Légiósok: Szoboszlai benne volt egy gólban, de lecserélték a Liverpool őrült meccsén; Kerkez első gólpassza a PL-ben - videók

A Liverpool egy egészen fordulatos és gólgazdag meccsen győzte le vasárnap a Fulhamet 4-3-ra az angol Premier League 14. fordulójában. Szoboszlai Dominik a 65. percig volt a pályán a Vörösöknél.
Csakfoci.hu 2023. december 3., vasárnap 17:39
Szerző: Csakfoci.hu 2023. december 3., vasárnap 17:39

A nagy Liverpool-fölény ellenére a Fulham kétszer is betalált az első félidőben, amelynek az első gólját Leno öjngóljaként könyvelték el, az azt megelőző szabadrúgást pedig Trent Alexander-Arnold lőtte úgy, hogy a pontrúgás lehetőségét Szoboszlai Dominik harcolta ki. A londoniak azonban gyorsan egyenlítettek, majd Mac Allister hatalmas bombájára is volt válaszuk.

Szoboszlai két veszélyes távoli lövése vezette fel a második játékrészt (másodjára Lenónak kellett védenie), majd a magyar középpályás Nunez nagy helyzetéhez is hozzájárult a Salahnak adott remek indításával. De hiába volt igen aktív válogatottunk csapatkapitánya, Jürgen Klopp a 65. percben lekapta a pályáról (a holland támadó, Gakpo váltotta).

A hazaiak frissítése ellenére a Fulham vezetést szerzett Reid szép fejesével, de a hajrá aztán a Vörösöké volt: Endo a 87. percben látványos találattal egyenlített, majd nagyjából egy perc múlva Alexander-Arnold nagy góllal szerezte meg a győzelmet a Liverpoolnak.

A Bournemouth-ban Kerkez Milos kezdőként lépett pályára az Aston Villa elleni hazai találkozón és a második félidő elején gólpasszt adott Dominic Solankenek. A találattal a Bournemouth 2-1-es vezetéshez jutott, de a győzelmet nem tudta megszerezni, mivel az Aston Villa a 90. percben egyenlíteni tudott. Kerkez mindenesetre métó választ adott egy komoly angliai kritikára.

Premier League, 14. forduló:

Liverpool – Fulham 4-3 (Leno 20. – öngól, Mac Allister 38., Endo 87., Alexander-Arnold 88., ill. Wilson 24. Tete 48., Reid 79.)

Bournemouth – Aston Villa 2-2 (Semenyo 10., Solanke 52., ill. Bailey 20., Watkins 90.)

Chelsea – Brighton 3-2 (E. Fernández 17., 65. – a másodikat 11-esből, Colwill 21., ill. Buonanotte 43., Joao Pedro 92.) - piros lap: Gallagher (Chelsea, 45.)

West Ham United – Crystal Palace 1-1 (Kudus 13., ill. Édouard 53.)

Légiósok: Egy Dárdaival is gázolt a pályán a Hertha - videó
A Dárdai Pál vezette Hertha BSC 5-1-re kiütötte hazai pályán az Elversberg csapatát a Bundesliga másodosztályának 15. fordulójában.