Fotó: twitter.com/bayer04_en

EL/EKL: A Fradit kiejtő Olympiakosz négyet vágott a PL-csapat otthonában, a Leverkusen is idegenben került fél lábbal a döntőbe – eredmények, videók

Az EKL-elődöntőben hatgólos mérkőzésen verte az Aston Villát az Olympiakosz, amelyben mesterhármast szerzett El Kaabi. Az EL-ben sem talál legyőzőre a Bayer Leverkusen.
Nyikes Zoltán 2024. május 2., csütörtök 23:02
Szerző: Nyikes Zoltán 2024. május 2., csütörtök 23:02

Idénybeli 47. tétmérkőzését sem veszítette el a már német bajnok Bayer Leverkusen, amely a labdarúgó Európa Liga elődöntőjének csütörtöki első összecsapásán 2-0-ra nyert a tavaly finalista AS Roma vendégeként. Xabi Alonso vezetőedző együttese így kifejezetten kedvező helyzetből várja a visszavágót, az olasz fővárosban ugyanis Florian Wirtz és Robert Andrich góljaival diadalmaskodott úgy, hogy vendéglátó riválisának mindössze nyolc kapura lövést engedélyezett, ezek közül pedig csak két próbálkozás találta el a németek kapuját.

A kirobbanó formában futballozó Leverkusen így esélyeshez méltón hozta a Roma elleni első meccset, az olasz együttesnek pedig nehéz dolga lesz, hogy sorozatban harmadszor is fináléba kerüljön az európai kupaporondon. A rómaiak két éve megnyerték a Konferencia Ligát, míg tavaly elveszítették az EL-döntőt a budapesti Puskás Arénában.

A másik elődöntős párharc első felvonásán a jó formában lévő Atalanta 1-1-es döntetlent játszott az Olympique Marseille otthonában. Az előző körben a Szoboszlai Dominikot is foglalkoztató Liverpoolt búcsúztató és az Olasz Kupában döntős bergamóiak egymás után negyedik tétmeccsükön maradtak veretlenek - a legutóbbi hármat megnyerték -, és jó helyzetben vannak a továbbjutást illetően.

A visszavágókat egy hét múlva játsszák.

Európa Liga, elődöntő, első mérkőzések

Olympique Marseille (francia)-Atalanta (olasz) 1-1 (Mbemba 20., ill. Scamacca 11.)

AS Roma (olasz)-Bayer Leverkusen (német) 0-2 (Wirtz 28., Andrich 73.)

A görög Olympiakosz a marokkói El-Kaabi mesterhármasának is köszönhetően 4-2-re nyert az Aston Villa vendégeként a labdarúgó Konferencia Liga elődöntőjének első, csütörtöki mérkőzésén. A Ferencvárost a kieséses szakasz első körében búcsúztató pireuszi együttes a birminghami összecsapáson alig félóra után már kétgólos előnyben volt, s hiába szépített még az első félidő végén, majd egyenlített a második elején a házigazda, El-Kaabi az 56. percben tizenegyesből saját maga és csapata harmadik gólját is megszerezte. Az Olympiakosz ezután is lendületben maradt, 11 perccel később pedig ismét kétgólosra nőtt az előnye. Az Aston Villa a hajrában közelebb férkőzhetett volna a riválishoz, de Douglas Luiz a 84. percben büntetőt hibázott, így a visszavágóra a görög csapat készülhet kedvező helyzetben.

A tavaly döntős Fiorentina - amely a csoportkörben volt az FTC ellenfele - nagy csatában, 3-2-re gyűrte le otthon a belga Club Brugge-t, amely a csütörtöki meccsen kétszer is - másodszor már emberhátrányban - egyenlített, mígnem a 91. percben M'Bala Nzola góljával sikerült győzniük a firenzeieknek.

Konferencia Liga, elődöntő, első mérkőzés

Aston Villa (angol)-Olympiakosz (görög) 2-4 (Watkins 45+1., Diaby 52., ill. El Kaabi 16., 29., 56. - 11-esből, Hezze 67.)

Fiorentina (olasz)-Club Brugge (belga) 3-2 (Sottil 5., Belotti 37., Nzola 91., ill. Vanaken 17. - 11-esből, Thiago 63.)
Kiállítva: Onyedika 61. - Club Brugge

(MTI/Csakfoci)

Megint nagy pofont kapott az edzőt kereső Bayern, Klopp a volt csapatánál köthet ki - külföldi körkép
A legfontosabb és legérdekesebb csütörtöki hírek a külföldi foci világából és a nemzetközi átigazolási piacról.
Négy sztáredző is jelölt
Honlapunk úgy tudja, nagyon magas polcról választhat edzőt a Fradi, első körben Rafael Benítez, Phillip Cocu, Alessio Dionisi és Rui Vitória szerepel a jelöltek között.
Siófok/Sepsi
Dénes Csanád Vilmos
Honlapunk úgy értesült, hogy a Sepsi OSK vezetőedzőjének figyelmét felkeltette a Siófok támadója, Dénes Csanád Vilmos.
Edzőjelöltek
A Rakówot bajnoki címig vezető lengyel Marek Papszun, valamint a PAOK-nál, Krasznodarnál, Watfordnál és Maccabi Tel-Avivnál is megfordult Vladimir Ivic is szóba kerülhetett Stankovic lehetséges utódjaként. (nso.hu)