BL-selejtezők: Saját nevelésű támadója mesterhármasával fél lábbal már továbbjutó a Benfica, nagy bajban a Rangers – eredmények, videók

A Bajnokok Ligája-selejtező harmadik fordulójának keddi játéknapján háromgólos előnyt szerzett a Benfica, de a belga Union Saint-Gilloise is magabiztosan nyert a Rangers ellen.
Nyikes Zoltán 2022. augusztus 2., kedd 23:10
Szerző: Nyikes Zoltán 2022. augusztus 2., kedd 23:10

A Dinamo Zagreb kedden este 2-1-re nyert a Ludogorec vendégeként, így kedvező helyzetből várhatja a jövő heti hazai visszavágót a labdarúgó Bajnokok Ligája selejtezőjének 3. fordulójában. A PSV Eindhoven sokáig vezetett a Monaco vendégeként, a hazaiak azonban a 80. percben Axel Disasi góljával egyenlíteni tudtak, a párharc így teljesen nyílt maradt a jövő heti hollandiai visszavágóra.

A portugál Benfica házigazdaként 4-1-re legyőzte a dán Midtjylland csapatát. A hazaiak saját nevelésű, 21 éves csatára, Goncalo Ramos mesterhármassal járult hozzá a sikerhez. A visszavágókat a jövő héten rendezik. A párharcok győztesei a BL-selejtező utolsó fordulójába jutnak, a vesztesei pedig átkerülnek az Európa-liga-selejtező utolsó körébe. (MTI)

Eredmény, 3. forduló, első mérkőzés:

PFC Ludogorec (bolgár)-Dinamo Zagreb (horvát) 1-2 (Tekpetey 22., ill. Peric 6., Padt 9. - öngól)

Peric 0-1

Padt, öngól 0-2

Tekpetey 1-2

AS Monaco (francia)-PSV Eindhoven (holland) 1-1 (Disasi 80., ill. Veerman 38.)

A meccs összefoglalója

Union Saint-Gilloise (belga) - Rangers FC (skót) 2-0 (Teuma 27., Vanzeir 76. - 11-esből)

Teuma 1-0

Vanzeir 2-0

Benfica (portugál)-Midtjylland FC (dán) 4-1 (G. Ramos 17., 33., 61., E. Fernandez 40., ill. P. Sisto 77. - 11-esből)

korábban játszották:
Sheriff Tiraspol (moldovai)-Viktoria Plzen (cseh) 1-2 (Akanbi 36. – 11-esből, ill. Chory 41. – 11-esből, Bucha 55.)