Fotó: MTI/Vasvári Tamás

EKL: A Fiorentina a Groupamában sem bírt a Fradival, csoportmásodikként harcolták ki a zöld-fehérek az újabb kupatavaszt - videó

Ismét döntetlent játszott a Ferencváros a Serie A 7. helyén álló Fiorentinával, ezzel pedig mindkét csapat továbbjutott az EKL-csoportkörből - a Fradi másodikként, így az Európa Liga egyik csoportharmadikjával fog játszani a 16 közé kerülésért.
Nyikes Zoltán 2023. december 14., csütörtök 20:39
Szerző: Nyikes Zoltán 2023. december 14., csütörtök 20:39

Csütörtökön 18:45 órától a Fiorentinát fogadta a Ferencváros a Groupama Arénában, az Európa Konferencia Liga-csoportkör hatodik fordulójában.

A Paks elleni előző hétvégi rangadóhoz képest három helyen változtatott az FTC vezetőedzője, Dejan Stankovic: Amer Gojak kikerülése természetesen nem meglepő, hiszen a bosnyák játékost nem nevezték az EKL-keretbe, helyette Katona Bálint bizonyíthatott, míg Muhamed Besic és Aleksandar Pesic kispados volt, őket Anderson Esiti és Varga Barnabás helyettesítette. Varga a hosszú sérülését követően először tagja újra a kezdőcsapatnak, legutóbb október 22-én, Diósgyőrben volt a pályán az első percektől.

Esélyek a találkozó előtt

A második helyen álló zöld-fehérek sikerükkel nemcsak a továbbjutásukat biztosítanák be, hanem meg is előznék a kétpontos előnnyel éllovas olasz együttest, így csoportgyőztesként csak a márciusi nyolcaddöntőben folytatnák a szereplésüket. A döntetlen biztos továbbjutást érne Dejan Stankovic vezetőedző csapatának, viszont másodikként februárban pályára kellene lépnie a 16 közé jutásért az Európa-liga egyik csoportharmadikja ellen. Amennyiben a már továbbjutott firenzei együttes győzne a Groupama Arénában, úgy a magyar bajnoknak nem a saját kezében lesz a sorsa, ugyanis így a csoport másik mérkőzésén a belga Genk hazai pályán a pont nélkül sereghajtó szerb Cukaricki legyőzésével pontszámban utoléri a Ferencvárost. Ez esetben pedig - mivel az egymás elleni eredmény a két döntetlen nyomán nem dönt a felek között - a gólkülönbség határozna a továbbjutásról. Mivel ebben a mutatóban jelenleg kettővel jobb a Ferencváros, így a kétgólos veresége esetén már bármilyen genki siker a kupabúcsút eredményezné, ahogy a kétgólos belga győzelem és a minimális ferencvárosi kudarc is.

Az FTC-szurkolók ezúttal is kitettek magukért a bevonulásnál, látványos élőképpel köszöntötték a kedvenceiket.

1. félidő

A 9. percben Civic helyén ugratták ki Nico Gonzálezt, aki középre gurított, Mandragora lőtt is 15 méterről, de Dibusz ki tudta ütni, majd pár perccel később Abu Fani blokkolt egy veszélyes szituációban a 16-oson belül. Ezt követően sokáig kevésbé forogtak veszélyben a kapuk, ám a hangulatra így sem lehetett panasz, igaz ehhez az is kellett, hogy a két szurkolótábor hosszú időn keresztül egymással foglalkozzon, miután a vendégszektorban felhangoztak Újpestet éltető rigmusok is.

A 34. percig kellett várni az első igazán nagy Fradi-helyzetre, ekkor Civic passzolt középre Katonához, aki egy jó átvétel után nagy helyzetbe is került, de a jobb alsóba tartó lövését védte Christensen, csakúgy, mint Civic próbálkozását a kipattanó után. Két percre rá Zachariassen a 16-os előteréből emelte Varga elé a labdát, aki kiszorított helyzetben mellé lőtt hét méterről.

2. félidő

Parádésan indult a második játékrész: a 48. percben Marquinhos húzogatott a 16-os előterében, majd egy nagy adag szerencsével az egyik Fiorentina-játékosról Abu Fani elé pattant a labda, amit levezetett az alapvonal felé és középre adott, öt méterről pedig Zachariassen a léc alá lőtt 1-0.

Az 55. percben aztán nagyon kevésen múlt a vendégek egyenlítése, egy szöglet után Milenkovic fejese alig ment el a bal alsó sarok mellett.

A 64. percben Marquinhos indult meg a balszélen a félpályáról, megverte és lefutotta védőjét, majd a 16-os előterében a balján érkező Katonának passzolt, aki 9 méterről a rövidet célozta, Christensen azonban szögletre mentett.

A 73. percben betaláltak a lilák is: 73.p: Lopez szöglete után Milenkovic fejese Makreckiről pattant Ranieri elé, aki 5 méterről a léc alá kotorta a labdát, 1-1.

A 78. percben egy csúsztatás után Nzola került hatalmas helyzetbe, de 6 méterről rosszul találta el és csúnyán mellé lőtt. A hátralévő idő már eseménytelenül és csendben zajlott le, mindkét csapaton érezhető volt, hogy megfelelő számára ez az eredmény a továbbjutás szempontjából. Nem is esett már újabb gól, így az 1-1-es döntetlen a Fiorentina és a Fradi továbbjutását, míg a Genk kiesését jelentette - Dejan Stankovic veretlenül zárta a csoportkört.

A négyesből az első, azaz a Fiorentina a nyolcaddöntőbe jutott, a második Ferencvárosnak pedig játszania kell az Európa Liga egyik csoportharmadikjával a 16 közé kerülésért. Az európai kupasorozatok sorsolását hétfőn rendezik Nyonban a tavaszi folytatásra.

Európa Konferencia Liga, F-csoport, 6. forduló

Ferencváros-Fiorentina 1-1 (Zachariassen 48., ill. Ranieri 73.)

Ferencváros: Dibusz - Makreckis, Cissé, Aaaneba, Civic (Botka 65.) - Esiti (Ben Romdhane 81.), Abu Fani - Marquinhos, Katona (Besic 80.), Zachariassen - Varga B. (Lisztes 58.).

Fiorentina: Christensen - Kayode, Milenkovic, Ranieri, Parisi - Mandragora (Nzola 63.), Lopez, Barák - González (Ikone 20.), Beltrán, Brekalo (Kouame 63.).

PL-csapatok vinnék
Gulácsi Péter
Fabrizio Romano szerint több Premier League-klub is szívesen szerződtetné az RB Leipzig magyar válogatott kapusát.
Megvan az új edző
A csakfoci.hu úgy tudja, lezárult az edzőkeresés az NB II-be kieső Mezőkövesdnél.
Öt távozó
Luca Mack, Stefan Jevtoski, Dzenan Burekovic, Georgios Antzoulas és Albi Doka is távozik a szezon végén - jelentették be a klubhonlapon.