Fotó: isport.blesk.cz

BL: Eddig úgy néz ki, hogy a cseh bajnokhoz kell mennie a Fradi-Qarabag továbbjutójának – videó

A Plzen a Sheriff otthonában szerzett előnyt a Bajnokok Ligája-selejtező harmadik fordulójának keddi játéknapján.
Nyikes Zoltán 2022. augusztus 2., kedd 21:20
Szerző: Nyikes Zoltán 2022. augusztus 2., kedd 21:20

A cseh Viktoria Plzen kedden hátrányból fordított és 2-1-re nyert a moldovai Sheriff Tiraspol vendégeként a labdarúgó Bajnokok Ligája selejtezőjének 3. fordulójában. Az első mérkőzés 1-1-es félidejét követően Pavel Bucha szerezte meg a győztes gólt az 55. percben.

A párharc győztese a BL-selejtező utolsó fordulójában a Ferencvárossal vagy az azeri Qarabaggal találkozik, a vesztes pedig átkerül az Európa Liga-selejtező utolsó fordulójába.

Eredmény, 3. forduló, első mérkőzés:

Sheriff Tiraspol (moldovai)-Viktoria Plzen (cseh) 1-2 (Akanbi 36. - 11-esből, ill. Chory 41. - 11-esből, Bucha 55.)