Győztes magyar gól a világ másik végén, Nagy Ádámék feljutási rangadót nyertek - légióskörkép

Ez történt a múlt héten és a hétvégén a magyar légiósokkal Európa, Ázsia és Amerika pályáin. Körkép.
Csakfoci Admin 2021. november 29., hétfő 12:08
Szerző: Csakfoci Admin 2021. november 29., hétfő 12:08

NÉMETORSZÁG

Dárdai Pál vezetőedző csapata, a Hertha BSC hazai pályán 1-1-es döntetlent játszott az Augsburggal a német labdarúgó-bajnokság 13. fordulójának szombati játéknapján. A berlini együttes immáron négy mérkőzés óta nyeretlen. Az Augusburg – amely az előző fordulóban a címvédő és listavezető Bayern Münchent győzte le - a 97. percben egyenlített.

Dárdait időközben menesztette a Hertha, helyét Tayfun Korkut vette át, aki a jelenlegi idény végéig írta alá szerződését a berlinieknél.

A VfB Stuttgart 2-1-re legyőzte a Mainzot a német bajnokság 13. fordulójában. A vendégeknél nem volt ott a kezdőcsapatban Szalai Ádám, a magyar válogatott csapatkapitánya a 75. percben állt be, 2-1-nél.

Az újonc Bochum meglepetésre hátrányból fordítva 2-1-re diadalmaskodott otthon a Sallai Rolandot csereként a 75. perctől foglalkoztató Freiburg ellen. A hazaiaknál Novothny Soma nem kapott lehetőséget.

A betegséggel küzdő Gulácsi Péter és Willi Orbán nélkül felálló RB Leipzig 3-1-re kikapott otthon a Bayer Leverkusentől a német Bundesliga 13. fordulójában.

A lipcseiek harmadik magyarját, a kisebb sérüléséből felépülő Szoboszlai Dominikot korán, már a 43. percben a pályára küldte csereként edzője, Jesse Marsch, ekkor azonban már 2-0-ra vezetett a Ferencvárossal egy Európa Liga-csoportban szereplő (és onnan már továbbjutó) Leverkusen.

A fiatal középpályásnak meg is volt az esélye, hogy közelebb vigye csapatát ellenfeléhez, de a 88. percben, már 1-3-as állásnál a kapufára rúgta büntetőjét, hogy aztán a labda Hradecky kapus hátán megpattanva elsuhanjon a kapu előtt keresztbe…

BELGIUM

Bese Barnabás, az OH Leuven jobbhátvédje nem volt nevezve az újonc Royale Uniton elleni bajnokira, amelyet csapata 3-1-re elveszített.

A Genk magyar utánpótlás-válogatott támadója, Németh András sem volt keretben a Club Brugge ellen 3-2-re elveszített bajnokin a belga élvonal 16. fordulójában.

HOLLANDIA

Kiss Tamás végig a kispadon ült a NEC Nijmegen ellen 3-2-re megnyert bajnokin.

A magyar válogatottnál is számításba vett Szőke Adrián (Heracles) meggyógyult, azonban az Utrecht elleni 1-0-ra elveszített bajnokin nem volt a meccskeret tagja.

Rácz Barnabás, az FC Eindhoven középpályása kezdőként 79 percig volt a pályán, előtte a 63. percben sárga lapot kapott a Jong AZ Alkmaar ellen 1-0-ra megnyert bajnokin a 17. fordulóban.

AUSZTRIA

Bukta Csaba, az Altach magyar utánpótlás-válogatott támadója kezdőként 80 percet játszott a Tirol ellen 3-0-ra elveszített bajnokin.

Mester Csaba, az osztrák másodosztályban szereplő Austria Wien II támadója nem volt nevezve az Innsbruck ellen 4-1-re megnyert bajnokira.

Major Sámuel, a Liefering magyarja kezdőként 58 percig volt pályán, Tóth Balázs nem volt a keret tagja a Kapfenberg ellen 3-2-re megnyert mérkőzésen.

SVÁJC

Bolla Bendegúz, a Grasshoppers magyar válogatott védője a sípcsontsérüléséből felépülve csereként a 77. percben lépett pályára a Lugano ellen 1-0-ra elveszített bajnokin a svájci élvonal 15. fordulójában.

CIPRUS

Lang Ádám, az Omonia Nicosia magyar válogatott hátvédje csapatkapitányként játszotta végig a Qarabag ellen 2-2-re végződő EKL-csoportmeccset.

Gyurcsó Ádám, az AEL Larnaca magyar szélsője kezdőként végig a pályán volt az AEL Limasszol elleni bajnokin, és az ő góljával szerzett vezetést a csapata a helyi élvonal 11. fordulójában.

DÁNIA

Prosser Dániel, a SönderjyskE támadója a Viborg elleni (1-1) bajnokin csereként a 74. percben lépett pályára.

LENGYELORSZÁG

Tamás Márk, a Slask Wroclaw magyar válogatott hátvédje makacs ágyéksérülés miatt miatt nem volt nevezve a Stal Mielec ellen 2-1-re megnyert bajnokira.

