Fotó: uefa.com

EL/EKL: Szoboszlai góllal és gólpasszal vette ki a részét a Liverpool-gálából, a Fradit kiejtő Olympiakosz szinte reménytelen helyzetből tett csodát - eredmények, videók

A Liverpool már 4-0-ra vezetett a 14. percben, végül összesítésben 11-2-vel jutott tovább a Sparta Praha ellen.
Nyikes Zoltán 2024. március 14., csütörtök 22:58
Szerző: Nyikes Zoltán 2024. március 14., csütörtök 22:58

A Liverpool - melyben Szoboszlai Dominik a gólt lőtt és gólpasszt adott - fölényes, 6-1-es győzelmet aratott a vendég Sparta Praha felett, így magabiztosan jutott a legjobb nyolc közé a labdarúgó Európa Ligában. A Liverpool a magyar középpályás gólpasszának is köszönhetően remekül kezdte az összecsapást, 14 perc játék után már 4-0-ra vezetett. Hasonlóra legutóbb főtáblás európai kupamérkőzésen 1971-ben a Kupagyőztesek Európa Kupájában volt példa, akkor a Chelsea 13 perc alatt négyszer volt eredményes a Jeunesse Hautcharage ellen. Szoboszlai, akárcsak a párharc csehországi mérkőzésén, ezúttal is az ötödik gólt szerezte, megpattanó lövése után ünnepelhetett.

A szezonban az összes sorozatot figyelembe véve még veretlen Bayer Leverkusen és a Qarabag szinte "lemásolta" a párharc első felvonását (2-2): az azeriek már kétgólos előnyben voltak a német Bundesliga listavezetője azonban a hajrában Patrik Schick révén egyenlített, majd a cseh csatár a 98. percben eldöntötte a továbbjutást. A vendég együttes több mint fél órát emberhátrányban játszott. Xabi Alonso együttesének ez volt az idényben a 37. veretlenül megvívott tétmérkőzése. (MTI)

Európa Liga, nyolcaddöntő, visszavágók

Liverpool (angol)-Sparta Praha (cseh) 6-1 (Núnez 7., Clark 8., Salah 10., Gakpo 14., 55., Szoboszlai 48., ill. Birmancevic 42.)
Továbbjutott: Liverpool - összesítésben 11-2-vel

Szoboszlai gólpassza

Szoboszlai gólja

Brighton (angol)-AS Roma (olasz) 1-0 (Welbeck 37.)
Továbbjutott: AS Roma - összesítésben 4-1-gyel

Atalanta (olasz)-Sporting Lisboa (portugál) 2-1 (Lookman 46., Scamacca 59., ill. Goncalves 33.)
Továbbjutott: Atalanta - összesítésben 3-2-vel

Bayer Leverkusen (német)-Qarabag (azeri) 3-2 (Frimpong 72., Schick 93., 97. ill. Zoubir 58., Juninho 67.) Kiállítva: Cafarquliyev 62. - Qarabag
Továbbjutott: Leverkusen - összesítésben 5-4-gyel

Az Aston Villa a hazai pályán aratott fölényes, 4-0-s sikerének köszönhetően továbbjutott az Ajax Amsterdammal szemben a labdarúgó Konferencia Liga nyolcaddöntőjéből.

Parádés fordítást hajtott végre a Ferencvárost az EKL-playoffban búcsúztató Olympiakosz, amely az odavágón, hazai pályán 4-1-re kikapott a Maccabi Tel-Avivtól. A görögök azonban nem estek kétségbe a visszavágón és már az első félidőben sikerült ledolgozniuk a hátrányukat és 3-0-ra vezettek a Topolyán vívott találkozón. A fordulás után aztán szépíteni tudott egy tizenegyessel az izraeli csapat, de a 65. percben újra három volt közte, és végül a rendes játékidőben is maradt a 4-1-es Olympiakosz-vezetés, ami után jöhetett a kétszer tizenöt perces hosszabbítás. Ott pedig végképp bedarálta a Maccabit José Luis Mendilibar együttese, a hosszabbítás első félidejében kétszer is betalált az Olympiakosz és végül továbbjutott az EKL-negyeddöntőbe.

Európa Konferencia Liga, nyolcaddöntő, visszavágók

Aston Villa (angol)-Ajax Amsterdam (holland) 4-0 (Watkins 25., Bailey 60., Duran 75., Diaby 81.)
Kiállítva: Mannsverk 66. - Ajax
Továbbjutott: Aston Villa - összesítésben 4-0-val

Club Brugge (belga)-Molde (norvég) 3-0 (Skov Olsen 45+1., 48., Skoras 71.)
Továbbjutott: Club Brugge - összesítésben 4-2-vel

Lille (francia)-Sturm Graz (osztrák) 1-1 (Santos 43., ill. Biereth 45+2.)
Továbbjutott: Lille - összesítésben 4-1-gyel

Maccabi Tel-Aviv (izraeli) - Olimpiakosz (görög) 1-6 (Zahavi 57. - 11-esből, ill. Podence 10., Fortounis 36., El Kaabi 45+3., 65., Jovetic 93., El Arabi 103.) - hosszabbítás után
Továbbjutott: Olympiakosz - összesítésben 7-5-tel, hosszabbítás után

EL/EKL: Sallaiék nagy pofont kaptak és simán kiestek Londonban, elég volt a Fiorentinának a Kispesten kiharcolt előny - eredmények, videók
Sallai Roland végig a pályán volt a West Ham United elleni EL-visszavágón, de nem volt benne sok öröme, a Freiburg 5-0-ra kikapott. Az EKL-ben Bolláék tizenegyespárbaj után búcsúztak, a Fiorentinának pedig egy iksz is elég volt a továbbjutáshoz.
Nikola Serafimov
Nikola Serafimov új szerződést kötött a Fehérvárral, így az északmacedón válogatott védő minden bizonnyal marad a nyár után is a Vidinél. (Nemzeti Sport)
Lucas
A Fehérvár elleni mérkőzés az utolsó előtti hazai meccse lehetett a Kisvárda 34 éves csapatkapitányának, Lucasnak, aki összesen kilenc év után távozhat az idény végén csapatától. (Nemzeti Sport)
Angliában még mindig azt hiszik, aláírt fehérvári szerződése ellenére megtarthatják a Vidihez tartó George Dobsont.