Dzsudzsák-bomba és másfél gólpassz, Szalai 20 méteres fejese, Nikolics először mattolt - légióskörkép

Ez történt a múlt héten és a hétvégén a magyar légiósokkal Európa, Amerika és Ázsia pályáin. Körkép.
Dudás Gábor 2019. április 8., hétfő 9:42
Szerző: Dudás Gábor 2019. április 8., hétfő 9:42

Németország

A vasárnapi Augsburg-Hoffenheim találkozó 82. percében, 3-0-s vendég vezetésnél, egy hazai szögletet követően fejelt jó 20 métereset a saját térfelén álló Szalai Ádám, aki ezzel remekül ugratta ki csatártársát, Ishak Belfodilt. Az algériai támadó nem hibázott ziccerben, ezzel megszerezte saját maga harmadik, és csapata negyedik találatát, és beállította a 0-4-es végeredményt.

Gulácsi Péterrel és Willi Orbánnal a kezdőben pályára lépő RB Leipzig már a 11. percben hátrányba került, miután Havertz büntetőből talált be. Alig hat perccel később Sabitzer egyenlített, azonban nem sokáig örülhettek a lipcseiek, hiszen a 23. percben ismét Havertz volt eredményes. A fordulás után, az 55. percben Orbán sárga lapot kapott, majd hét perc alatt két gólt is rúgtak a lipcseiek: előbb a 64. percben Werner, majd a 71. percben Forsberg büntetőből vette be Hradcky kapuját. A 2-4-es végeredményt Cunha állította be a 83. percben, és a lipcseiek megerősítették a 3. helyüket a tabellán.

A Dárdai Pál által irányított Hertha még a félidőben 1-1-re állt, majd a második félidő 61. percében Raman megszerezte második góját, amivel kialakult az 1-2-es végeredmény. A berliniek a mostani vereséggel zsinórban negyedszer kaptak ki a bajnokságban. Dárdai Palkó a 78. percben lépett pályára csereként a mérkőzésen.

Kiütéses sikerrel kezdődött a Bundesliga 28. fordulója, a pénteki nyitómérkőzésen a sérülése után még gyógyuló Sallai Roland nélkül felálló Freiburg súlyos vereségbe (0-5) futott bele Mainzban.

Olaszország

Nagy Ádám kezdőként játszotta végig a Bologna színeiben az Atalanta elleni hétközi bajnokit. Az Atalanta Ilicic duplájával már öt perc után két góllal vezetett, majd Hateboer és Zapata is betalált. Az 54. percben Orsolini is gólt rúgott, így kialakult a 4-1-es végeredmény. A Bologna hétfőn este játszik majd létfontosságú bajnokit hazai pályán, a sereghajtó Chievo ellen.

Schäfer András hétfőn délután játszhat a Genoa Primavera-csapatában, a Chievo fiataljai ellen.

Franciaország

A francia másodosztály harmincadik fordulójában a Bese Barnabás fémjelezte Le Havre gól nélküli döntetlent játszott a Lens otthonában még hétfőn este. A magyar jobbhátvéd a kezdő tizenegyben kapott helyet és végigjátszotta a találkozót, sőt, nem túlzás kijelenteni, hogy csapata hőse volt, miután egy hazai tűzijátéknál másodperceken belül két alkalommal is blokkolta a gólba tartó labdát.

A 24 éves játékos teljesítményét a labdarúgás statisztikáival is foglalkozó portál, a sofascore.com is elismerte és Bese a honlaptól 8.5-ös osztályzatot kapott, a neve mellett 5 mentés, 3 blokkolt lövés, 3 megnyert párharc és egy sikeres csel is szerepel.

Pénteken a Le Havre 0-0-s döntetlent játszott aztán hazai pályán a Niort csapatával, Bese ezúttal is kezdőként, végig a pályán volt.

Portugália

Bíró Bence csapata, a második ligában sereghajtó Vitoria Guimares B hétfőn este játszik bajnokit a Penafiel ellen.

Nem lépett pályára az ugyancsak a portugál másodosztályban szereplő Benfica B-ben a 18 éves Csoboth Kevin, a keretbe sem nevezték a Farense elleni mérkőzésen (3-1).

Hollandia

A 18 éves Dobos Áron nem volt ott a keretben Fortuna Sittardnál, amely 5-0-ra kikapott a Zwolle otthonában.

