Fotó: honvedfc.hu

Felkészülés: Horvát csapattal ikszelt a Honvéd, a Vidi egymás elleni meccsel zárta a hetet - eredmények

A Budapest Honvéd és a MOL Fehérvár FC is pályára lépett szombaton.
Nyikes Zoltán 2022. december 17., szombat 16:12
Szerző: Nyikes Zoltán 2022. december 17., szombat 16:12

Lejátszotta első téli felkészülési mérkőzését a Budapest Honvéd, amely a horvát élvonalbeli Lokomotiva Zagrebet fogadta a Honvéd-MFA Utánpótlásközpontban.

A kispesti klubhonlap beszámolója szerint a 18. percig kellett várni az első veszélyesebb támadásra, ám Nenad Lukic bal oldalról érkező beadása nem talált embert. A vendégegyüttes a 21. percben veszélyeztetett, a horvátok kilencese, Kulenovic közelről próbálkozott, ám – a pihenőjét töltő Szappanos Pétert helyettesítő – Tomás Tujvel bravúrral tudott hárítani. Az első félidőben sok helyzet nem akadt a továbbiakban, így 0–0 volt az állás 45 perc játék után.

Az 52. percben Maxim Plakushchenko távoli szabadrúgása centikkel kerülte el a vendégek kapuját, a 65. percben pedig a Tamás Krisztiánt bokasérülése miatt váltó Krajcsovics Ábel ziccerénél védett nagyot a vendégkapus. Az utolsó negyedórában a Krajcsovics, Ennin, Átrok (utóbbinak ez volt bemutatkozása a Honvédban) trió számos helyzetet és ziccert alakított ki, ám ezeket nem sikerült értékesíteni. Ennin például a 73. majd pedig a 75. percben megszerezhette volna a vezetést, de előbbi esetben kapu mellé gurított, a második alkalommal a kapus hárított.

A következő erőpróba december 22-én vár a Honvédra, az utánpótlásközpontban a szintén horvát NK Varasd együttesét fogadják.

Felkészülési mérkőzés

Budapest Honvéd-Lokomotiva Zagreb 0-0

Honvéd, 1. félidő: Tujvel – Doka, Klemenz, Lovric, Cirkovic, Kerezsi – Zsotér, Mitrovic, Domingues, Kocsis – Lukic.
2. félidő: Dúzs – Jónsson, Szabó A., Capan, Prenga, Tamás K. (Krajcsovics, 63.) – Eördögh, Plakushchenko, Gomis, Átrok – Ennin.

Lokomotiva: Cavlina (Subaric, a szünetben) – Cipetic (Urbani, 84.), Salihu (Braun, 60.), de Haas (Batur, 60.), Zilinski (Dekic, 84.) – Aliyu, Smakaj (Stojkovic, 60.), Maric, Gorican (Rayan, 84.) – Kulenovic, Tuci (Krivak, 60.)

Dean Klafuric (Honvéd, vezetőedző): – Ahogyan azt a felkészülés elején is terveztük, ezen a találkozón a játékosok egy-egy félidőnyi terhelést kaptak. Két vegyes csapatot állítottunk össze a kerettagok közül, ha megnézzük az összeállításokat, nem volt első és második csapat, hanem első félidei és a második félidőben szereplő együttest alakítottunk ki, ez is fontos szempont volt. Örülök annak, hogy a megbeszélteknek megfelelően játszottunk, odafigyeltünk arra, amit a korábbi időszakokban gyakoroltunk. Nem kaptunk gólt, ez mindenképpen pozitívum a védekezést illetően, ráadásul támadásban több szép egyéni villanást is láttam a játékosoktól. Természetesen még javulni kell, javulni is fog az előre játékunk, de láttam jó dolgokat. A Lokomotiva csak két-három lehetőséget tudott kialakítani, nekünk több helyzetünk adódott, volt, amikor csak a kapussal álltunk szemben, bár ezek kimaradtak, azonban emellett annak is örülhetek, hogy a fiatalok is megmutatták magukat, bátran, jól futballoztak. Hétfőn folytatjuk a munkát, hiszen Karácsony előtt vár ránk még egy megméretés, amikor a Varazdin érkezik Kispestre. (honvedfc.hu)

A heti edzések zárásaként szombaton egymás közti edzőmérkőzést játszott a MOL Fehérvár FC. A 3x20 perces találkozón a piros csapat a Rockov - Bese, Serafimov, Sabanov, Heister - Pokorny, Pető - Menyhárt, Dárdai, Kastrati - Kodro, a fehér a Kovács - Nego, Larsen, Stopira, Hangya - Makarenko, Lednev - Funsho, Houri, Schön - Cserkuti-Németh összeállításban lépett pályára, csereként Szendrei, Kojnok és Bumba állt be - írja a molfehervarfc.hu.

Az első 20 percben Larsen közeli lövése jelentette a legnagyobb veszélyt, de Rockov védett a szöglet utáni próbálkozásnál. A második "harmadban" született az első gól, Lednev büntetőből talált be, fiatal középpályásunk, Pető Milán lövését pedig Kovács ütötte ki.

Az utolsó 20 percben Hangya beadása után Funsho talált be, Nego beadásáról Larsen kevéssel maradt le, majd Dárdai lőtt 22 méterről kevéssel fölé. A hajrában Dárdai kiugratásával Kastrati lépett ki, majd a kapus mellett elhúzva a labdát és a hálóba lőtt. A jó iramú találkozó így a fehérek 2-1-es győzelmével zárult.

MOL Fehérvár FC "piros"-MOL Fehérvár FC "fehér" 1-2 (Kastrati, ill. Lednev 11-esből, Funsho)

MOL Fehérvár FC "piros": Rockov - Bese, Serafimov, Sabanov, Heister - Pokorny, Pető - Menyhárt, Dárdai, Kastrati - Kodro

MOL Fehérvár FC "fehér": Kovács - Nego, Larsen, Stopira, Hangya - Makarenko, Lednev - Funsho, Houri, Schön - Cserkuti-Németh
Csereként beállt: Szendrei, Kojnok, Bumba