Fotó: BBC

BL: Tuchel a 3-0 ellenére is elégedett; Manchesterbe üzentek a Bayern-szurkolók - visszhangok, videók

A Bajnokok Ligája-negyeddöntők keddi játéknapjának legérdekesebb pillanatai, szereplői és nyilatkozatai. Visszhangok.
Póczik Dávid 2023. április 12., szerda 9:10
Fotó: BBC
Szerző: Póczik Dávid 2023. április 12., szerda 9:10

BAJNOKOK LIGÁJA-NEGYEDDÖNTŐK, 1. MÉRKŐZÉS:

Manchester City - Bayern München 3-0 (Rodri 27., B. Silva 70., Haaland 76.)

Benfica - Internazionale 0-2 (Barella 51., Lukaku 82. - 11-esből)

"Bután hangzik, hogy elégedett vagyok, mert 3-0-ra kikaptunk"

Pep Guardiola (vezetőedző, Manchester City): - Pontosan tudom, hogy fog kijönni a Bayern a visszavágóra. Ha nem teljesítünk jól, akkor képesek egy, kettő, de akár három gólt is lőni. Ezt én is tudom és a játékosok is tudják. A mai egy hihetetlen eredmény volt, de a visszavágón hatalmas felelősséggel kell játszanunk a saját játékunkat. (theathletic.com)

Thomas Tuchel (vezetőedző, Bayern München): - Az eredmény szempontjából nagyon nehéz mit mondani, de a teljesítmény szempontjából nem. Tetszett ahogy játszottunk, nagyon elégedett vagyok az első 70 perccel, azonban brutálisan megbüntettek minket, szinte a semmiből jött Rodri ballábas gólja. Nagyon jó első félidőt, és még jobb második félidőt játszottunk. Ha megszereztük volna a megérdemelt gólt, a lendület teljesen a mi irányunkba fordulhatott volna. Nagyon boldog voltam a látottakkal a pálya szélén, és most is elégedett vagyok a teljesítményünkkel. Ez nagyon bután hangzik, mert 3-0-ra kikaptunk. (BT Sport)

Rodri (középpályás, Manchester City): - Ez egy nagyszerű eredmény számunkra, de nem csak az eredmény volt nagyszerű, hanem az is, hogy a csapat ilyen jól játszott, és hogy milyen erőfeszítéseket tettünk. Az az intenzitás és a vágy, amivel minden mérkőzésre készülünk, elég figyelemre méltó a szezon ezen szakaszában. Számomra ma a védekezés volt a kulcs, ott is jók voltunk. Nagyon különleges számomra, hogy egy olyan pillanatban segíthettem a csapatnak, amikor egy kicsit küszködtünk. Azt hiszem, a gól akkor egy kis önbizalmat adott nekünk, nagyon-nagyon boldog vagyok miatta. (BT Sport)

Joshua Kimmich (középpályás, Bayern München): - Nagyon fáj az eredmény, hiszen az első hatvan percben jól játszottunk. A második gól után hibát hibára halmoztunk védekezésben, míg a túloldalon sok helyzetet kihagytunk. Nehéz estén vagyunk túl. (Prime Video)

Simone Inzaghi (vezetőedző, Inter): - Nagyon elégedett vagyok, közelebb kerültünk az elődöntőhöz, de jön a visszavágó, ami nehéz lesz. A Benfica egy akarattal és bátorsággal rendelkező Inter ellen bukott el. A Benfica egy nagyon erős csapat, ugyanezt a játékot kell majd játszanunk Milánóban is. Az első félidővel is elégedett vagyok, mert nehéz itt játszani egy ilyen erős csapat ellen, de egyértelmű, hogy az első gólunk bátorságot adott nekünk. Tíz nap alatt ez a harmadik meccs, pokoli a program, de mi vagyunk az Inter, nem vehetünk félvállról egyetlen mérkőzést sem, legyen az a bajnokság, a Bajnokok Ligája vagy az Olasz Kupa. Hozzászoktam a kritikához, ez a munkám része. Sok mindent hallottunk és olvastunk, de csendben voltunk, és ma este látták a teljesítményünket. A támadók nagyon jól dolgoztak, akár Lukaku, akár a többiek. Most már az összes támadó rendelkezésemre áll, és mind a négyen képesek nagyon magas szinten játszani. (newsinfrance.com)

A meccs embere

A City második gólját Bernardo Silva szerezte, akit később a mérkőzés emberének is megválasztottak. A portugál játékos az 59. percben pazar cselsorozatot mutatott be a Bayern-védők között.

Bernado silva with a phenomenal dribble against Bayern Munich's defense. 59'
by u/dragon8811 in soccer

"Glazerék, Mansour sejk, minden autokrata kifelé! A futball az embereké."

A Bayern München szurkolói kedd este megmutatták, mit gondolnak a Manchester City (Mansour sejk) és a Manchester United (Glazer család) tulajdonosairól.

Inter-szurkolók Lisszabonban

Több tucat Inter-szurkoló kísérte el a csapatot Lisszabonba, akik a lefújás után okkal reménykedhetnek benne, hogy a milánói csapat 2010 után újra a BL-elődöntőbe jut.

Haaland újabb rekordja

Erling Haaland - minden sorozatot figyelembe véve - ebben a szezonban a 45. gólját szerezte, ami a legtöbb gól, amit Premier League-játékos valaha egy szezonban szerzett.

Szerdán 21.00-tól folytatódnak a Bajnokok Ligája küzdelmei.

Sallai Roland
A Kicker szerint a nyári átigazolási szezonban eldől, hogy a Freiburg magyar játékosa, Sallai Roland hosszabbít vagy távozik.