Fotó: futbalsfz.sk

Eb-selejtezők: Győzelmével Montenegró versenyben maradt a magyarok csoportjában, Szlovákia kijutott a tornára, Ronaldo megint betalált - eredmények, videók

Ez történt az Eb-selejtező csütörtöki játéknapján.
Nyikes Zoltán 2023. november 16., csütörtök 22:59
Szerző: Nyikes Zoltán 2023. november 16., csütörtök 22:59

A magyarokkal azonos csoportban szereplő montenegrói válogatott 2-0-ra nyert otthon Litvánia ellen a labdarúgó Európa-bajnoki selejtező csütörtöki játéknapján. A montenegróiak így két pontra megközelítették a második helyen álló szerbeket, és maradt esélyük a továbbjutásra. Ez viszont csak akkor lehetséges, ha vasárnap a szerbek kikapnak otthon az utolsó helyen álló bolgároktól, a montenegróiak pedig nyernek a telt házas Puskás Arénában a már Eb-résztvevő magyarok vendégeként.

Az Európa-bajnoki kijutását már korábban bebiztosított skót labdarúgó-válogatott 2-2-es döntetlenre végzett Georgia otthonában. A hazaiaktól a Napoliban játszó Hvicsa Hvarackelia duplázott. Mivel az A csoport másik meccsén a már szintén biztos Eb-résztvevő spanyolok 3-1-re nyertek Cipruson, így Luis de la Fuente válogatottja lépéselőnybe került a csoportelsőségért folytatott harcban. Az F csoportban a svédek 3-0-ra kikaptak Azerbajdzsánban, míg az osztrákok utolsó selejtező-mérkőzésükön Észtország vendégeként győztek.

A szlovák válogatott kijutott a jövő nyári, németországi labdarúgó Európa-bajnokságra, miután a selejtező csütörtöki játéknapján hazai pályán 4-2-re legyőzte az izlandi csapatot. A szlovákok ugyan a 17. percben hátrányba kerültek a pozsonyi összecsapáson, de még az első félidőben fordítottak, majd a második játékrészben Lukas Haraslin két találatával eldöntötték a találkozót. Az izlandiaknak már csak a szépítésre futotta az erejükből. A szlovákok összességében és sorozatban is harmadszor jutottak ki a kontinenstornára. A J csoport másik meccsén a portugál Cristiano Ronaldo tovább javította válogatott rekordjait a Liechtenstein otthonában 2-0-ra megnyert összecsapáson: az ötszörös aranylabdás támadó a mérkőzések és szerzett gólok tekintetében is előrébb lépett, 204. meccsén 128. találatát szerezte nemzeti színekben. A 2016-ban Európa-bajnok portugálok már korábban biztosították részvételüket a kontinensviadalon. (MTI)

Európa-bajnoki selejtezők, 9. forduló:

G csoport:

Bulgária-Magyarország 2-2 (Delev 24., Despodov 78. - 11-esből, ill. Ádám 10., Petkov 97. - öngól)
Kiállítva: Antov 36., ill. Kerkez 57.

Montenegró-Litvánia 2-0 (Kuc 3., Jovetic 48.)

A csoport:

Georgia-Skócia 2-2 (Kvaratskhelia 15., 57., ill. McTominay 49., Shankland 93.)
Ciprus-Spanyolország 1-3 (Pileas 75., ill. Yamal 5., Oyarzabal 22., Joselu 28.)

F csoport:

Azerbajdzsán-Svédország 3-0 (Mahmudov 3., 89., Dadashov 6.)
Kiállítva: Mustafazada 56. - Azerbajdzsán

Észtország-Ausztria 0-2 (Laimer 26., Lienhart 40.)

J csoport:

Liechtenstein-Portugália 0-2 (Ronaldo 46., Cancelo 57.)

Luxemburg - Bosznia-Hercegovina 4-1 (Olesen 6., G. Rodrigues 30. - 11-esből, 95., Mujakic 55. - öngól, ill. Gojkovic 94.)
Szlovákia-Izland 4-2 (Kucka 30., Duda 36. - 11-esből, Haraslin 47., 55., ill. Oskarsson 17., Gudjohnsen 74.)

Melyik Eb-kijutás volt számodra a legdrámaibb? Az aktuális kérdés a csakfoci.hu címlapján, lejjebb görgetve, a "További friss hírek" alatt és a "Magyar válogatott hírek" felett található meg. Kattints és szavazz!

Rossi: "Sok magyar van, aki nálam jóval kevésbé szereti a válogatottat, jó lenne, ha szégyenkeznének" - a foci istene együtt nézte a meccset az Aranycsapattal
Annyira stresszes és feszültséggel teli volt a mérkőzés, hogy nehezen tudta élvezni a pillanatot Marco Rossi.
Paks
Böde, Gévay, Könyves
Böde Dániellel és Gévay Zsolttal már megegyeztek a paksiak a közös folytatásról, azonban Könyves Norbert jövője kérdéses, mert a csatár még nem döntött a hosszabbításról. (Nemzeti Sport)
Schäfer András
Az német élvonalbeli Union Berlin meghosszabbította Schäfer András szerződését.
Ubochioma Meshack
Ubochioma Meshack a következő szezont is ZTE színekben tölti, az NB I-es klub lehívta a 22 éves nigériai támadó szerződésében lévő opciót.