NB I: A Kecskemét kárára folytatta remek tavaszi sorozatát a ZTE, a Fradi kölcsönjátékosa megint betalált - videók

Ötödik tavaszi mérkőzésén már a negyedik győzelmét aratta a Zalaegerszeg.
Póczik Dávid 2024. február 24., szombat 14:20
Szerző: Póczik Dávid 2024. február 24., szombat 14:20

Az első 10 percben lassabban csordogált a játék, jórészt a hazaiaknál volt a labda, aztán egy kipattanóra Kiss Bence csapott le, maga elé vette a labdát, majd egy pattanás után, 18-19 méterről a jobb alsóba lőtt, ezzel megszerezte élete első NB I-es gólját, épp volt csapata ellen (1-0).

Öt perccel később Mance visszakészítése után a második hullámban érkező Bedi lőtt centikkel a kapu fölé. A 17. perc végén Horváth szabadrúgását Szabó A. fejelte Dombó ölébe. Croizet mesterien ugratta ki Mancét, a ZTE támadója viszont csak estében tudta kapura tenni a labdát, így próbálkozása nem okozott gondot Vargának.

A 35. percben Croizet előbb a sorfalba lőtt egy szabadrúgást, majd a visszapattanót nem sokkal a bal kapufa mellé tüzelte. A zalaiak támadója nem sokkal később már betalált a kecskeméti kapuba: egy csel után betört a 16-oson belülre, majd jobbal felvarrta a labdát a bal felsőbe (2-0). Az első félidő utolsó jelenete Dombó nevéhez fűződött, a házigazda kapusa Zsótér erős tekerését tolta szögletre nagy bravúrral.

Az 54. percben Mance nagy lendülettel indult meg a kapu felé, kisodródott helyzetből próbálkozott, kísérletét Varga könnyen hatástalanította. Zeke góljával a 60. percben szépített a Kecskemét: a csereként beállt Helmich lövése után pattant Zeke elé a labda, ő pedig bal külsővel talált a hálóba, így - némileg a semmiből - visszajött a meccsbe a KTE.

Át is vette az irányítást Szabó István együttese, a helyzetek azonban nem jöttek, míg a hazaiak ellentámadásaiban gyakran volt veszély. Például a 74. percben Bedi fejesét kellett szögletre tolnia Vargának, majd nem sokkal később a másik oldalon Horváth életerős tizenhatoson kívüli kísérlete talált kaput, de Dombó szerencséjére épp középre tartott a kísérlet.

A 81. percben aztán lezárta a találkozót a ZTE: Mance bal alsóba tartó lövését védte Dombó, de a kipattanóra Gruber érkezett a leggyorsabban és 6 méterről az üresen tátongó kapuba pofozta a labdát , 3-1 - a Fradi kölcsönjátékosának ez volt a második gólja a második meccsén a zalaiaknál.

A Zalaegerszeg így tovább folytatta remek tavaszi sorozatát, Márton Gábor együttese 2024-ben zsinórban öt meccse veretlen, négy győzelem és egy döntetlen a mérlege.

NB I, 22. forduló

Zalaegerszeg-Kecskemét 3-1 (Kiss 10., Croizet 41., Gruber 81., ill. Zeke 60.)

ZTE: Dombó - Várkonyi, Safronov, Csóka - Szendrei, Kiss (Hadida, 63.), Sankovic, Bedi (Németh, 84.), Mim - Croizet (Gruber, 53.), Mance (Sajbán, 94.)

KTE: Varga B. - Szűcs (Májer, a szünetben), Szabó A. (Iyinbor, a szünetben), Belényesi, Katona, Zeke - Vágó, Banó-Szabó (Kovács, 83.), Zsótér (Helmich, 57.) - Lukács D. (Szendrei, a szünetben), Horváth K.

Kiborult a Fradi száműzött légiósa: "Egyesek úgy döntöttek, hogy fekete bárányt csinálnak belőlem"
Owusu szerint itt az ideje, hogy néhányan tiszteljék a fekete focistákat. A posztjából nem derül ki egyértelműen, hogy kinek szánta az üzenetet.
Skribek Alen
Úgy tudjuk, a Pakson játszó Skribek Alen is egy opció lehet a támadószekcióba a lila-fehéreknél.