BL: A Newcastle kiütötte a PSG-t, a címvédő nyerni tudott Lipcsében - videók

A Bajnokok Ligája csoportkörének második fordulójában a Newcastle nagyon könnyen elintézte a PSG-t, nem hozott gólt a Dortmund-Milan rangadó, nyert a City, a Lazio a 96. percben gyűjtötte be a három pontot.
Csakfoci.hu 2023. október 4., szerda 23:01
Szerző: Csakfoci.hu 2023. október 4., szerda 23:01

Csalódást hozott a nap rangadója. A Dortmund és a Milan sem a tőle várt játékot hozta. Az első félidőben ugyan mindkét kapu előtt akadtak kisebb lehetőségek, de gól nem született. A legnagyobb helyzet Giroudé volt, de közelről fölé emelt.

A második félidő elején Pulisic gólt szerezhetett volna volt csapata ellen, de 8 méterről Kobelba vágta a labdát. A hajrában Chukwueze egy perc alatt két nagy helyzetet is kihagyott, előbb a kapu mellé tekert, majd közeli ziccerét bravúrral védte Kobel. Érdekesség, hogy két forduló után a Dortmund és a Milan is gólképtelen még.

A címvédő Manchester City dominálta az első félidőt a Leipzig otthonában, Foden révén a vezetést is megszerezte. Szünet után azonban feltámadtak a hazaiak és Openda egy kontra végén egyenlített. Alvarez 84. percben szerzett gyönyörű tekerésével eldőlt a meccs, a legvégén Doku állította be a végeredményt. Gulácsi Péter felépülése után már a kispadon volt, Orbán Wili továbbra is sérült.

A Newcastle a vártnál sokkal könnyebben intézte el a PSG-t. A szünetben Almiron és Burn góljával már 2-0-ra vezettek az angolok, az első találat előtt Marquinhos hibázott óriást. A második félidőben pedig Longstaff kemény löketét védte be Donnarumma, majd a 91. percben Schär lőtt bombagólt 23 méterről. A párizsiak erejéből csak a szépítésre futotta.

Bajnokok Ligája, csoportkör, 2. forduló:

E csoport

Celtic - Lazio 1-2 (Furuhashi 12., ill Vecino 29., Pedro 96.)

Korábban játszották:
Atlético Madrid - Feyenoord 3-2 (Morata 12., 47., Griezmann 45., ill. Hermoso 7. (öngól), Hancko 34.)

F csoport

Dortmund - AC Milan 0-0
Newcastle - PSG 4-1 (Almiron 17., Burn 39.,  Longstaff 50., Schär 91.,ill. Hernandez 56.)

G csoport

Crvena zvezda - Young Boys 2-2 (Ndiaye 35., Bukari 88., ill. Ugrinic 48., Itten 61.)
Leipzig - Manchester City 1-3 (Openda 48., ill. Foden 25., Alvarez 84., Doku 92.)

H csoport

Porto - Barcelona 0-1 (Ferran Torres 45.)

Antwerpen - Sahtar Donyeck 2-3 (Muja 3., Balikwisha 34., ill. Sikan 48., 76., Rakitskiy 71.)

BL: Az Atlético kétszer is felállt hátrányból, Griezmann és Morata mentette meg a spanyolokat - videó
Az Atlético Madrid 0-1-ről és 1-2-ről is fel tudott állni és végül 3-2-re legyőzte a Feyenoordot. Az Antwerpen hazai pályán kapott ki a Sahtartól.
Nikola Serafimov
Nikola Serafimov új szerződést kötött a Fehérvárral, így az északmacedón válogatott védő minden bizonnyal marad a nyár után is a Vidinél. (Nemzeti Sport)
Lucas
A Fehérvár elleni mérkőzés az utolsó előtti hazai meccse lehetett a Kisvárda 34 éves csapatkapitányának, Lucasnak, aki összesen kilenc év után távozhat az idény végén csapatától. (Nemzeti Sport)
Angliában még mindig azt hiszik, aláírt fehérvári szerződése ellenére megtarthatják a Vidihez tartó George Dobsont.