Kép: M4 Sport

Moniz: "Nem az lőtte a 11-est, akinek kellett volna"; Kondás: "Meg kell dögleni a pályán, vagy el lehet menni futballozgatni" - így látták az edzők

Ricardo Moniz és Kondás Elemér is 1-1 játékosát kritizálta a ZTE-Vasas (0-0) bajnoki után, előbbi a kihagyott 11-est engedély nélkül elvégző futballistáját, utóbbi a lecserélt cserejátékost. A Honvédot irányító Dean Klafuric szerint a Loki ellen közelebb álltak a győzelemhez, mint a vereséghez, míg a debreceni Srdjan Blagojevic egy tipikus NB I-es meccset látott. Edzői értékelések vasárnapról.
Dudás Gábor 2023. február 19., vasárnap 21:20
Szerző: Dudás Gábor 2023. február 19., vasárnap 21:20

ZTE - VASAS FC 0-0

Beszámoló itt!

Ricardo Moniz (ZTE): - Nem volt szerintem igazából elég lehetőségünk. Igen, a labdát többet birtokoltuk, de nem tudtuk kialakítani a megfelelő számú helyzetet, ez hiányzott a játékunkból. Kreatívabbnak kellett volna lennünk az utolsó harmadban. Megvolt a megfelelő nyomásgyakorlás a részünkről, voltak kettő az egy elleni szituációk, csak a végén hiányztak a passzok és a jó befejezések. Ez általában az edzéseken menni szokott, ahol sokkal lazább légkör van, most viszont nem sikerült ezeket megvalósítani.

Ami a 11-est illeti: Némethnek kellett volna elvégeznie a büntetőt, nem Mocsinak. Ez tulajdonképpen egy fegyelmi vétség volt, néha túl nagy az ambíció bizonyos játékosokban. Az én feladatom az, hogy ezt kezeljem, és majd fogunk is erről beszélni. De nem lesz következménye az esetnek. Én mindig vállalom saját magam a felelősséget az ilyen döntésekért.

Ma a pálya utolsó harmadában hiányoztak a dolgok és a Vasas nagyon jól védekezett. (M4 Sport)

Kondás Elemér (Vasas): - Bár lehetett volna több is a meccsben, de amire készültünk, azt meg is tudtuk valósítani. Volt egy óriási ziccerünk, azt gondolom, hogy az ilyeneket nem ártana belőni. Az volt a legnagyobb probléma, hogy nem nagyon tudtuk megtartani a labdákat, ezáltal nem tudtunk építkezni belőle. Amikor ki tudtunk jönni, akkor még nem voltunk elég pontosak ebből, úgyhogy ezért nem tudtunk gólt rúgni.

Cipf úgy ment be a pályára, hogy ott egy férfias harc volt, nagy küzdelem. A visszafelé védekezésben nem igazán segítette a társát és ezért döntöttem a visszacserélése mellett. Egy ilyen szituációban, aki bemegy 45-50 percre, annak meg kell szakadni, meg kell dögleni a pályán. Tehát nincs az, hogy poroszkálgatok, hanem akkor le-föl megyek, box to box, ahogy szokták mondani, főleg egy ilyen fiatalembernek. Mert hogy ha most éppen most a harmadik helyen lennénk, aztán itt elvagyunk, akkor azt mondom, hogy még el is tudom fogadni, de ebben a szituációban, aki pályára lép, annak kötelessége 100 százalékot adni, ő meg nem tette ezt meg. Úgyhogy ezért is váltottunk. Lehet, hogy hiba volt, hogy őt hoztam be. Valószínű, hogy ebben hibáztam.

Aztán láttuk, hogy amikor Holender bejött, azért jóval többet rakott hozzá. Nyilván jó lenne, hogy ha már százszázalékos lenne, akkor nyilván többet tudnánk rá számítani. Mindenkinek viselnie kell a felelősséget, aki a pályára megy, nyomás alatt is tudni kell teljesíteni. Ha valaki nem tud, akkor nem alkalmas a játékra. Vagy akkor el kell menni, aztán a szabadidő kellemes eltöltése céljából lehet futballozgatni. (M4 Sport)

(Fotó: vasasfc.hu)

BP. HONVÉD - DVSC 2-3

Dean Klafuric (Honvéd): - Egyértelmű, a debreceni szurkolók, csapat, stábtagok, mondhatni mindenki boldog lehet, de nálunk közel sem ez a helyzet. Nagyon sajnálom a játékosaimat, a stábtagokat, a klub körül dolgozó szakembereket, akik naponta velünk vannak ebben a nehéz helyzetben, de legjobban a mi szurkolóinkért fáj a szívem. Őszintén hiszem, hogy erősek leszünk és meg tudjuk oldani a pontok hiánya jelentette krízist, ugyanis a mutatott játékot illetően nem érzem, hogy az problémát jelentene. Mennünk kell előre azon az úton, amin elindultunk és mindenben kárpótol az élet minket, nem lehetünk minden helyzetben szerencsétlenek, ha a munkát és a mutatott játékot tudjuk úgy folytatni, ahogy eddig, akkor minden egyenesbe jön majd. Nincs kétségem afelől, hogy majd megkapjuk azt, amit a befektetett energiáink alapján megérdemlünk.

A mérkőzésről csak annyit tudok elmondani, hogy mi veszítettük el azt, de mondhatjuk, hogy közelebb álltunk a győzelemhez, mint a vereséghez. Nagy helyzeteket hagytunk ki, amelyeket előtte jól építettünk fel. A találkozó első 25 percével vagyok elégedetlen, de nem tudom a játékosaimat hibáztatni, megfordítottuk a meccset, vezettünk, irányítottuk a találkozót. Nagy lehetőséget hagytunk ki 2–2-es állásnál, ez volt az a kulcspillanat, amikor feje tetejére állt a játék képe.

Szeretnék gratulálni a Debrecen csapatának, hiszen a bajnokság legjobban megkomponált támadó futballját játssza, jól felépített sémák alapján dolgoznak, higgadtak az utolsó pillanatokban. (honvedfc.hu)

(Fotó: honvedfc.hu)

Srdjan Blagojevic (DVSC): - Nagyon örülök a győzelemnek, ez egy tipikus magyar bajnoki mérkőzés volt, kiélezett és stresszes. Olyan volt, mint ha egy hullámvasúton ülnénk.

Jól kezdtünk, az első 20-30 percben játszottunk a legjobban, amióta a klubnál vagyok. Szünet után viszont két könnyű gólt kaptunk, ilyeneket nem szabad beszedni, túl naivak voltunk.

Ezt követően a kapusunk nagyszerűeket védett, majd jött a kulcsmomentum, amikor Dorian Babunski egyenlíteni tudott, utána pedig meglett a győztes gól is. Összességében elégedett vagyok, hiszen győztünk, a cserék is jól szálltak be. (dvsc.hu)