Fotó: Újpest FC

Durva tabella az Újpest elmúlt 10 szezonjáról - erre a mérlegre senki nem számított

Megnéztük az elmúlt egy évtized NB I-es tabelláit és a Magyar Kupa-győzteseket, és kiszámoltuk, kik voltak ennek az időszaknak a legjobb csapatai Magyarországon.
Csakfoci.hu 2024. február 6., kedd 15:05
Szerző: Csakfoci.hu 2024. február 6., kedd 15:05

Sokszor olvasni vagy hallani az Újpest elmúlt tíz éve - amely végig a Duchatelet-érának számított - kapcsán, hogy milyen kiugróan gyengén sikerült, de vajon alátámasztják-e ezt a számok is? A Csakfoci erre volt kíváncsi, ezért megnézte az elmúlt egy évtized NB I-es tabelláit és a Magyar Kupa-győzteseket, és ez alapján kiszámolta, kik voltak ennek az időszaknak a legjobb csapatai Magyarországon.

Hogyan számoltunk?

Az elmúlt évtized szerepléseit átölelő tabellánkba beleszámítottuk az ezt megelőző kilenc teljes szezont, míg a mostani idénynél a tabella jelenlegi állását vettük alapul. A 12 csapatos bajnokságokban az aranyérmesek 12 pontot, a másodikak 11-et (és így tovább) kaptak, a 16 csapatosban természetesen 16 pontról indult ez a számolás (egy ilyen idény volt összesen), míg a Magyar Kupa-sikerért 10 pontot adtunk a sorozatot megnyerő együtteseknek, hiszen az címet és nemzetközi kupaindulást is ér. Az MK-nál az utolsó tíz lezárt sorozatot vettük alapul.

Az élen nincs meglepetés, de a dobogón már ott vannak a lilák

Az nem meglepő, hogy az első az elmúlt öt év bajnoka, a Fradi lett, amely nemcsak bajnoki elsőségeivel, de négy MK-sikerével is szépen gyűjtögette a pontokat. A második helynél sincs meglepetés, azt az a Vidi szerezte meg, amely ebben a korszakban a legtöbbször szintén kiemelkedően zárt, egyszer bajnok és kupagyőztes, sokszor pedig dobogós lett.

Ami viszont a nagy meglepetés a listán, hogy a dobogó harmadik fokát már simán birtokba vették a lila-fehérek, akik nem sokkal maradtak el a fehérváriaktól az összevetésben. Ez az összesítés árnyalja azt a képet, amely gyakran megfogalmazódik az Újpest elmúlt évekbeli teljesítményéről. Azt érdemes megjegyezni, hogy az Újpest viszont csak egyszer volt dobogós ebben az érában, így a bajnokságban a “címek” hiányoznak a lila-fehérek mérlegéből, a csapat viszont nyert három Magyar Kupát.

A lila-fehérek a bajnokságban inkább számítottak olyan klubnak, amelynek a helyezése legtöbbször közvetlenül az élmezőny mögött volt, rájuk inkább a stabilitás, míg a mezőny többi tagjára a jelentős kilengések voltak jellemzők (a Honvéd volt például bajnok és kieső is, a Loki zárt többször a dobogón és szintén esett ki, de a legtöbb klub járt magasságokban és mélységekben is az elmúlt szezonok alatt).

19. Budafok, Kaposvár, Békéscsaba, Pápa 1-1-1-1 pont

Természetesen azokban az idényekben, ahol egy adott csapat az NB II-ben szerepelt, ott nem járt pont

Új fejezet a magyar labdarúgásban: Nyáron érkezik a MOL Újpestre - hivatalos
A tranzakció lezárása és a tényleges tulajdonosváltás várhatóan 2024 április végével történik meg.
Nikola Serafimov
Nikola Serafimov új szerződést kötött a Fehérvárral, így az északmacedón válogatott védő minden bizonnyal marad a nyár után is a Vidinél. (Nemzeti Sport)
Lucas
A Fehérvár elleni mérkőzés az utolsó előtti hazai meccse lehetett a Kisvárda 34 éves csapatkapitányának, Lucasnak, aki összesen kilenc év után távozhat az idény végén csapatától. (Nemzeti Sport)
Angliában még mindig azt hiszik, aláírt fehérvári szerződése ellenére megtarthatják a Vidihez tartó George Dobsont.