BL: "60 percen át jobbak voltunk a Realnál", 16 éves átkot tört meg a Milan - visszhangok

A Bajnokok Ligája-negyeddöntők visszavágóinak keddi játéknapjának legérdekesebb pillanatai, szereplői és nyilatkozatai. Visszhangok.
Póczik Dávid 2023. április 19., szerda 9:46
Szerző: Póczik Dávid 2023. április 19., szerda 9:46

BAJNOKOK LIGÁJA-NEGYEDDÖNTŐ VISSZAVÁGÓ:

Chelsea – Real Madrid 0-2 (Rodrygo 58., 80) Továbbjutott a Real, kettős győzelemmel (4-0)
Napoli – AC Milan 1-1 (Osimhen 93., ill. Giroud 43.) Továbbjutott a Milan (2-1)

"Szív, energia, hit"

Frank Lampard (vezetőedző, Chelsea): - Hatvan percen át nagyon jól játszottunk, megvoltak a lehetőségeink, azonban ezen a szinten ezeket ki kell tudni használni. Meg kell nézni, hol tartunk ebben a szezonban, és min kell változtatnunk a továbbiakban. Hibáztunk az első gólnál, mert nagy területet adtunk nekik.

Hatvan percen át mi voltunk a jobbak egy világklasszis ellenféllel szemben, azt a szintet kell mostantól hoznunk.

(uefa.com)

Carlo Ancelotti (vezetőedző, Real Madrid): - A mai meccsen nagyon meg kellett szenvednünk a győzelemért, de erre számítottunk egy olyan csapat ellen, mint a Chelsea egy ilyen fontos meccsen. Kezdetben okoztak nehéz pillanatokat nekünk a bal oldalon, de megoldottuk. (uefa.com)

Stefano Pioli (vezetőedző, AC Milan): - Úgy gondolom, hogy az 1-0-s előny az első mérkőzésen egyrészt segített nekünk, másrészt pedig blokkolt minket. Úgy döntöttünk, figyelembe véve, hogy Osimhen ott volt a pályán, egy kicsit mélyebben játszunk és lezárjuk azokat a területeket, ahol veszélyes lehet.

Hatalmas szerepet vállalt minden játékosom, bíztunk egymásban és a játékunkban, hogy legyőzünk egy nagyszerű Napolit, amely mindkét mérkőzésen gondot okozott nekünk. Szívvel, energiával és hittel nyertünk.

(espn.com)

Fikayo Tomori (hátvéd, AC Milan): - Sokan leírtak minket a mérkőzés előtt, de megérdemeltük, hogy itt legyünk. Majdnem kapott gól nélkül hoztuk le a párharcot, és remekül néztünk ki az ellentámadásoknál is.

A másik negyeddöntős meccset a kanapémon fogom nézni, mert nagyon fáradt vagyok!

- Magunkért aggódtunk, most nyugodtak vagyunk, és várjuk, hogy kivel játszunk. Lehetne az Inter, ami egy szép elődöntő lenne, de a Benfica is egy erős csapat. (BT Sport)

16 év

Több tucatnyi AC Milan-szurkoló kísérte el a csapatot Nápolyba, akik 16 év után ünnepelhettek újra BL-elődöntőbe jutást, míg a játékosok a pályára rohantak a végső hármas sípszót követően.

A piros-feketék legutóbb 2007-ben játszottak BL-elődöntős mérkőzést, akkor így nézett ki a milánóiak csapata:

Kiesés, vezéráldozatokkal

Luciano Spallettinek a 34. percben Matteo Politanót és Mario Ruit is le kellett cserélnie a Napoli-Milan találkozón. Politano bal bokája és térde sérült meg, ráadásul mindkét játékos mankón hagyta el a stadiont a mérkőzés után.

A meccs embere

Rafael Leao a saját térfeléről indult és vágott le egy hatalmas sprintet Olivier Giroud vezető találata előtt. A portugál szélsőt választották a meccs emberének.

Rémálom

Frank Lampard mérlege a legutóbbi 18 mérkőzésén vezetőedzőként: 1 győzelem, 2 döntetlen, 15 vereség...

A Chelsea 1993 novembere óta először veszített el négy egymást követő tétmérkőzést, míg 1980-81 óta először fordult elő, hogy egy szezonban több mint 18 mérkőzésen nem szerzett gólt.