NB I: Szécsi lett a Debrecen csodacseréje - a Loki győzött és tapad a Puskásra

A debreceniek feljöttek az ötödik helyre és éppen a most legyőzött felcsútiakat vették üldözőbe.
Budai László 2024. február 24., szombat 19:19
Szerző: Budai László 2024. február 24., szombat 19:19

A Debrecen éppen mostani ellenfelét, a Puskás Akadémiát, míg a felcsútiak a Fehérvárt vehették volna üldözőbe egy esetleges győzelem esetén, így az élmezőny szempontjából volt tétje az utolsó szombati bajnokinak.

30 másodperc elteltével majdnem máris gólt szerzett a DVSC, miután Dzsudzsák emelt Bárány elé, aki a fizikai fölényét kihasználva ziccerbe került öt méterre a kaputól, de Pécsi jól mozdult ki és bravúrral védte a lövést.

A 10. percben máris válaszolt a Puskás: Soisalo szöglete után egy lecsorgó Golla elé került, aki estében négy méterről lőtt, de Megyeri leért a bal alsóba és nagyot védett.

A 35. percben Baranyai tört a kapu felé, de Komáromi szorításában elesett az ötös sarkánál - 11-es helyett a Loki labdarúgója kapott sárgát reklamálásért, és utólag a VAR is jónak látta a döntést.

A játékrész utolsó helyzetéből a Puskás találhatott volna be, Batik 17 méteres, ballábas bombáját azonban a felső léc hárította.

A második félidő első helyzetét a vendégek alakították ki: Komáromi tüzelt 17-ről, a labda kevéssel suhant el a felső léc fölött. Majd nem sokra rá jött az újabb felcsúti lehetőség: Favorov kemény, 18 méteres löketét maga elé ütötte Megyeri, a kipattanót pedig Plsek lőtte mellé.

A 65. percben egy pontrúgás után a Loki is veszélyeztetni tudott, de Dzsudzsák hosszúra tekeredő szabadrúgását Bárány szorongatott helyzetben mellé fejelte.

A vezetést végül - három cserét követően - a Loki tudta megszerezni. Egy jobb oldali szöglet után Lagator küzdött több fejpárbajjal is a labdáért, amelyet a felcsútiak ugyan kifejeltek, de csak Szécsiig, ő pedig 10 méterről okosan a bal sarokba bólintott (1-0).

A Loki ezzel a góllal győzni is tudott, így feljött az ötödik helyre és két pontra megközelítette a negyedik Puskást.

NB I, 22. forduló

DVSC-Puskás Akadémia 1-0 (Szécsi 76.)

DVSC: Megyeri - Baranyai, Dreskovic, Lagator, Manrique (Kocsis, 69.) - Domingues (Szécsi, 69.), Ojediran (Romanchuk, 69.), Szuhodovszki (Loncar, 60.), Ferenczi - Dzsudzsák, Bárány (Tuboly, 80.).

Puskás Akadémia: Pécsi - Szolnoki, Golla, Stronati, Brandon - Batik, Corbu (Nissila, 61.), Favorov - Komáromi, Plsek, Soisalo (Bévárdi, 61.).

Samy Mmaee
Szinte biztos, hogy ez az utolsó szezonja a Ferencvárosnál Samy Mmaee-nak, akiért nem csak Európából érdeklődnek.
Skribek Alen
Úgy tudjuk, a Pakson játszó Skribek Alen is egy opció lehet a támadószekcióba a lila-fehéreknél.