A Dárdai Pál vezette Hertha BSC 5-1-re kiütötte hazai pályán az Elversberg csapatát a Bundesliga másodosztályának 15. fordulójában.
A vasárnapi találkozón a sérüléssel bajlódó ifj. Dárdai Pál és Dárdai Bence sem volt ott a meccskeretben - Dárdai Márton viszont kezdőként játszott -, a berliniek pedig végül sima győzelmet arattak.
Érdekesség, hogy a vendégek még vezetést is szereztek (ám, mint kiderült, szabálytalan körülmények között), majd 1-0-nál gyorsan válaszoltak a hazaiak első góljára. A 2-1-s első játékrészt követően, a második félidő közepén aztán szűk tíz perc alatt legázolta ellenfelét a Hertha.
Amely 15 fordulót követően a 8. helyen áll, hét ponttal lemaradva a már playoffot érő harmadik pozíciótól. Az Elversberg a nagy zakó ellenére még megelőzi a fővárosiakat, jelenleg a 6. a tabellán.
Bundesliga 2, 15. forduló:
Hertha BSC – Elversberg 5-1 (Gechter 12., Niederlechner 23., 62., 67., Kenny 71., ill. Jacobsen 15.)
Az ötödik Hertha-gól videón:
Neked ajánljuk
Átigazolások

Videoton FC Fehérvár
Huszti külföldi ajánlatra vár
Huszti András menedzsere az NSO-nak elmondta, hogy a játékos ugyan egy fehérvári erőnléti edzővel készül, de a külföldi folytatás a terv. Ciprusi, holland és német alacsonyabb osztályú klubbal tárgyalnak.

Légiósok
Megvan Koszta új csapata
Hivatalossá vált, hogy új csapatot talált magának Koszta Márk, akinek a szerződtetését bejelentette az izraeli élvonalban szereplő Hapoel Petah Tikva.

DAC
Bősze Olaszországban
Hivatalos: a DAC fiatal magyarját, Bősze Leventét - végleges vételi opcióval - egy évre kölcsönvette a Serie A-s Como. A transzferhez a FIFA ámenje is kellett, miután a játékos még csak 16 éves.