A foci alapvető szabályából is megbukott a Svájc-Magyarország meccs bírója

Egy olasz játékvezető kezébe került az irányítás szombaton, a sporinak akadtak bőven emlékezetes meccsei a múltban. Pár éve például eltiltották, olyan rosszul vezetett a Serie A-ban, idén viszont az év bírója lett.
Budai László 2017. október 2., hétfő 14:37
Egy olasz játékvezető kezébe került az irányítás szombaton, a sporinak akadtak bőven emlékezetes meccsei a múltban. Pár éve például eltiltották, olyan rosszul vezetett a Serie A-ban, idén viszont az év bírója lett.
Szerző: Budai László 2017. október 2., hétfő 14:37

A civilben fodrászszalon-tulajdonosként dolgozó, 45 éves Paolo Tagliaventóra bízta a Svájc-Magyarország világbajnoki selejtező játékvezetését az UEFA.  Alessandro Giallatini, Filippo Meli (asszisztensek) és Marco Guida (negyedik bíró) segíti majd a játékvezető munkáját Bázelben (szombat, 20:45).

10-szeres pénzt fizet a magyar győzelem Svájcban - nyerj itt!

Az olasz bíró rutinos, sokat látott sípmesternek számít, 2004 óta vezet hazája élvonalában, 2007 óta pedig a nemzetközi keret tagja. Pályafutása során a BL-ben, illetve az EL-ben fújt többek között az Atléticónak, az Arsenalnak, a Herthának, a Chelsea-nek, a Manchester Unitednek, a Dortmundnak és a Real Madridnak is, legutóbb pedig a Bayern-Anderlecht (3-0) Bajnokok Ligája-csoportmeccsen vezetett szeptember 12-én.

Hazájában igen ellentétes a megítélése, íme néhány epizód hazai karrierjéből.

Mourinho bilincsben

Egy már-már legendássá lett mozdulat is az olasz bíróhoz köthető. José Mourinho még az Internazionale edzőjeként akadt ki 2010-ben Tagliaventóra, aki a Sampdoria elleni bajnokijukon Walter Samuelt és Ivan Cordobát percek alatt kiszórta, majd Samuel Eto'o-nak is egy, a portugál szerint jogtalan sárgát adott. Ekkor mutatta meg „bilincsbe zárt” kezeit Mouronho, jelezvén, mit gondol a bíráskodásról. Az olasz játékvezetők erre egyébként annyira megsértődtek, hogy sztrájkot helyeztek kilátásba, ha nem büntetik meg keményen az Inter edzőjét. Megtették: a játékvezetőt verbálisan is sértegető Mourinhót három meccsre eltiltották és 40 ezer eurós bírságot is kiszabtak rá.

Ő a legjobb bíró, de eldöntötte a derbit

Tagliavento 2011 márciusában vezethette először a római derbit. Az AS Roma még vezetett 1-0-ra a szünetben, de nem sokkal a fordulás után a Farkasok dán védője, Simon Kjaer kapott egy véleményes piros lapot, ami után a maga javára fordította a meccset a Lazio. Daniele De Rossi furcsa véleményt mondott akkor a bíróról.

Tagliavento a legjobb játékvezető Olaszországban, de azután ami történt, azt kell, hogy mondjam, hogy nem hozott jó döntést. Ezután a rablás után inkább nem is mondanék semmit…

A kiállítás 2:09-től

Egy Milan-Juve, két meg nem adott gól

2012 februárjában ismét rá irányult a figyelem Olaszországban, miután nem adta meg az AC Milan szabályos gólját a Juventus ellen, majd a szünet után a torinóiaktól is elvettek egy találatot les címén. Az első félidőben, 1-0-s milánói vezetésnél Sulley Muntari fejesét Gianluigi Buffon vagy fél méterrel a gólvonalon túlról ütötte ki, és a játékvezető elsőre mintha középre is mutatott volna, de a vonalban álló partjelzője állítólag azt mondta a fülére rádión, hogy "biztos vagyok benne, hogy nem volt bent".

 

Ugyancsak ez az asszisztens volt az, aki a második félidőben lest intett Alessandro Matri találatánál, pedig a csatár nem állt előrébb a védőknél.

Eltiltás után díjat kapott

A játékvezető ellentmondásos megítélését mi sem jellemzi jobban, mint hogy pár éven belül megjárta a poklot és a mennyet is bíróként. 2013 tavaszán egy hónapra eltiltották munkájától, miután rengeteg panasz érkezett rá a Fiorentina-Milan rangadó (2-2) után (két véleményes 11-est is befújt a firenzeieknek, majd a hajrában nem adott meg egy egyértelműnek tűnő büntetőt a vendégeknek), és a szövetség jobbnak látta, ha pihenteti a bírót.

 

Ugyanezt a bíró aztán idén tavasszal már a csúcsra emelték: Tagliavento kapta meg a Sportitalia díját, mint a 2016/2017-es idény legjobb olasz játékvezetője.

Hazaadás vagy mégsem?

A nyárra is maradt egy érdekes sztori / ítélet a bíró kapcsán. A júniusi Skócia-Anglia vb-selejtező első félidejében elfelejtette közvetett szabadrúgást ítélni, amikor a vendégek kapusa, Joe Hart nemes egyszerűséggel megfogott egy hazaadást, aminek a tilalma ugye 1992 óta a labdarúgás alapvető szabályai közé tartozik.

Neked ajánljuk
Átigazolások
Légiósok
Zsóri jövője
Zsóri Dániel magatartásbeli okok miatt nem kap lehetőséget az első csapatnál az UTA Aradnál.
Fradi
Abu Fani maradt
Bár egész nyáron új csapatot keresett magának, Mohammed Abu Fani végül maradt a Ferencváros labdarúgója.
Ferencváros
Görög csapatokkal hozták szóba Vargát
Görögországban azt írják, hogy Varga Barnabás a PAOK és a Panathinaikosz legfőbb jelöltje volt egészen augusztus közepéig, de végül nem szerezték meg – annak ellenére, hogy a Fradi engedett volna az árából.
Tovább az összes átigazoláshoz