Fotó: twitter.com/scfreiburg

EL/EKL: Sallai nélkül is gálázott a Freiburg a Topolya ellen, topligás csapattól rabolt pontot a Slovan - eredmények, videók

Sós Bence végig a kispadon ült a Topolyában, amely simán kikapott a Sallai Rolandot sérülés miatt nélkülöző Freiburgtól az Európa Ligában. Az EKL-ben az emberhátrányban játszó Klaksvík a 84. percig tartotta magát.
Nyikes Zoltán 2023. november 9., csütörtök 23:13
Szerző: Nyikes Zoltán 2023. november 9., csütörtök 23:13

Az SC Freiburg házigazdaként 5-0-ra verte a Topolya SC csapatát a labdarúgó Európa Liga csoportkörének negyedik fordulójában, csütörtökön. A hazaiak keretéből sérülés miatt hiányzott Sallai Roland, a vendégeknél Sós Bence a cseresorból nézte végig a találkozót.

A D-csoportból az Atalanta már biztos továbbjutó, az olasz együttes ezúttal a Sturm Grazot győzte le hazai környezetben. Az Európa Ligában a csoportok győztesei bejutnak a nyolcaddöntőbe, a másodikok pedig a Bajnokok Ligája csoportharmadikjaival csapnak majd össze a legjobb 16 közé kerülésért.

A kvartettek harmadik helyezettjei átkerülnek a Konferencia-liga kieséses szakaszába. (MTI)

Európa Liga, csoportkör, 4. forduló

A-csoport:

Freiburg (német)-Topolya SC (szerbiai) 5-0 (Rohl 24., Eggestein 56., Weisshaupt 69., Adamu 80., Doan 92.)
West Ham United (angol)-Olimpiakosz (görög) 1-0 (Paqueta 72.)

B-csoport:

AEK Athén (görög)-Olympique Marseille (francia) 0-2 (Mbemba 25., Sarr 93.)

C-csoport:

Real Betis (spanyol)-Arisz Limasszol (ciprusi) 4-1 (B. Iglesias 34., Ruibal 64., Roca 79., Ezzalzouli 94., ill. Kokorin 84.)

Glasgow Rangers (skót)-Sparta Praha (cseh) 2-1 (Danilo 12., Cantwell 20., ill. Haraslin 77.)

D-csoport:

Atalanta (olasz)-Sturm Graz (osztrák) 1-0 (Djimsiti 50.)

Sporting Lisboa (portugál)-Raków Czestochowa (lengyel) 2-1 (P. Goncalves 14., 52. - mindkettőt 11-esből, ill- Rundic 71.)
Kiállítva: Racovitan 12. - Raków

H-csoport:

Häcken (svéd)-Molde (norvég) 1-3 (Hrstic 65., ill. Gulbrandsen 16., Eriksen 24., 86.)

A belga KAA Gent a nigériai Gift Orban mesterhármasával nyert az izlandi Breidablik otthonában a labdarúgó Konferencia Liga csoportkörének csütörtöki, negyedik fordulójában. Az afrikai támadó tíz hónapon belül már ötödik alkalommal szerzett legalább három gólt egy találkozón.

Egy másik belga együttes, a Club Brugge már a továbbjutását is biztosította azzal, hogy 2-0-ra legyőzte a svájci Luganót. Ezt a találkozót Bognár Tamás vezette. A Turi Gézát kapusedzőként foglalkoztató feröeri KÍ Klaksvík a 62. perctől emberhátrányban futballozott, és 2-0-ra kikapott a szlovén Olimpija Ljubljana otthonában.

A Konferencia Ligában a csoportok első helyezettjei a nyolcaddöntőbe jutnak, a másodikok pedig az Európa-liga csoportharmadikjaival találkoznak a rájátszásban, amelynek tétje a legjobb 16 közé kerülés lesz. (MTI)

Európa Konferencia Liga, csoportkör, 4. forduló

A-csoport:

Slovan Bratislava (szlovák)-Lille (francia) 1-1 (Cavric 80., ill. A. Gomes 52.)
Olimpija Ljubljana (szlovén)-KÍ Klaksvík (feröeri) 2-0 (Sualehe 84., Nukic 88.) Kiállítva: Frederiksberg 62. - KÍ

B-csoport:

Breidablik (izlandi)-Gent (belga) 2-3 (Svanthorsson 16., 18., ill. Orban 6., 54. - 11-esből, 69.)
Zorja Luhanszk (ukrán) -Makkabi Tel-Aviv (izraeli) 1-3 (Alefirenko 74., ill. Luckassen 7., Peretz 26., 43.)

D-csoport:

Club Brugge (belga)-Lugano (svájci) 2-0 (Thiago 62. - 11-esből, Vanaken 96.)

E-csoport:

Aston Villa (angol)-AZ Alkmaar (holland) 2-1 (Diego Carlos 61., Watkins 81., ill. Pavlidis 52.)

H-csoport:

Ludogorec (bolgár)-Fenerbahce (török) 2-0 (Piotrowski 18., Rwan Seco 92.)

EL/EKL: Szoboszlai a félidőben állt be, VAR-ozás után vették el a Liverpool egyenlítő gólját a 100. percben, Bolláék nagyon megnyomták a hajrát - eredmények, videók
Majdnem felállt kétgólos hátrányból a Liverpool, de egy véleményes bírói ítéletet követően elszenvedte első vereségét az Európa Liga-csoportkörben, míg a Bolla Bendegúzt is foglalkoztató Servette a hajrában fordított.. AZ EKL-ben a Fradi csoportjának másik meccsén hozta a kötelezőt a Fiorentina.