Fotó: mtkbudapest.hu

Felkészülés: A 90. percben nyertek meccset Kruscicék; harmadik találkozóján is simán győzött az MTK - eredmények

Szombat délelőtt négy NB I-es csapat, az MTK Budapest, a Paks, a Kecskemét és az Újpest is pályára lépett felkészülési mérkőzésen. Délután pedig a Kisvárda folytatta a sort.
Nyikes Zoltán 2023. július 1., szombat 17:57
Szerző: Nyikes Zoltán 2023. július 1., szombat 17:57

Az MTK Budapest már a harmadik felkészülési mérkőzésén lépett pályára, az ellenfél ezúttal az NB II-es Soroksár volt.

A klubhonlap beszámolója szerint a kék-fehérek már a 4. percben vezetést szereztek, miután Antonov passzolt Zsórihoz, aki 20 méterről, ballal a bal felsőbe lőtt. Az MTK ezt követően is több helyzetet alakított ki, a 34. percben pedig tovább is tudta növelni az előnyét, ekkor egy felpattanó labdát a soroksári tizenhatoson Zsóri kaparintott meg, Vincze pedig keményen leütközte, a játékvezető pedig tizenegyest ítélt. A büntetőt Antonov ballal a jobb alsóba vágta.

A fordulás után három perccel szépített a Lipcsei Péter vezette Soroksár: a középpályán labdát vesztett az MTK, a baloldalon pedig Dragóner meglógott és a kifutó Rácz mellett a bal alsóba lőtt. A 72. percben újra kettő volt közte, Pintér buktatta Varjut a tizenhatoson belül, az újabb büntetőt Stieber lőtte magabiztosan a kapuba, beállítva ezzel a végeredményt.

Felkészülési mérkőzés, Sándor Károly Akadémia

MTK Budapest-Soroksár (NB II) 3-1 (Zsóri 4., Antonov 34. - 11-esből, Stieber 72. - 11-esből, ill. Dragóner 48.)

MTK Budapest: Demjén (Rácz, 46.) - Miknyóczki (Kovács M., 46.), Hej (Varju, 46.), Várkonyi (Kádár, 63.), Bobál (Vadnai, 46.), Antonov (Kovács P., 46.) - Horváth A. (Kosznovszky, 46.), Kata (Végh B., 46.), Bognár I. (Stieber, 63.), Zuigeber (Thiam, 63.), Zsóri (Molnár R., 46.)

Soroksár SC: Mergl - Katona M. (Vogyicska Ba., 46.), Ikonomou, Valencsik (Kékesi, 46.), Vincze Á. (Pintér D., 46.) - Varga I. (Németh E., 46.), Vass Á. (Köböl, 46.) - Gálfi (Krónert, 46.), Sipos Z. (Hegyi P., 46.), Hajdú R. (Szabó B., 46.)- Dragóner F. (Kovács D., 58.)

A Paks első meccsét játszotta szombat délelőtt, ellenfele hazai pályán az NB II-es Vasas volt.

Az angyalföldi klubhonlap közvetítéséből kiderült, hogy a 7. percben a Vasas szerezte meg a vezetést: Holender indította Radót, a támadó pedig átemelte a paksi kapus felett a labdát. A 15. percben már kettővel vezettek a fővárosiak, ekkor Ihrig-Farkas egy labdaszerzés után tette ki a játékszert a szélen meginduló Holendernek, aki középre gurított és az érkező Novothny egyből a kapuba lőtt.

Fotó: vasasfc.hu

A Paksnak a második játékrészben jött össze a szépítés, amikor a Vasas tizenhatosán belül Pesti elé került a labda, aki közelről lőtt a hálóba. Az angyalföldiek harmadik gólja a saját nevelésű fiataljai összjátékából született: a jobboldalon Faragó tekert az ötös elé, amire Szalai tökéletesen érkezett és bal lábbal, kapásból a hosszú sarkot lőtte ki.

Felkészülési mérkőzés, Paks

Paksi FC-Vasas FC (NB II) 1-3 (Pesti 71., ill. Radó 7., Novothny 15., Szalai 84.)

Paks: Simon - Szélpál, Windecker, Debreceni - Osváth, Papp, Mezei, Silye - Szabó B., Hahn, Beke.
Pályára lépett: Kovácsa F., Kinyik, Temesvári, Szabó J., Kovács K., Vas, Balogh, Kocsis, Földi, Pesti, Skribek, Horváth K.

Vasas: Uram - Girsik, Baráth, Szivacski, Deutsch - Sztojka, Hidi M - Radó, Holender, Ihrig-F. - Novothny.
2. félidő: Jova - Ódor, Szivacski, Sztojka, Papp – Hinora, Rab, Szilágyi - Cipf, Zimonyi, Szalai.

