Topligák: A Napoli a 84. percig bajnoknak hihette magát, a Manchester City már vezet Angliában - videók

Ez történt vasárnap délután az angol Premier League-ben és az olasz Serie A-ban - eredmények, gólszerzők, videók.
Csakfoci.hu 2023. április 30., vasárnap 18:27
Szerző: Csakfoci.hu 2023. április 30., vasárnap 18:27

PREMIER LEAGUE

A címvédő Manchester City 2-1-re nyert a Fulham vendégeként az angol labdarúgó-bajnokság 34. fordulójának vasárnapi játéknapján, ezzel a tabella élére állt. Josep Guardiola együttesének góljait a norvég Erling Haaland és a világbajnok argentin Julián Álvarez szerezte. Előbbinek ez minden sorozatot figyelembe véve már az 50. találata volt a szezonban.

Sorozatban nyolcadik bajnoki sikerével a Manchester City egy ponttal megelőzte az eddig listavezető Arsenalt úgy, hogy egy mérkőzéssel kevesebbet játszott londoni riválisánál. Josep Guardiola együttesének góljait a norvég Erling Haaland és a világbajnok argentin Julián Álvarez szerezte. Előbbinek ez minden sorozatot figyelembe véve már az 50. találata volt a szezonban.

A dobogó alsó fokáért küzdő Manchester United és Newcastle United is győzni tudott vasárnap, a Vörös Ördögök a remek formában lévő Aston Villát fektették két vállra - minimális különbséggel - az Old Traffordon, a Szarkák pedig egygólos hátrányból verték a sereghajtó Southamptont. (MTI / csakfoci.hu)

Premier League, 34. forduló:

Fulham – Manchester City 1-2 (C. Vinícius 15., ill. Haaland 3. – 11-esből, J. Álvarez 36. )

Manchester United – Aston Villa 1-0 (B. Fernandes 39.)

Newcastle United – Southampton 3-1 (Wilson 55., 81., Walcott 79. – öngól, ill. Armstrong 41.)

Bournemouth – Leeds United 4-1 (Lerma 20., 24., Solanke 63., Semeyo 91. ill. Bamford 32.)

17:30: Liverpool – Tottenham

SERIE A

A 84. percben kapott góllal az SCC Napoli 1-1-es döntetlent játszott a vendég Salernitanával az olasz labdarúgó-bajnokság 32. fordulójának vasárnapi játéknapján, így egyelőre nem szerezte meg fennállása harmadik bajnoki címét.

A szurkolókon nem múlt

Mathias Olivera 62. percben elért góljával bajnoknak érezhette magát a nápolyi alakulat, ám a hajrában jött az egyenlítés, így egyelőre elmaradt a bajnokavatás. A Napoli ugyanis 18 pontos előnnyel vezeti a tabellát, így a második - és az Intertől vasárnap vereséget szenvedő - Lazio a hátralévő hat fordulóban még elvileg éppen utolérheti a kék-fehéreket.

A nápolyiak - még Diego Maradona vezérletével - 1987-ben és 1990-ben nyerték meg a Serie A-t, most pedig 2020. november 25-én elhunyt agentin sztárról elnevezett stadionjukban érhettek volna fel a csúcsra. (MTI)

Serie A, 32. forduló:

Napoli – Salernitana 1-1 (Olivera 62., ill. Dia 84.)

Sassuolo – Empoli 2-1 (Berardi 83., 96. – a másodikat 11-esből, ill. Cambiaghi 11.) – piros lap: Pinamonti (Sassuolo, 74.)

Cremonese – Hellas Verona 1-1 (Okereke 9., ill. Verdi 75.) – piros lap: Quagliata (Cremonese, 62.)

18:00: Fiorentina – Sampdoria

20:45: Bologna – Juventus

Bundesliga: Dárdai nem tudott csodát tenni Münchenben - videó
Dárdai Pál vezetőedző együttese, a sereghajtó Hertha 2-0-ra kikapott a címvédő és a sikerrel élre ugró Bayern München otthonában a német labdarúgó-bajnokság 30. fordulójának vasárnapi játéknapján.