Fotó: thesun.co.uk

Vb 2022: Döbbenetes ziccereket hagyott ki Lukaku, kizúgtak a belgák Marokkó és Horvátország mögött - eredmények, videók

A szünetben beállt Romelu Lukakunak üres kapura sem ment, a döntetlennel pedig elbúcsúztak a világbajnokságtól a sokkal többre hivatott belgák.
Budai László 2022. december 1., csütörtök 17:56
Szerző: Budai László 2022. december 1., csütörtök 17:56

A 2022-es vb F-csoportjának harmadik, utolsó fordulójában a meglepetésre három ponttal csak a harmadik helyen álló Belgium a csoportelső, de négy pontjával szintén nem biztos továbbjutó Horvátországgal találkozott. Míg a második marokkóiaknak a már kiesett kanadaiakat kellett legyőzniük a biztos továbbjutásért.

Horvátország-Belgium

10 másodpercre volt szükségük a horvátoknak, hogy kis híján betaláljanak, de Perisic 16 méteres lökete egy kevéssel elment a bal kapufa mellett.

A 12. percben a belgák is közel kerültek az ellenfél kapujához: Mertens kapott jó ütemben kiugratást, majd jobbról, a kapu előtt a hosszú felé passzolt, Carrasco balról, kiszorított szögből lőtt, de blokkoltak a horvátok. Egy percre rá De Bruyne vágtatott végig a pályán, remekül tálalt Mertenshez, ő viszont nagy helyzetben csúnyán fölé lőtt.

A 16. percben Carrasco szabálytalankodott Kramariccsal szemben a 16-oson belül, amiért a játékvezető büntetőt ítélt, de mivel az esetet megelőző beívelésnél lest látott a VAR, így mégsem jutottak 11-eshez a horvátok.

Amilyen eseménydús volt az első negyedóra, annyira unalmasan telt a szünetig hátralévő 30 perc, amely egy komolyabb lehetőséget sem hozott.

A folytatásra érkezett az Inter támadója, Romelu Lukaku, aki alaposan felkavarta az állóvizet, a 49. percben már Meunier beadását fejelte Livakovic kezébe. A túloldalon Courtois sem maradt munka nélkül, Kovacic léc alá tartó löketét tolta szögletre a Real Madrid hálóőre.

A 60. percben De Bruyne adott jó passzt Carrascónak, aki valahogy átpréselte magát a védőkön és közelről, nagy helyzetben a kapusra lőtt, majd Lukaku érkezett a kipattanóra, de 7 méterről a bal kapufát találta telibe. Két perccel később De Bruyne a baloldalról, az alapvonalról - sőt, inkább úgy tűnt, hogy már az alapvonalon túlról - adott be élesen, Livakovic elszámolta a labda ívét, így Lukakunak az üresen tátongó kapura kellett volna csak befejelnie, de fölé ment a kísérlete.

Domináltak a belgák a második játékrészben, de a horvátok sem csak a védekezéssel voltak elfoglalva, lendületes ellentámadásokat vezettek az esetek többségében, de érezhető volt rajtuk, hogy a döntetlen megfelelő eredmény.

A 87. percben egy lecsorgó labdát rúgott be középre Vertonghen, ami épp jó volt a három méterre a kaputól álló Lukakunak, de hatalmas helyzetben nem találta el jól a labdát, így mellé ment. A 90. percben is elképesztő lehetőséget hagyott ki Lukaku, már csak az üres kapuba kellett volna betessékelnie a labdát három lépésről, de hassal a kapu közepe felé sodorta a labdát, így Livakovic visszaért.

Semmi, de semmi nem jött össze ezen az estén a belgáknak, de legfőképp Lukakunak, a kihagyott ziccerek pedig sokba kerültek, hiszen ezzel a döntetlennel Belgium kiesett, Horvátország pedig másodikként továbbjutott.