Vida Kristopher (Piast Gliwice) csereként kezdőként végigjátszotta a Termalica Nieciecza ellen 2-1-re megnyert mérkőzést, a 77. percben egy sárga lapot is begyűjtött a lengyel élvonal 16. fordulójában.

OLASZORSZÁG

Rendkívül fontos rangadót játszott egymással szombat este a forduló előtt élen álló Brescia és az AC Pisa. Fontos volt azért is, mert mindkét együttes jó eséllyel pályázik a feljutásra az idény végén. Főleg a Nagy Ádámot is foglalkoztató pisai gárda, amelynek színeiben az 57-szeres magyar válogatott középpályás eltiltása után ismét kezdőként léphetett pályára. A várakozásoknak megfelelően nagyon szoros mérkőzést játszott egymással a két csapat, amit jól bizonyít, hogy a félidő gól nélküli döntetlennel ért véget, összesen tíz (!) sárga lap született a találkozón.

Nagy Ádám edzője bizalmát meghálálva remek teljesítménnyel rukkolt elő: A beszámolók szerint a támadásokból aktívan kivette a részét, sőt az 59. percben egy kontratámadás végén közel járt a gólszerzéshez, azonban a lövése alig kerülte el a hazaiak kapuját. A magyar légiós végig hasznosan játszott, a passzai rendre ültek. Nem véletlen tehát, hogy a mezőny egyik legjobbja volt a kilencven perc során. Sokáig úgy tűnt, nem születik találat, ám Sibilli góljával eldőlt a három pont sorsa, így a Pisa élre állt a tabellán, és meglépett üldözőjétől.

Balogh Botond, a Parma magyar válogatott hátvédje kezdőként 57 percet játszott, amíg a pályán volt egy sárga lapot kapott a Como elleni (1-1) bajnokin a 14. fordulóban.

SZERBIA

Holender Filip, a Partizan Belgrád magyar válogatott játékosa sérülés miatt nem volt nevezve a Flora Tallinn elleni EKL-csoportmeccsre, és a Vozdozac elleni bajnokira sem.

OROSZORSZÁG

Kecskés Ákos, a Nyizsnyij Novgorod magyar válogatott védője kezdőként végigjátszotta a FK Krilja Szovjetov Szamara ellen gól nélküli döntetlenre végződő bajnokit az orosz első osztály 16. fordulójában.

SZLOVÁKIA

A négy magyar játékost is felvonultató DAC megszerezte sorozatban második győzelmét a nemrégiben kinevezett ex-kisvárdai tréner, Joao Janeiro irányításával. A csallóköziek ezúttal a Fortuna Liga 16. fordulójában Balić góljával nyertek Trencsénben, a mostani sikerüknek köszönhetően feljöttek a negyedik helyre.

A mérkőzésen Hahn János kezdőként 79 percig volt pályán, Schäfer András nem játszott, míg Szendrei Ákos térdműtétje után lábadozik, Kalmár Zsolt a rehabilitációját tölti.

HORVÁTORSZÁG

Kleinheisler László sérüléséből felépülve kezdőként 94 percig volt a pályán a Lokomotiva zagreb ellen 3-1-re megnyert bajnokin.

Lovrencsics Gergő kezdőként végigjátszotta a Hajduk Split legutóbbi, Istra ellen 4-0-ra megnyert bajnokit a horvát élvonal 17. fordulójában.

USA

Gazdag Dániel góllal járult hozzá a Philadelphia Union továbbjutásához az észak-amerikai profiliga (MLS) negyeddöntőjében.

A Philadelphia vasárnap házigazdaként hátrányba került a Nashville SC elleni mérkőzésen, ám az első félidő hosszabbításában egy szöglet után a magyar válogatott játékos hat méterről egyenlített. Több gól a rendes játékidőben, majd a hosszabbításban sem született, a tizenegyespárbajt pedig 2-0-ra a Philadelphia nyerte, ezzel a legjobb négy közé került, ahol a New England Revolution vagy a New York City FC lesz az ellenfele.

A május közepén igazolt Gazdagnak ez volt a 25. meccse és az ötödik gólja az MLS-ben.

Sallói Dániel csapata, a Sporting Kansas City hazai pályán 2-1-re kikapott a Real Salt Lake együttesétől - a magyar futballista végig a pályán volt –, ezzel kiesett.

Az ugyancsak magyar válogatott Schön Szabolcs csapata, az FC Dallas nem jutott be a rájátszásba.

INDIA

Gólt szerzett az indiai Super League 2021/22-es idényének első fordulójában Koman Vladimir: klubja, a Chennaiyin FC a magyar válogatott középpályás 11-esből szerzett találatával győzött 1-0-ra a Hyderabad csapatának otthonában.

Kérdéses a jövője
Dárdai Pál
Továbbra is kérdéses, ki irányítja a következő szezonban a Herthát, de az is, milyen célokkal vág neki a csapat a szezonnak, és kikkel teszi meg mindezt.