Fotó: M4 Sport (képernyőmentés)

Edzőmeccsek: A ZTE bődületes hibákat használt ki és legyőzte BL-csoportkörös ellenfelét a Zete Fiesztán - videó

A Zalaegerszeg már 16 másodperc után bevette az Union Berlin kapuját, és végül 3-1-re verte a Bundesliga előző szezonjának negyedikjét.
Budai László 2023. július 15., szombat 18:20
Szerző: Budai László 2023. július 15., szombat 18:20

Már 16 másodperc után vezetést szerzett a ZTE az Union Berlin elleni felkészülési mérkőzésen a Zete Fiesztán. Sajbán Máté csapott le Paul Jaeckel rossz hazaadására, majd higgadtan a jobb alsóba gurított (1-0). Sőt, hamarosan már kettő volt közte, miután a Paksról szerződtetett támadó a 28. percben egy védés utáni kipattanót lőtt a kapuba. A németek Kaufmann találatával szépítettek még éppen a szünet előtt.

A ZTE azonban rögtön a második játékrész elején visszaállította a kétgólos különbséget: Meshack vette el a bizonytalankodó Busk kapustól a labdát, majd az üres kapuba bombázott.

A hajrában az Union még eredményes tudott lenni egyszer, a zalaiak így - akárcsak tavaly a Milant - 3-2-re verték a Bundesliga előző szezonjának negyedikjét. Az Union magyarja, a sérüléséből lábadozó Schäfer András a helyszínen nézte a találkozót, de még nem szerepelhetett rajta.

Sajbán első gólja

A bejegyzés megtekintése az Instagramon

M4 Sport (@m4sportofficial) által megosztott bejegyzés

Felkészülési mérkőzés

ZTE-Union Berlin 3-2 (Sajbán 1., 28., Meshack 47., ill. Kaufmann 45., Aaronson 89.)

Stefan Drazic
Ügynöke megerősítette, hogy Drazic a ZTE-től és az Újpesttől is kapott ajánlatot, de van egy harmadik magyar érdeklődő is, sőt külföldről már négy ajánlat is befutott. A támadó még nem döntött a folytatásról. (nso.hu)