Svájc

Kecskés Ákos és Vécsei Bálint csapata, a Lugano  bravúrosnak mondható 1-1-s döntetlent játszott a Basel otthonában. Vécsei végigjátszotta a mérkőzést, Kecskés viszont ezúttal a cserepadon ült.

Skócia

Bogdán Ádámot makacs sérülése és a vártnál hosszabban alakuló felépülése után már a kispadra leülhetett a Hibernian gárdájánál, a Hearts elleni győztes derbi (2-1) alkalmával.

Ausztria

A 18 éves, március hónap legjobb salzburgi játékosának megválasztott Szoboszlai Dominik nem került be a Red Bull Salzburg meccskeretébe a harmadosztályú Grazer AK ellen 6-0-ra megnyert kupaelődöntőn.  A LASK otthonában 2-0-val behúzott bajnokin viszont csereként beállva, a 80. perctől játszott a válogatott középpályás.

A Rapid Wiennél légióskodó középpályás, Szántó Tamás sem kapott szerepet csapata ugyancsak győztes elődöntőjén, a bécsiek 11-esekkel jutottak tovább a LASK Linz ellen. Mint ahogy kihagyta értelemszerűen az Innsbruck otthonában 2-0-ra megnyert hétvégi bajnokit is.

A 17 éves Bukta Csaba ezúttal kispados volt a Salzburg második csapatában, a Bundesliga 2-es Lieferingben, nem lépett pályára a hazai pályán 2-1-re elveszített, Austria Lustenau elleni mérkőzésen.

Dánia

Korcsmár Zsolt csapata, az FC Midtjylland 2-2-s döntetlent játszott az Esbjerg ellen a felsőházi rájátszás első fordulójában, és továbbra is második a tabellán, öt ponttal lemaradva a listavezető FC Köbenhavntól. A makacs sérüléssel bajlódó 30 éves magyar válogatott bekk ősz óta nem lépett pályára a bajnokságban.

Szlovákia

Mint ismert, hatalmas felháborodás övezte a magyar és a felvidéki szurkolók körében azt a szlovák törvénymódosítást, ami május 15-től betiltja a külföldi himnuszok nyilvános éneklését Szlovákiában, ha az adott eseményen nincs hivatalos küldöttség. Ez a DAC mérkőzéseire is vonatkozik, ahol hagyományosan eléneklik a drukkerek a magyar himnuszt minden találkozó előtt. A dunaszerdahelyi szurkolók körében természetesen ezúttal sem maradt el az éneklés, szombaton a Zilina elleni bajnokin teli torokból szólt a magyar himnusz.

A mérkőzést 1-0-ra megnyerte a DAC, így pontszámban utolérte riválisát a tabella második helyén. A rangadó egyetlen gólja Kalmár Zsolt átadásából született. Vida Kristopher a 71. percig volt a pályán, míg Vida Máté – Kalmárhoz hasonlóan – végigjátszotta a mérkőzést.

Holman Dávid góllal járult hozzá a Slovan Bratislava vasárnapi, az MFK Michalovce ellen aratott 4-1-s győzelméhez a szlovák bajnokságban. A pozsonyi gárda már a jövő héten bajnok lehet. Holman 70 percen át játszott ezúttal kezdőként a Slovanban, de így is a meccs egyik hőse lett a magyar középpályás. Légiósunk az 51. percben, még 1-1-s állásnál talált a 16-os vonalától a vendégkapuba, a gólpasszt egyébként a volt dunaszerdahelyi játékostól, Marin Ljubičićtól kapta.

A Slovan másik magyar légiósa, Guzmics Richárd ezúttal végig a kispadon ült.

Lengyelország

Nagy Dominik még a horvátok elleni Eb-selejtezőn sérült meg, de a hétvégén már visszatérhetett, sőt, végig is játszotta a Górnik Zabrze elleni idegenbeli, 2-1-re megnyert bajnokit.

Ukrajna

Kádár Tamás, a Dinamo Kijev magyar védője végigjátszotta a 11-es párbajig "fajult", Sahtar Donyeck elleni kuparangadót (1-1). A bajnoki listavezető végül büntetőkkel kiejtette a negyeddöntőben Kádár csapatát.

