Marko Dmitrovic (korábbi magyar klubja: Újpest, jelenlegi csapata: Eibar, értéke: 1 millió euró): Újpesten és Anglián keresztül vezetett az útja a spanyol élvonalig. Míg az NB I-ben váltakozó sikerű párharcot vívott Balajcza Szabolccsal, a szigetországban, majd a harmadik Duchatalet-csapatnál, az Alcórconnál, illetve jelenlegi klubjánál, az Eibarnál is elsőszámú hálóőr lett. 16 La Liga-meccsen védett az ősszel (ez már több, mint ahányszor nálunk pályára lépett), a spanyol bajnokságban meglepetésre a 8. helyen álló gárda alapembere az egyszeres szerb válogatott kapus, aki a Real Madrid és a Barcelona ellen is védhetett már.
Matthew Lowton (FTC, Burnley, 3,5 millió euró): 2009 januárjában, mindössze 19 évesen került kölcsönbe az FTC-hez, és bár szorgos fiatal játékosnak tűnt, de nem tudott kiemelkedni az NB I-ből sem. A nagy váltás három évvel később jött el nála, akkor lett a Sheffield United helyett az Aston Villa játékosa, és innen indult el felfelé a karrierje. A Villában összesen 72 mérkőzésen játszott a Premier League-ben a jobb bekk, 2 gólt is szerzett, hogy aztán 2015-ben a Burnley csapatához igazoljon. Az első, feljutással végződött Championship-idényében 27 bajnoki találkozón játszott, gólt is szerzett, majd klubjával már a második idényben szerepel újra a PL-ben, az előző idényben alapember volt 36, mindig kezdőként lejátszott bajnokijával, ebben a szezonban pedig egyelőre 13 mérkőzésen volt a pályán az elitligában. Csapata pedig nem mellesleg a 6. helyen áll a PL-ben.
Mateo Pavlovic (FTC, Angers, 600 ezer euró): Az FTC egykori horvát tornya Németországban nem maradhatott (második) visszatérését követően, nem tartott rá igényt a Werder Bremen. Így került Franciaországba, ahol előbb a második csapatban pallérozódott, majd az ősszel már a Ligue 1-ben is bemutatkozhatott. 11 találkozón 1 gólt is szerzett – a Balotelli-féle Nice otthonában – miközben hat sárgát is összegyűjtött. Stabil csapattagnak számít a francia élvonal egyik kiesőjelöltjénél.
Benjamin Angoua (Honvéd, New England, 1 millió euró): Az elefántcsontparti hátvéd/védekező középpályás négy éven át, 2006 és 2010 között volt a Honvéd játékosa, 79 NB I-es meccsen szerepelt összesen. Innen Franciaországba vezetett az útja, volt a Valenciennes és a Guingamp futballistája is, majd a nyártól - kölcsönben - az MLS-ben szereplő és Németh Krisztiánt is foglalkoztató New England Revolution játékosa lett, alapember a bostoni gárdánál.
Cristian Ramírez (FTC, Krasnodar, 2,5 millió euró): Posztján az NB I egyik legjobb játékosa volt, a nyáron váltott, a Fradi mezét az orosz Krasnodaréra cserélte. Itt is fontos eleme lett gyorsan a csapatnak, 13 találkozón játszott az ősszel a Premjer Ligában, annak is az egyik élcsapatában (a 4. helyen áll a klubja). A 23 éves ecuadori válogatott balhátvéd képességei alapján még az orosz bajnokságnál is bőven feljebb juthat majd.
Khaly Thiam (MTK, Dinamo Moszkva, 450 ezer euró): A Kaposvár, majd az MTK egykori játékosa amerikai és török kaland után vágott neki a moszkvai útnak, egyelőre kölcsönben hagyta el a budapesti kék-fehéreket. A szenegáli védekező középpályást sérülések is hátráltatták az ősszel, így kevesebbet játszhatott, mint szeretett volna a Dinamóban, de ha egészséges lesz, alapember lehet majd az orosz ligában is.
Somália (FTC, Toulouse, 2 millió euró): A brazil védő, szélső, középpályás, aki több poszton is megfordult a Ferencvárosban, mígnem olyan formába lendült, ami felhívta rá a francia Toulouse figyelmét is. Az FTC magyar szinten kiemelkedő összegért adta el a Ligue 1-be, a ma már 28 éves légiós pedig meghálálta új klubja bizalmát azóta. 72 élvonalbeli találkozón szerepelhetett az utóbbi bő két évben, hiába volt öt kisebb-nagyobb sérülése is azóta. Ősszel a világ legdrágább játékosa, Neymar, illetve a PSG ellen is szerepelhetett, 15 meccset játszott az ősszel a Ligue 1-ben a mai nappal bezárólag.
Muhamed Besic (FTC, Everton, 5 millió euró): Minden idők legdrágábban eladott NB I-es játékosa Angliában próbált és összességében talált is szerencsét azután, hogy a Fradinál a hazai élvonal egyik legjobbjává nőtte ki magát. A bosnyák válogatottal járt a 2014-es világbajnokságon is, az argentinok elleni mérkőzés után a nemzetközi sajtó kiemelten foglalkozott a Lionel Messivel szemben nyújtott kiemelkedő teljesítményével. Az Evertonnál ugyan egy súlyos és több kisebb sérülés is nehezítette sorsát, de 2014 óta így is 37 Premier League-találkozón szerepelhetett, állandó tagja szinte a meccskeretnek, amikor egészséges.
Diego (Honvéd, Reims, 1,5 millió euró): A Honvéd egykori brazilja Benjaminhoz hasonlóan négy évet töltött el Kispesten és már lassan hét évet Franciaországban. Előbb a másodosztályú Tours légiósa volt a védelem és a középpálya bal oldalán is bevethető játékos, majd 2012-ben a jelenleg a Ligue 2-t vezető Reims futballistája lett. Az idei talán a legjobb idénye eddig: 18 meccsen 5 góllal segítette csapatát a feljutási harcban, kihagyhatatlan játékosnak számít, és a francia másodosztályban, valamint az élvonalban (itt is járt jelenlegi klubjával 2012 és 2016 között) összesen több mint 200 meccset játszott már.
Enis Bardhi (Újpest, Levante, 1,5 millió euró): Az egyik legfrissebb távozó az NB I-ben, aki be is tudott robbanni a La Ligában is. Remekül kezdett a macedón válogatott futballista a topbajnokságban, 4 gólt is szerzett már, és bár október vége óta nem volt eredményes, és csapata is megtorpant picit, remek véleménnyel vannak róla a spanyolok, és az egyik legígéretesebb nyári igazolásnak tartják.
Zé Luis (Videoton, Szpartak Moszkva, 5 millió euró): A zöld-foki szigeteki válogatott csatár a 2013-14-es idényben, kölcsönben légióskodott Fehérváron, és az élvonal egyik legjobb játékosának számított. Nálunk 9 találatig jutott, majd visszatért Bragába, hogy aztán a portugálok eladják 6,5 millió euróért a Szpartak Moszkvának. A jelenleg 26 éves támadó bajnoknak és Szuperkupa-győztesnek is mondhatja már magát az orosz fővárosban, az ősszel pedig a Bajnokok Ligájában is szerepelhetett, sőt, a Maribor és a Sevilla ellen be is talált az elitszériában.
A játékosok összértéke: 24 millió 50 ezer euró