Fotó: fehervarfc.hu

Grzelak a 0-4 után: "Büszke vagyok"; Hornyák: "Colleytól és Slagveertől is sokkal többet várok" – edzői értékelések

Az NB I 22. fordulójának szombati játéknapján három mérkőzést rendeztek - így értékelték a vezetőedzők a látottakat.
Nyikes Zoltán 2024. február 24., szombat 21:17
Szerző: Nyikes Zoltán 2024. február 24., szombat 21:17

Zalaegerszegi TE FC–Kecskeméti TE 3-1

A mérkőzésről ide kattintva olvashatsz bővebben!

Márton Gábor (ZTE): – Nem lehet megunni ezt a sorozatot, amiben vagyunk, emellett egy nagyon jó első félidőt produkáltunk. A másodikban kicsit bealudtunk, de ezt követően nem voltak problémák. Nyilván egy kicsit feljött a Kecskemét, mi lassabban reagáltunk, de fantasztikus, amit a játékosok csinálnak, le a kalappal előttük, nem érdemtelen a győzelem. A mi helyzetünkben csak így lehet elkerülni hátulról, ha sok pontot gyűjtünk. Nagyon örülünk neki, hogy lassan a játék is jól néz ki, nem egész meccsen, hol első, hol második félidőben, de vannak olyan dolgok, amik erényei ennek a csapatnak. Nem zuhan össze, fel tud állni nehezebb helyzetekből, ahogyan a múltkori meccs is mutatta. Ez mindenképpen pozitív fejlődési irány, de van még hova, remélem fogunk is. Croizet egész héten panaszkodott a közelítőjére, reméljük nincsen komoly gond, Kiss Bence pedig kifutotta magát, de szerencsére nincs probléma, jól játszottak, de a lényeg, hogy mindenki hozzáteszi a magáét. Mindenki jól áll ehhez a helyzethez, azok is, akik kevesebbet, vagy szinte alig játszanak, bízom benne, hogy ők is meg fogják kapni a lehetőséget. (M4 Sport)

Szabó István (KTE): – Szerintem mindenki ugyanúgy látta az első félidőt, ahogyan én, sajnos nem ezt vártam a csapatunktól. Számítottunk rá, hogy Kiss Bence és Mim Gergely ezt az oldalt jól bontja, ott komoly gondjaink voltak, nehezen tudtuk megoldani, hátrányba is kerültünk, majd a második gólnál is érthetetlen volt, hogy 80 métert kísértük az ellenfél játékosát, egy taktikai faultot meg lehetett volna csinálni. Ezeket megbeszéltük a szünetben. Gratulálni tudok a ZTE-nek, jól kihasználta a hibáinkat. Ami nálunk pozitívum, hogy több fiatal játékost is beállítottam és nagyon meg voltam velük elégedve. Többet kell nyújtani és többet is tudunk, ahogy a második félidőt lehoztuk, az már jobban hasonlít a mi elképzeléseinkhez. Dolgozunk tovább, ebből tanulni kell.

Nem valami jó viszonyban váltunk el Kiss Bencével, mert nem jelent meg edzésen, de amúgy tisztelem, mert jó futballista, de ő már a ZTE játékosa, nekem a sajátjaimmal kell foglalkozni.

Nehéz összehasonlítani ezt a meccset az Újpest ellenivel, mert most futottunk az eredmény után és kinyílni nem nagyon lehet, mert látjuk, milyen jó képességű játékosai vannak a ZTE-nek, és ezt ki is használták. Próbáltuk forgatni a játékot súlypontáthelyezéssel, amikor ez megvolt, tudtunk is nehézséget okozni a hazai csapatnak, de az első 10-15 perc nem tetszett, nem ezt beszéltük meg, ott van hiányérzetem. (M4 Sport)