Horvátország

Gyurcsó Ádámot a 80. percben lecserélték, Kleinheisler László viszont végig a pályán volt a Hajduk és az NK Osijek 0-0-s rangadóján.

Kleinheisler a hét közben pedig csapatkapitányként lépett pályára az Inter Zapresic ellen, és a 91. percben gólpasszal járult hozzá az eszékiek idegenbeli, 3-1-s sikeréhez.

A mérkőzés összefoglalója, Kleinheisler gólpassza 4:34-nél:

Románia

Lang Ádámot ezúttal kimaradt a listavezető kolozsvári CFR keretéből, nélküle győzött csapata 1-0-ra az Astra ellen.

Görögország

Megyeri Balázs és Ugrai Roland csapata, az Atromitosz hétfőn játszik majd bajnokit.

Korhut Mihály kezdőként és végig játszott az Arisz együttesében, 2-0-ra kapott ki végül csapata a Panathinaikosz elleni rangadón.

Ciprus

A ciprusi első osztályban ezúttal a keretben sem volt Balogh Norbert, nélküle nyert 3-0-ra az APOEL az AEL Limasszol otthonában.

Törökország

Feczesin Róbert a kispadon ült végig, miközben csapata, a másodosztályú Adanaspor 4-3-ra kikapott otthon a Denizlispor gárdájától.

Kazahsztán

Hidi Patrik kezdőként végigjátszotta az Irtis Pavlodar mérkőzését, csapata 2-0-ra győzött a Taraz gárdája ellen.

Eppel Márton kispados volt a Kayrat Almatiban, nélküle győztek végül társai az Okzhetpes elleni bajnokin (4-1).

USA

Megszerezte első idénybeli gólját Nikolics Nemanja, a Chicago Fire magyar támadója, találata pedig pontot ért a Toronto FC elleni, 2-2-re végződött MLS-bajnokin. Nikolics kezdőként, a 69. percig volt a pályán, gólját hét perccel lecserélése előtt lőtte.

Eközben Stieber Zoltán a kispadról nézte végig a D.C. United komoly hazai vereségét (0–4) a Los Angeles FC ellen - a találkozón egy nagyon csúnya belépő miatt kiállították a hazaiak angol csillagát, Wayne Rooneyt.

Baráth Botond végig játszott, Németh Krisztián csereként a 70. percben állt be, Sallói Dánielt viszont sérülése miatt nem nevezte a Sporting Kansas City a Cincinnati otthonában lejátszott 1-1-s hétvégi bajnokira.

Arab Emirátusok

Dzsudzsák Balázs kezdőként végigjátszotta csapata, az al-Ittihad Kalba bajnoki meccsét az al-Fujairah otthonában. A magyar válogatott szélső nem tétlenkedett: előbb látványos gólt szerzett, majd távoli, a felső lécen landoló szabadrúgása utáni kipattanóból talált be csapata. Ezt követően fordítottak a hazaiak, de a hajrában Dzsudzsák gólpasszából az MTK-kölcsönjátékos Myke Bouard Ramos beállította a 3-3-as végeredményt.

Irán

Koman Vladimir kezdőként végig a pályán volt a Sepahan csapatában, amely 0-0-s döntetlent játszott a Nassaji Mazandaran gárdájával, és a tabella 3. helyén áll, két pontra a második, Georges Leekens vezetésével remekül szereplő Tractor Sazi mögött.

66 ezer szurkoló, 8 millió dollár: A bukott magyar kapitány a 26. csapatánál király lett - videó
Georges Leekens ment, látott és most győz is: a hét hónap alatt már a harmadik kontinensen és már karrierje 26. csapatánál dolgozó volt magyar kapitány egy olyan csapatnál dolgozik egyelőre sikerrel - és lett "király" -, amelynek csak a neve vicces, ám a jövője fényes lehet.

Dél-Korea

Novothny Soma ismét pályára lépett a dél-koreai másodosztályú Busan I'Park FC-ben, az Újpestről Ázsiába igazolt csatár 61 percet kapott kezdőként a Daejeon Citizen ellen 2-1-re megnyert bajnokin. Csapata öt forduló után a 3. helyen áll.

Hongkong

A hongkongi élvonalban szereplő Kitchee magyar válogatott középpályása, Vadócz Krisztián hétfőn léphet pályára a Southern District elleni bajnokin.