Fotó: twitter.com/scfreiburg

EL/EKL: Kiütéses győzelem Sallai visszatérésén, a Puskás Arénában jutott tovább egy topligás csapat - eredmények, videók

Ez történt a délutáni és a kora esti Európa Liga- és Európa Konferencia Liga-mérkőzéseken.
Nyikes Zoltán 2023. november 30., csütörtök 20:51
Szerző: Nyikes Zoltán 2023. november 30., csütörtök 20:51

Sallai Roland csapata, a német SC Freiburg házigazdaként 5-0-ra nyert a görög Olimpiakosz ellen csütörtökön a labdarúgó Európa Liga csoportkörének ötödik fordulójában, ezzel biztosította továbbjutását. Az osztrák csatár, Michael Gregoritsch mesterhármassal és egy gólpasszal járult hozzá a sikerhez. Sallai több mint egy hónapos kihagyást követően a 78. percben lépett újra pályára.

A csoport másik meccsén a West Ham United Tomas Soucek 89. percben szerzett góljával - 1-0-ra győzött a Topolya SC otthonában. A házigazdáknál Sós Bence a 86. percben állt be. A londoniak szintén továbbjutottak az A csoportból.

A francia Stade Rennes 3-0-ra nyert az izraeli Makkabi Haifa ellen a palesztin-izraeli fegyveres konfliktus miatt a Puskás Arénában zárt kapuk mögött rendezett találkozón - ezzel pedig be is biztosította továbbjutását a francia együttes. Az Európa Ligában a csoportok győztesei bejutnak a nyolcaddöntőbe, a másodikok pedig a Bajnokok Ligája csoportharmadikjaival csapnak majd össze a legjobb 16 közé kerülésért. A kvartettek harmadik helyezettjei átkerülnek a Konferencia Liga kieséses szakaszába. (MTI)

Európa Liga, csoportkör, 5. forduló

A-csoport:

SC Freiburg (német)-Olimpiakosz (görög) 5-0 (Gregoritsch 3., 8., 36., Sidilla 42., Doan 77.)

Topolya SC (szerbiai )-West Ham United (angol) 0-1 (Soucek 89.)

B-csoport:

AEK Athén (görög)-Brighton (angol) 0-1 (Joao Pedro 55. - 11-esből) Kiállítva: Gacinovic 65. - AEK

C-csoport:

Sparta Praha (cseh)-Real Betis (spanyol) 1-0 (Haraslin 54.)

D-csoport:

Atalanta (olasz)-Sporting CP (portugál) 1-1 (Scamacca 23., ill. Edwards 56.)

Sturm Graz (osztrák)-Raków Czestochowa (lengyel) 0-1 (Yeboah 81.)

F-csoport:

Makkabi Haifa (izraeli)-Rennes (francia) 0-3 (Terrier 29., Gouiri 48., Rieder 93.)

A belga Club Brugge 5-0-ra győzött a török Besiktas otthonában a labdarúgó Konferencia Liga csoportkörének ötödik fordulójában, csütörtökön, így továbbra is veretlenül vezeti csoportját. A kvartett második helyén álló norvég Bodö/Glimt is ötször volt eredményes vendége, a svájci Lugano ellen, így majd a két csütörtöki győztes között dől el, melyikük végez a D csoport élén.

A Turi Gézát kapusedzőként foglalkoztaó feröeri KÍ Klaksvík - amely nyáron a Bajnokok Ligája-selejtezőjében a Ferencvárost búcsúztatta - házigazdaként 2-1-re kikapott a Slovan Bratislavától, és így legfeljebb a harmadik helyen végezhet csoportjában. A kvartettek első helyezettjei a nyolcaddöntőbe jutnak, a másodikok pedig az Európa Liga csoportharmadikjaival találkoznak a rájátszásban, amelynek tétje a legjobb 16 közé kerülés lesz. (MTI)

Európa Konferencia Liga, csoportkör, 5. forduló

A-csoport:

Olimpija Ljubljana (szlovén)-Lille (francia) 0-2 (Cabella 15., Yazici 75.)

KÍ Klaksvík (feröeri)-Slovan Bratislava (szlovák) 1-2 (Mikkelsen 17., ill. Kucka 24., 62.)

B-csoport:

Breidablik (izlandi) - Makkabi Tel-Aviv (izraeli) 1-2 (Eyjolfsson 61., ill. Biton 35., Zahavi 82.)
Kiállítva: Eyjolfsson 95. - Breidablik

Gent (belga)-Zorja Luhanszk (ukrán) 4-1 (Fofana 20., Batagov 49. - öngól, Orban 55., Gandelman 75., ill. Nagnoynyi 82.)

C-csoport:

Asztana (kazah)-Dinamo Zagreb (horvát) 0-2 (Vidovic 48., Kaneko 79.) Kiállítva: Jovancic 73. - Asztana
Ballkani (koszovói)-Viktoria Plzen (cseh) 0-1 (Sulc 81.)

D-csoport:

Bodö/Glimt (norvég)-Lugano (svájci) 5-2 (Pellegrino 40., 79., Fet 52., Berg 66., Kapskarmo 89., ill. Celar 69., Babic 86.)
Besiktas (török)-Club Brugge (belga) 0-5 (Nielsen 4., Thiago 14., 46., Onyedika 51., Skov Olsen 69.)

E-csoport:

AZ Alkmaar (holland)-Zrinjski Mostar (bosnyák) 1-0 (Pavlidis 59. - 11-esből)

G-csoport:

HJK Helsinki (finn)-Aberdeen (skót) 2-2 (Bande 16., Hostikka 33., ill. MacDonald 41., Duk 56.)