Fotó: paksifc.hu

Edzőmeccsek: A Vasas egy brutális kapushibát is kihasznált, hogy legyőzze az Újpestet; a Paks 7 gólos félidő után nyert - videó

Az angyalföldiek fordulatos találkozón verték 3-2-re a lila-fehéreket. A tolnaiak pedig 0-0-s játékrész után győztek 5-2-re a Siófok ellen, amelyben pályára lépett Király Gábor fia is.
Budai László 2023. július 5., szerda 12:20
Szerző: Budai László 2023. július 5., szerda 12:20

Óriási kapushiba után szerzett vezetést a Vasas az Újpest elleni felkészülési mérkőzésen: egy előre rúgott labdára Nikolic jött ki a kapujából, de nagyon furcsa mozdulattal próbálta meg elrúgni a játékszert, nem is sikerült neki, Novothny pedig köszönte a lehetőséget, lecsapott és az üresen maradt kapuba fejelt (0-1).

A lila-fehéreknek azonban nem kellett sok idő az egyenlítéshez: a 19. percben Ljujic középre ívelt szabadrúgása után végül Fehérről került a kapuba a labda (1-1).

Nem sokra rá ismét Ljujic volt aktív, ezúttal az angyalföldi kaputól 25 méterre megítélt szabadrúgást egyből, pazarul tekerte a bal felső sarokba (2-1).

A változatos mérkőzésen a Vasast sem törte meg a kapott gól, és már a szünet előtt egyenlített: hosszú, szépen kijátszott támadás végén Berecz tekert 15 méterről, higgadtan a bal sarokba (2-2).

A második félidőben az angyalföldieknek a fordítás is összejött: Kapornai ment el a balszélen, majd külsővel remek ütemben tálalt a támadással felfutó Deutsch elé, aki kilőtte a hosszú felső sarkot (2-3).

A Vasas így végül 3-2-es győzelmet aratott az Újpest felett.

Felkészülési mérkőzés, Újpest

Újpest-Vasas 2-3 (Fehér 19., Ljujic 26., ill. Novothny 14., Berecz 44., Deutsch 68.)

Újpest FC, I. félidő: Nikolic - Pauljevic, Antzoulas, Fehér, Burekovic - Mack, Ljujic, Mörschel, Kiss T. - Ambrose, Mucsányi
Újpest FC, II. félidő: Banai, Szabó, Fehér Cs., Hall, Tamás K., Onovo, Radosevics, Jevtovski (Geiger, 80.), Varga B., Simon, Tóth

Vasas FC, I. félidő: Jova - Szivacski, Baráth, Ódor, Papp - Berecz, Urblík - Hinora, Radó, Ihrig-F. - Novothny
Vasas FC, II. félidő: Jova (Uram, 58.) - Girsik (Farkas, 78.), Baráth, Ódor, Papp - Hidi M, Sztojka - Faragó, Kapornai, Szilágyi - Szalai

Érdekes mérkőzést játszott a Paks is, amely 0-0-s félidő után nyert 5-2-re az NB II-es Siófok ellen. A tolnaiak többek között Szabó Bálint két gólpasszának is köszönhetően győzték le másodosztályú ellenfelüket. Úgy tudjuk, a Siófokban 30 perc játéklehetőséget kapott Király Mátyás is, Király Gábor fia, a fiatal kapus próbajátékon vett részt a Balaton-parti együttesben.

Felkészülési mérkőzés, Paks

Paksi FC-Siófok 5-2 (Polényi 49. - öngól, Papp 53., Hahn 57. - 11-esből, Kovács 73., Horváth K. 88., ill. Nagy-Kolozsvári 78., Pataki 88.)

Paksi FC, I. félidő: Simon - Kinyik, Hegedűs, Vas, Osváth - Skribek, Mezei, Kocsis, Földi - Pesti, Böde.
Paksi FC, II. félidő: Simon (Borsos, 71.), Temesvári, Windecker, Debreceni, Kovács, Szabó B., Papp, Horváth K., Silye, Hahn, Beke

Csercseszov a Fradi 10 millió eurós kiszemeltjéről: “Itt az idő, hogy döntsön” - Szaúd-Arábiából csábítják az edzőt
A Fradi vezetőedzője a Transfermarktnál 10 millió euró értékűre becsült és a Zenitet elhagyó Daler Kuzjajevről nyilatkozott, de szóba került egy, az edző számára Szaúd-Arábiából érkező ajánlat is.
A Charlton az elmúlt hetekben gyakran hangoztatta, hogy hiába kötött előszerződést a Vidivel George Dobson, megpróbálják megtartani a csapatkapitányt. Nem sikerült.