Diósgyőri VTK–Fehérvár FC 4-0

Vladimir Radenkovic (DVTK): – Az első tíz percben nem volt meg a kellő önbizalom a játékosokban az érzésem szerint. Hátulról jól építkeztünk, de lassúak voltunk a labdával. Azt kértük a csapattól ekkor, hogy ne pánikoljunk akkor sem, ha az ellenfélnél van a labda, később át is vettük a kontrollt a meccs felett. A piros lap nyilván nagy hatással volt a mérkőzésre, utána nagyon okosan hoztuk le a meccset emberelőnyben, megérdemelten nyertük meg a találkozót. (fehervarfc.hu)

Bartosz Grzelak (Vidi): – Gratulálok a Diósgyőrnek a győzelemhez. Nagyon jó lenne 11 a 11 ellen lejátszani ezt a mérkőzést, máshogy alakulna valószínűleg a találkozó, de ez a futball, ilyen dolgok megtörténnek. Ne értsenek félre, nem a játékvezető döntését kritizálom ezzel, csak jó lett volna megnézni, hogy hogyan visszük tovább az addig jól betartott játéktervet teljes létszámban.

Alapvetően büszke vagyok a játékosokra, még a szünetben is teljesen pozitív volt a hozzáállás, hittünk benne, hogy sikerül gólt, vagy gólokat szereznünk. A támadóharmadba egész jó labdákkal be is jutottunk, de a támadások befejezéséhez most nem volt elég minőség. Kemény érzés, hogy a végére így elment ez a találkozó és négy gól lett a különbség. De ez is a játékosok mentalitásából fakad, hátrányban is mentünk előre, támadókat cseréltünk be, hogy jobb eredményt, gólokat érjünk el, de ebből fakadóan ma az ellenfél talált be a meccs végén többször is.

- Megvisel ez a vereség ebben a pillanatban, de pozitívum volt a játékosok mentalitása, nagyon jó volt látni, hogy Fehérvárról ma is sokan elkísértek minket, ezekből a tényekből tudunk táplálkozni és menni kell tovább, készülünk a következő feladatokra.

A vezetőedző arról is kapott kérdést, hogy mire gondolt akkor, amikor a Vidi kölcsönjátékosa, Szabó Levente duplázni tudott ellenük.

– Levi egy remek ember, jó a kapcsolatunk, megéltünk a Vidinél rosszabb és jobb időket is együtt. Sok sikert kívánok neki a karrierjéhez, de ma nem ez járt a fejemben, hogy éppen ő szerezte az utolsó két gólt – írja a fehervarfc.hu.

Debreceni VSC–Puskás Akadémia 1-0

Srdjan Blagojevic (DVSC):

Először is: boldog vagyok. Nagy szükségünk volt erre a három pontra, hogy közelebb maradjunk a tabella elejéhez. Megint megmutatkozott, hogy különös játék a futball. Vannak olyan meccsek, amikor nem látni olyan nagy kvalitást a pályán és mégis győzünk, és előfordul ennek az ellenkezője is.

- Kicsit visszanyertük az önbizalmunkat, és a múltból is visszajött valami, talán mondhatom, hogy megérdemelten nyertünk. Nagyon jól szálltak be a cserék, Szécsi, Kocsis, Tuboly és Romanchuk is magabiztos volt. Nehéz meccs volt, előfordult, hogy szenvedtünk, például a Puskás taktikai húzása miatt is, elveszítettük a labdabirtoklást, de elég bátrak voltunk ahhoz, hogy győzzünk. Ez hozzásegíthet minket, hogy a következő meccseken is jól teljesítsünk. (M4 Sport alapján)

Hornyák Zsolt (Puskás): – Szomorú vagyok: az eredmény sem úgy sikerült, ahogy akartuk és Corbu, valamint Golla is megsérült. Golla meccs eleji helyzetét be kellett volna rúgni, ott volt még Batik kapufája és Komárominak is egy helyzete.

Miután gólt kaptunk, elveszítettük a játékunkat. De Colleytól és Slagveertől is sokkal többet várok úgy, hogy frissen állnak be. Az döntött, hogy ki rúgja meg azt az egy gólt, és ezt a Debrecen tette. Jobban kell küzdeni, nem szabad potyogni, színészkedni, bele kell állni férfiasan a meccsbe, ezt hiányoltam.