Jegyzőkönyv

Labdarúgó-világbajnokság, F-csoport

Horvátország-Belgium 0-0

Horvátország: Livakovic – Juranovic, Lovren, Gvardiol, Sosa – Modric, Brozovic, Kovacic (Majer, 92.) – Kramaric (Pasalic, 64.), Livaja (Petkovic, 64.), Perisic.

Belgium: Courtois – Dendoncker (Tielemans, 72.), Alderweireld, Vertonghen – Meunier (E. Hazard, 87.), Witsel, De Bruyne, Castagne – Trossard (T. Hazard, 59.), Carrasco (Doku, 72.) – Mertens (Lukaku, a szünetben).

Így estek ki a belgák

Kanada-Marokkó

Már az első percektől érezhető volt, hogy Marokkó számára sokkal fontosabb ez a találkozó, a 4. percben máris megszületett az első gól: egy kapushoz hátratett labdát passzolt ellenfélhez Borjan, Zijes pedig szemfüles volt és 26 méterről azonnal az üres kapuba emelt, 0-1.

Amikor pedig már Kanada is elkezdett villantgatni valamit a támadójátékban, váratlanul kétgólosre növelte előnyét Marokkó: Hakimi nagyszerű hosszú indítását követően en-Nesziri 11 méterről a bal alsóba lőtt, 0-2. Ez láthatóan nagyon megfogta Kanadát, közel is járt a harmadikhoz az afrikai válogatott, Szabiri helyzeténél, de blokkoltak a védők.

Aztán a semmiből újra nyílttá vált a meccse: Adekugbe a baloldalon befűzte ellenfelét, majd lapos beadásába Agerd tette bele a lábát, onnan pedig a saját kapuja jobb alsó sarkába pattant - öngól, 1-2.

A szünet előtt még en-Nesziri újabb gólt lőtt, de csapattársa a kapus előtt lesen tartózkodott, így nem adták meg.

A fordulás után mindkét csapat nagy tempót diktált, de már kevesebb helyzetre volt erejük, de így sem lehetett unatkozni.

Az 58. percben Hoilett jobbról érkező beadását bevetődve lőtte mellé Davies, majd nem sokkal később egy szöglet után Hutchinson hat méterről a lécre fejelt, onnan a labda pedig nem pattant át a gólvonalon teljes terjedelmével, de még egy kanadai is fejelhetett a kipattanónál, ám ez a kísérlet a háló tetején landolt.

Marokkó már nem törte magát annyira a második játékrészben, de visszafogott focival is sikerült megőriznie egy gólt az előnyéből, így csoportelsőként jutott tovább Regragui csapata.

Jegyzőkönyv

Kanada-Marokkó 1-2 (Aguerd 40. - öngól, ill. Zijes 4., en-Nesziri 23.)

Kanada: Borjan – A. Johnston, Vitória, K. Miller – Buchanan, Kaye (Hutchinson, 60.), Osorio (Laryea, 65.), Adekugbe (Koné, 61.) – Hoilett (Wotherspoon, 76.), Larin (David, 60.), A. Davies.

Marokkó: Bunu – Hakimi (Dzsabran, 85.), Agerd, Szaissz, Mazraui – Szabiri (Amallah, 66.), Amrabat, Unahi (el-Jamik, 76.) – Zijes (Hamdallah, 76.), en-Nesziri, Bufal (Abuklal, 65.)

A marokkóiak győzelme

Újra csapatot kapott
Ricardo Moniz
A Fradi és a Zete korábbi edzőjének, Ricardo Moniznak kell megmentenie a Zürich idei szezonját.
Henry Wingo
A Csakfoci úgy tudja, hogy Henry Wingo nyártól jó eséllyel az MLS-ben szereplő Austin FC-ben folytathatja pályafutását.
Lemondott a vezetőedző
Az NB II-es BVSC-Zuglót irányító Szekeres Tamás hétfőn lemondott vezetőedzői tisztségéről. A szakember november végén vette át az együttest, amely jelenleg a másodosztály 15. helyén áll. (hunfoci.hu)