Fotó: twitter.com/KecskemetiTE

Edzőmeccsek: Betalált a KTE nyári szerzeménye, de a győzelem elmaradt; Urbán Flóriánék ellen nyert az Újpest

Az Újpest győzött, a Kecskemét és a Paks kikapott a szombati felkészülési mérkőzésén.
Póczik Dávid 2023. július 8., szombat 12:50
Szerző: Póczik Dávid 2023. július 8., szombat 12:50

Szombat délelőtt az NB II-es BVSC-Zugló ellen vívott felkészülési mérkőzést az Újpest FC. A lila-fehérek idáig két edzőmeccset játszottak: a Budafok ellen 2-0-ra nyertek, a Vasastól 3-2-re kaptak ki.

A BVSC elleni találkozó első játékrészében egygólos előnyt szereztek az újpestiek, Pauljevic egy balról visszagurított lapos labdát 16 méterről lőtt a bal alsó sarokba. A folytatásban egyenlített a BVSC, az 58. percben 1-1 volt az állás. Végül a 85. percben a csereként beálló Ognjen Radosevic betalált, ezzel eldöntötte a mérkőzést.

A IV. kerületiek július 11-21 között Ausztriában edzőtáboroznak majd.

Felkészülési mérkőzés

BVSC-Újpest 1-2

Újpest: - Nicolic - Pauljevic, Antzoulas, Fehér, Tamás - Ljujic, Mack, Onovo - Kiss T., Ambrose, Tóth (Simon, a szünetben).

A Kecskeméti TE a horvát élvonalbeli NK Varazdin ellen lépett pályára. A KTE az első félidőben a nyáron igazolt Pálinkás Gergő góljával vezetett 1-0-ra: a 28. percben Banó-Szabó az alapvonalról, balról pontosan tett középre egy labdát, az érkező Pálinkás pedig az ötös sarkáról a rövid felsőbe lőtt - derült ki a KTE hivatalos Twitter-oldalának tudósításából.

A második félidő 70. percében Teklic 19 méterről, ballal hatalmas gólt lőtt a jobb felsőbe, ezzel egyenlítettek a horvátok. Szűk tíz perccel később Brodic indult el egy előre vágott labdára, amit Fadgyas nem tudott már elfejelni, így a hazai játékos az üres kapuba guríthatott.

NK Varazdin - Kecskeméti TE 2-1 (Teklic 70., Brodic 79. ill. Pálinkás 28.)

KTE (1. félidő): Varga B. - Nagy O., Szabó A., Belényesi, Szalai, Leoni, Meszhi, Szuhodovszki, Banó-Szabó, Kiss B., Pálinkás

KTE (2. félidő): Fadgyas - Májer, Szűcs, Iyinbor, Grünvald, Katona L., Nikitscher, Bodor, Artner, Kovács K., Szendrei

A Paks szintén vereséget szenvedett szombaton, a tolnaiak a Budafoktól kaptak ki 3-1-re. Bognár György együttesének gólját a Győrből érkező Kovács Krisztián szerezte - írja a paksifc.hu.

Paks-Budafok 1-3 (Kovács K. 13., ill. Kovács D. 7., Vasvári 80., Pintér 83.)

Paks: Simon (Kovács F. 61.), Kinyik, Temesvári, Hegedűs (Horváth K. 46.), Debreceni, Kovács K. (Kocsis 46.), Szabó B., Vas, Mezei (Osváth 46.), Hahn (Skribek 46.), Böde (Beke 46.)

Budafok: Gundel-Takács, Bíró, Lorentz, Fótyik, Kalmár, Oláh, Csonka, Németh, Merényi, Kovács D., Horváth O.

Nehéz lesz csapatánál tartani a magyar válogatott játékosát - ennyiért vehetik meg a kérői
Két Championship-gárda is vadászik Callum Styles-ra, aki angliai szinten az olcsón megszerezhető futballisták közé tartozik, bár egyik kérőjénél így sokallják az árát.
Kleinheisler László
A Jutarnji List horvát lap szerint a 49-szeres magyar válogatott játékos megtartására nincs opciója a Hajduknak, és Kleinheisler egyébként sem váltotta meg a világot.
ZTE FC
A vezetőség úgy döntött, hogy aktiválja az Oleksandr Safronov kontraktusában lévő plusz egyéves opciót, ami a mai nap folyamán meg is történt, így a következő szezonban is a ZTE-nél folytatja a 24 éves védő.
KTE
Szűcs Kornél
A lila-fehér klub hosszú távra megállapodott 22 éves alapemberével, Szűcs Kornéllal.