PL: Lecsúszott az Arsenal a BL-ről, könnyes búcsú Terry-től, Kane álomformában - eredmények, videók

Elképesztően gólgazdag volt a Premier League utolsó fordulója, amely fontos kérdésekre adott még választ.
Dudás Gábor 2017. május 21., vasárnap 15:57
Szerző: Dudás Gábor 2017. május 21., vasárnap 15:57

A Premier League 38. fordulója például választ adott arra a kérdésre is, melyik két csapat indulhat a bajnok Chelsea és a második Tottenham mellett a Bajnokok Ligájában. A Manchester City a Watford 5-0-s idegenbeli kiütésével szerezte meg a harmadik helyet, a Liverpool pedig a Middlesbrough legyőzésével biztosította be BL-indulását.

Az Arsenal viszont hiába verte a 14. perctől emberhátrányban játszva is az Evertont (3-1), nem indulhat el a következő idényben a legrangosabb európai kupasorozatban.

A bajnoki fiesztát ülő Chelsea John Terry-t is elbúcsúztatta a 26. percben történt lecserélésével, zúgott a vastaps és potyogtak a könnyek az ikon utolsó sétája alatt. A Kékek 5-1-re verték a már kiesett Sunderlandet, méghozzá korai hátrányból fordítva.

Az ezüstérmes Tottenhamben megint villogott a legutóbbi meccsén mesternégyest szerző gólkirály (29 találat összesen), Hary Kane, az angol válogatott támadó ezúttal mesterhármasig jutott a Hull City elleni 7-1(!) során.

A Manchester United Premier League-történetének legfiatalabb csapatával állt fel a Crystal Palace elleni bajnokin (22 év, 284 nap volt az átlagéletkor), de így is hozta a kötelező három pontot, a góllal debütáló Harrop mellett Pogba is eredményes volt az első 20 percben, kialakítva a 2-0-s végeredményt.

A tavalyi bajnok Leicester a Bournemouth elleni 1-1-s döntetlennel köszönt el a szurkolóktól, a címvédő így nem került be végül a legjobb tíz közé.

TABELLA: A Premier League végeredménye itt!

PREMIER LEAGUE, 38. FORDULÓ

Chelsea – Sunderland 5-1 (Willian 8., Hazard 51., Pedro 77., Batshuayi 90., 93., ill. Manquillo 3.)

Hull City – Tottenham Hotspur 1-7 (Clucas 66., ill. Kane 11., 13., 72., Alli 47., Wanyama 69., B. Davies 84., Alderweireld 87.)

Watford – Manchester City 0-5 (Kompany 5., Agüero 23., 36., Fernandinho 41., G. Jesus 58.)

Liverpool – Middlesbrough 3-0 (Wijnaldum 46., Coutinho 51., Lallana 56.)

Arsenal – Everton 3-1 (Bellerin 8., A. Sánchez 27., Ramsey 91., ill. Lukaku 58. – 11-esből)

Manchester United – Crystal Palace 2-0 (Harrop 15., Pogba 19.)

Burnley – West Ham United 1-2 (Vokes 23., ill. Feghouli 27., Ayew 72.)

Leicester City – Bournemouth 1-1 (Vardy 51., ill. Stanislas 1.)

Southampton – Stoke City 0-1 (Crouch 60.)

Swansea City – West Bromwich Albion 2-1 (Ayew 72., Llorrente 86., ill. J. Evans 33.)