Fotó: ztefc.hu

NB I: Büntetőből sem tudta bevenni a ZTE a Vasas kapuját - videó

0-0-s döntetlennel ért véget a ZTE és a Vasas NB I-es bajnokija vasárnap. A hazaiak több helyzetet alakítottak ki és 11-est is lőhettek, de nem bírtak a Vasas kapusával, Uram Jánossal.
Dudás Gábor 2023. február 19., vasárnap 16:53
Szerző: Dudás Gábor 2023. február 19., vasárnap 16:53

A Vasas a 10. percben megszerezhette volna a vezetést: Berecz ugratta ki Szivacskit, Demjén azonban jól mozdult ki a kapujából és védte a 17 méteres lövést. A 23. percben Meshack 18 méteres próbálkozását könnyedén fogta Uram.

Nem sokkal később Mocsi 6 méterről, fejjel de nem találta el a kaput A 36. percben Németh szélről elvégzett szabadrúgása meglepte a Vasas kapusát, kijött róla a labda, de szerencséjére nem hazai játékoshoz pattant.

A fordulás után Ikoba nagy helyzetet puskázott el 10 méterről, "szerencséjére" azonban lesről született volna a gólja, ha betalál. Nem sokkal később Németh kellemetlen, éles szögből leadott lövését védte Uram.

Ezután ismét Ikoba került ziccerbe, de hiáab vitte el a labdát már a vendégek hálóőre mellett is, Uram végül védeni tudott. Az 59. percben megint munkában volt a fiatal kapus, ezúttal Csóka csúsztatását szedte ki a léc alól egy szögletet követően.

A 70. percben aztán feltette a koronát addigi teljesítményére a Vasas kapusa. Németh esett el a mezét megrántó Otigba mellett, 11-es jött a Zetének, sárga a védőnek. Uram azonban kiütötte Mocsi nagy erővel elvégzett, de rosszul helyezett 11-esét, majd a kipattanó után kapura fejeltek a zalaiak, de az angyalföldiek játékosa ezt is elcsípte.

A 85. percben majdnem jött a slusszpoén, a csereként beállt Holender két szép csel után került helyzetbe, de Mocsi nagyot mentett előle. A végén pedig a padról beszállt Manzinga ügyetlenkedte el a meccslabdát a Zetének, de ebből a lehetőségből sem született gól.

A Vasas értékesnek mondható pontot szerzett Zalaegerszegen, a hazaiak pedig zsinórban hatodik meccsükön maradtak nyeretlenek az NB I-ben.

OTP BANK LIGA, 20. FORDULÓ:

ZTE - Vasas FC 0-0

ZTE: Demjén - Lesjak, Csóka, Mocsi, Gergényi (Safronov, 91.)- Sankovic, Mim (Manzinga, 63.), Szendrei - Meshack (Szalay, 81.), Ikoba, Németh

Vasas: Uram - Szivacski, Litauszki, Otigba, Hegedűs, Ódor - Berecz, Márkvárt (Hidi, 89.), Hinora (Ihrig-Farkas, 46.), - Radó (Cipf, 46.; Holender, 75.), Novothny (Balogh N., 46.)

Bp. Honvéd - DVSC 2-3

Moniz: "Nem az lőtte a 11-est, akinek kellett volna"; Kondás: "Meg kell dögleni a pályán, vagy el lehet menni futballozgatni" - így látták az edzők
Ricardo Moniz és Kondás Elemér is 1-1 játékosát kritizálta a ZTE-Vasas (0-0) bajnoki után, előbbi a kihagyott 11-est engedély nélkül elvégző futballistáját, utóbbi a lecserélt cserejátékost. A Honvédot irányító Dean Klafuric szerint a Loki ellen közelebb álltak a győzelemhez, mint a vereséghez, míg a debreceni Srdjan Blagojevic egy tipikus NB I-es meccset látott. Edzői értékelések vasárnapról.
Koszta Márk
Sajtóhírek szerint a nyáron véget érhet Koszta Márk izraeli kölcsönjátéka, aligha hosszabbítanak a magyar támadóval.
Samy Mmaee
Szinte biztos, hogy ez az utolsó szezonja a Ferencvárosnál Samy Mmaee-nak, akiért nem csak Európából érdeklődnek.
Skribek Alen
Úgy tudjuk, a Pakson játszó Skribek Alen is egy opció lehet a támadószekcióba a lila-fehéreknél.