Bognár György, a Paks vezetőedzője: – Ma a lényeg az volt, hogy lássuk a hibákat, főleg az új játékosaink tekintetében. Csapatjátékban ezúttal nem voltak nagy elvárásaink, kizárólag egyénileg voltunk kíváncsiak, kinek mi van a fejében. Nem vagyok elégedetlen! (paksifc.hu)

A nyári felkészülési időszak első edzőmeccsét Tiszakécskén játszotta le a Kecskemét szombaton, ahol magabiztos győzelmet aratott Szabó István együttese.

Kecskeméti oldalon két fiatal, Kovács Kolos (Ceglédi VSE) és Artner Dávid (Mosonmagyaróvár) is lehetőséget kapott, miután a felkészülés eleje óta a csapattal készülnek, illetve az FTC engedélyével a legutóbb Vasasban futballozó Iyinbor Patrick, illetve a Soroksáron szereplő Nagy Olivér is pályára lépett - írja a kecskemetite.hu.

A klubhonlap beszámolója szerint a 34. percben megszületett a KTE vezető gólja, Nagy Olivér indult el saját térfelének közepéről nagy sebességgel, majd kitette a labdát jobbra Artnernek, aki tökéletesen tekert középre, Pálinkás aztán kitűnően érkezett és fejelt a hálóba jó kilenc méterről. Az előnyt a második félidőben tudta növelni az NB I-es együttes, Kiss Bence szép cselekkel tört középen kapura, majd jobbal a léc alá bombázott. A kecskeméti vezetés nem forgott ezután veszélyben, ráadásul az utolsó percekben egy szép játék végén Májer tekert ballal a jobb felsőbe.

Felkészülési mérkőzés, Tiszakécske

Tiszakécske (NB II)-Kecskeméti TE 0-3 (Pálinkás 34., Kiss B. 66., Májer 85.)

KTE: Fadgyas – Nagy O., Iyinbor, Szabó A., Grünvald, Katona L. – Bodor Z. (Artner), Meszhi, Kovács K. – Szendrei, Pálinkás.
2. félidő: Kersák – Májer, Szűcs K., Belényesi, Szalai G., Katona L. (Leoni) – Kiss B., Szuhodovszki, Nikitscher, Banó-Szabó – Tóth B.

Az Újpest is először lépett pályára a nyári időszakban, Nebojsa Vignjevic együttese a másodosztályú Budafoki MTE ellen játszott a Tábor utcában.

A lila-fehérek közösségi oldaláról kiderült, hogy az NB I-es csapat Varga Balázs 58. és Matija Ljuljic 88. percben lőtt góljaival 2-0-ra legyőzte a Budafokot.

Felkészülési mérkőzés, Budapest, Tábor utca

Újpest FC-Budafoki MTE 2-0 (Varga B. 58., Ljujic 88.)

A Kisvárda a második félidőben egy szögletet követően szerzett vezetést a szlovák élvonalba frissen feljutott Kosice ellen: Lucas jobb oldali sarokrúgása után Kovacic érkezett a hosszú oldalról és fejelt nyolc méterről a kapuba - számolt be róla a klub honlapja. A kassaiak Slanina közeli találatával a hajrában ugyan egyenlítettek, de a slusszpoén az NB I-es csapaté lett, amely Camaj 16-os sarkáról megeresztett, bal felső sarokban kikötött lövésével megnyerte a találkozót (1-2).

Felkészülési mérkőzés, Kassa

FC Kosice (szlovák I.)-Kisvárda Master Good 1-2 (Slanina 84., ill. Kovacic 65., Camaj 90.)

Kisvárda: Kovács M. – Stefan, Jovicic, Széles, Alic, Ötvös, Körmendi K., Navrátil, Makowski, Czékus, Mesanovic.
2. félidő: Petkovics – Cipetic, Lippai T., D. Kovacic, Szőr, Lucas, Körmendi K. (Heles, 66.), Camaj, Szpaszics, Vida, Ilievszki

Szoboszlai a Liverpool történetének 3. legdrágább igazolása lehet - Salahért és Fernando Torresért sem fizettek ennyit
A Liverpool csak Virgil van Dijkért és Darwin Núnezért fizetett többet, míg a Leipzig még sosem adott el ennyi pénzért senkit.
Kleinheisler László
A Jutarnji List horvát lap szerint a 49-szeres magyar válogatott játékos megtartására nincs opciója a Hajduknak, és Kleinheisler egyébként sem váltotta meg a világot.
ZTE FC
A vezetőség úgy döntött, hogy aktiválja az Oleksandr Safronov kontraktusában lévő plusz egyéves opciót, ami a mai nap folyamán meg is történt, így a következő szezonban is a ZTE-nél folytatja a 24 éves védő.
KTE
Szűcs Kornél
A lila-fehér klub hosszú távra megállapodott 22 éves alapemberével, Szűcs Kornéllal.