Fotó: Sas Gábor

BL-selejtező: Nagy védelmi hibák okozták a Fradi kiesését - az EL-playoffban folytatja a magyar bajnok

A Qarabag szétszedte a Fradi védelmét a visszavágón, így a magyar bajnok számára véget ért a BL-selejtező.
Nyikes Zoltán 2022. augusztus 9., kedd 21:55
Szerző: Nyikes Zoltán 2022. augusztus 9., kedd 21:55

A Bajnokok Ligája-selejtező harmadik fordulójának visszavágóján a Ferencváros hazai pályán fogadta a Qarabagot. Sztanyiszlav Csercseszov vezetőedző két helyen változtatott az első meccshez képest, a védelem közepén Rasmus Thelanders és Adnan Kovacevic kapott lehetőséget a sérült Samy Mmaee, valamint a kispadon helyet foglaló Mats Knoester helyett.

Nem indult jól a találkozó a Fradi szempontjából, az első percben máris nagy helyzetet hagyott ki a Qarabag, Sheydayev lőtt 11 méterről fölé - az akció végén ugyan az asszisztens lest jelzett, de a lassítások alapján ezt valószínűleg megadták volna, ha betalál a vendégek játékosa.

Lendületben maradtak az azeriek és ennek meg is lett az eredménye: a 7. percben Kovacevic hátul eladta a labdát, amire lecsaptak a vendége, Kady passzolt Zoubirhoz, aki az ötös sarka elől, 7 méterről kilőtte a jobb alsót.

Két minutummal később akár egyenlíthetett is volna a Fradi, miután Esiti szép passzát Tokmac becsúszva adta középre, majd egy igazítás után Boli lőtt 11 méterről, de épp középre, így a kapus védeni tudott.

A legnagyobb Fradi-helyzet Tokmac előtt adódott az első félidőben? Traoré fejjel hozta ziccerbe a norvég játékost, aki már csak a kapusra vezethette rá a labdát, de a lövése 11 méterről nem volt elég erős, így Magomedaliyev leért a jobb alsóhoz.

Tokmac nagy ziccert hibázott. Fotó: Sas Gábor

A 32. percben ismét Dibusz volt munkában, Zoubir éles szögből, de a kapuhoz közel vette célba ismét a rövid jobb alsót, a Fradi-kapus ezúttal leért és szögletre mentett.

A 44. percben másodperceken belül két gólt is lőhetett volna a Qarabag, Dibusz előbb Zoubir ziccerét védte, majd Kady lövésénél ért le a jobb alsóba.

Akárcsak az elsőt, a második félidőt is jobban kezdte a Qarabag, és sajnos ez ezúttal is gólba került a Fradinak.  Az 54. percben Kady a 16-oson belül megtolta a labdát Thelander mellett, majd az alapvonalról középre adott, ahol a kapu torkában Wadji a léc alá lőtt.

Öt minutummal később ismét Tokmac előtt adódott helyzet, miután Zachariassen csúsztatott elé, de a norvég támadó hosszan vette át a labdát, így a kimozduló kapusban elakadt a kísérlet. A 67. percben könnyen eldőlhetett volna a továbbjutás sorsa, de Wadji fejese a kapufáról kifelé pattant.

A második félidőben a Ferencváros nem igazán jelentett veszélyt a Qarabag kapujára, így nem igazán lehetett látni, hogy hogyan jöhetne vissza a meccsbe a Fradi. A 78. percben pedig teljesen elszálltak a remények: a vendégek teljesen kijátszották a Fradi védelmét, a végén Wadji a jobb sarokba helyezte a ziccert, 0-3.

Traoré szerezte a Fradi becsületgólját. Fotó: Sas Gábor

A szépítés végül még összejött a Ferencvárosnak Adama Traoré révén a 86. percben, ennél közelebb azonban már nem tudott kerülni ellenfeléhez a magyar csapat.

A visszavágó alapján a Qarabag győzelme és továbbjutása megérdemeltnek mondható, az azeri együttes támadásaira nem volt ellenszere a Fradi védekezésének. A Fradi így az Európa Liga-playoffban folytatja a nemzetközi szereplését, az ellenfél nagy valószínűség szerint az ír Shamrock Rovers lesz, amely az első meccsen 3-1-re megverte a macedón Shkupit.

Bajnokok Ligája-selejtező, harmadik kör, visszavágó

Ferencváros–Qarabag 1-3 (A. Traoré, 86., ill. Zoubir 7., Wadji 54., 78.)
Továbbjutott: a Qarabag, 4-2-es összesítéssel.

FTC: Dibusz - Botka, Thelander, Kovacevic (Knoester, 51.), Civic (Pászka, 84.) - Laidouni, Esiti (Vécsei, 51.), Zachariassen - Traoré, Boli (R. Mmaee, 61.), Tokmac (Marquinhos, 84.).

Qarabag: Magomedaliyev - Vesovic, Mustafadze, B. Hüseynov, Bayramov - Garayev (Romao, 86.), Jankovic (R. Almeida 58.), Kady - Sheydaev, Wadji (Owusu, 81.), Zoubir (L. Andrade, 86.).

A Chelsea-ből igazolt gólvágót a Leipzig, Madridból kaphat csapattársat Cristiano Ronaldo - külföldi körkép
A legfontosabb és legérdekesebb keddi hírek a külföldi foci világából és a nemzetközi átigazolási piacról.
A Dortmund is vinné
Kerkez Milos
A TEAMtalk szerint az angol topcsapatok mellett már egy német gigász is szerződtetné a magyar válogatott védőt.
Gera kipróbálná magát külföldön
Gera Dániel elmondta, ha rajta múlik, Magyarországon belül már nem szeretne váltani, külföldön viszont még kipróbálná magát. (M4 Sport)