelt szabadrúgását Lukic pofozta középre, Domingues pedig az ötösről a hálóba lőtt (1-1).

Sőt, újabb pár perc elteltével már a hazaiak vezettek! Az 55. percben, egy eladott labda után Domingues remekül indította Lukicot, aki ziccerben lépett ki, majd 14 méterről kilőtte a bal alsót (2-1).

A belendülő kispestiek a 65. percben valóságos tűzijátékot rendeztek a kapu előtt, Doka öt méterről leadott lövését lábbal védte Megyeri, majd Mitrovic 14 méterről ismételt, ekkor a már fekvő Lagator háttal(!) mentett, hogy aztán Kocsis kísérletébe Dreskovic vetődjön bele.

A harmadik hazai gól helyett azonban jött a második debreceni találat, méghozzá egy nem akármilyen jelenet végén. A 72. percben Szappanos lábbal tisztázott egy debreceni indításnál, de épp Babunski lábára tette a labdát, aki jó 30 méterről az üresen maradt kapuba emelt (2-2).

Jött szinte azonnal a piros-feketék válasza, de Tamás ziccerét nagy bravúrral védte Megyeri (a kispesti balbekket Dreskovic picit megzavarta a lövés előtt, de Tamás nem esett el, inkább lőtt - jobbal). A 82. percben Ennin szlalomozott át a debreceni védelem jobb oldalán, de végül már túlcselezte magát és nem tudott a kapuba lőni szinte az alapvonalról.

De a meccs forgatókönyvének megfelelően megint jött a fordulat: a 86. percben Varga Kevin indításával Loncar lépett meg a bal oldalon, majd jól is centerezett, a középen érkező debreceni cserecsatár, Mance pedig csodálatos, sarkazós mozdulattal, Szappanos lábai között talált a kapuba (2-3).

A végén Mance akár még kétszer is betalálhatott volna, de előbb Szappanos védte a ziccerét, majd ollózva kísérletezett a támadó, de ezúttal célt tévesztett. A DVSC azonban így is megnyerte a fordulatos és látványos gólokat is hozó vasárnapi bajnokit. A Loki továbbra is veretlen 2023-ban és már felzárkózott a dobogós csapatokra is. A Honvéd maradt a 11., utolsó előtti helyen.

OTP BANK LIGA, 20. FORDULÓ:

Bp. Honvéd - DVSC 2-3 (Domingues 47., Lukic 55., ill. Babunski, 27., 72., Mance 86.)

Honvéd: Szappanos - Doka, Lovric, Prenga, Capan, Tamás K. - Mitrovic, Gomis (Plakuschenko, 84.) - Domingues (Átrok, 66.), Kocsis D. (Ennin, 66.) - Lukic

DVSC: Megyeri - Kusnyir (Varga K., 46.), Lagator, Dreskovic, Ferenczi J. - Varga J. (Loncar, 70.), Manrique - Sós (Mance, 70.), Dzsudzsák, Szécsi M. - Do. Babunski (Deslandes, 87.)

ZTE - Vasas 0-0

Moniz: "Nem az lőtte a 11-est, akinek kellett volna"; Kondás: "Meg kell dögleni a pályán, vagy el lehet menni futballozgatni" - így látták az edzők
Ricardo Moniz és Kondás Elemér is 1-1 játékosát kritizálta a ZTE-Vasas (0-0) bajnoki után, előbbi a kihagyott 11-est engedély nélkül elvégző futballistáját, utóbbi a lecserélt cserejátékost. A Honvédot irányító Dean Klafuric szerint a Loki ellen közelebb álltak a győzelemhez, mint a vereséghez, míg a debreceni Srdjan Blagojevic egy tipikus NB I-es meccset látott. Edzői értékelések vasárnapról.